Wadim Plast pilnie poszukuje dostawców szyb z folii PET

Wadim Plast w trudnych czasach, pomimo wielu własnych problemów, postanowił pomóc polskiej służbie zdrowia. Firma produkuje i bezpłatnie przekazuje elementy do przyłbic ochronnych

Wadim Plast to firma z branży tworzyw sztucznych, która zajmuje się m.in. produkcją form wtryskowych czy też gotowych elementów z tworzyw. W obecnej, niełatwej dla wszystkich sytuacji, spółka postanowiła wesprzeć tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej – pracowników ochrony zdrowia, codziennie ryzykujących swoje zdrowie i życie w walce z koronawirusem. Dlatego firma zdecydowała się rozpocząć produkcję elementów do przyłbic ochronnych. Obecnie wydajność osiągnęła ponad 10.000 elementów do przyłbic wyprodukowanych na dzień. 

– Ostatni tydzień był jednym z najbardziej intensywnych tygodni w historii firmy Wadim Plast. W poniedziałek zarząd naszej firmy podjął decyzję, że rozpoczniemy na szeroką skalę produkcję elementów do przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. Było to wielkie wyzwanie dla naszego zespołu, gdyż w normalnych warunkach wykonanie formy wtryskowej zajmuje kilkanaście tygodni. Nasz zespół zaprojektował i wykonał dwie formy w trzy dni! Wiem, że nasz wysiłek jest nieporównywalnie mały w stosunku do pracy, którą na co dzień wykonują pracownicy ochrony zdrowia, ale w obecnej sytuacji postanowiliśmy, że nie będziemy biernie czekać i zrobimy to, na czym się znamy najlepiej – wyprodukujemy tak dużo detali do przyłbic, ile tylko możemy – mówi Paweł Jurkowski, Prezes Zarządu Wadim Plast sp. z o.o.

Do tej chwili firma podarowała łącznie 30 tys. kompletów elementów do przyłbic. 20 tys. z nich trafiło już do Stowarzyszenia Warszawski Hackerspace, które w na bieżąco przekazuje przyłbice szpitalom. 

– Drodzy pracownicy ochrony zdrowia, dziękujemy Wam za waszą ciężką pracę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przysłuży się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa – dodaje, zwracając się otwarcie, Paweł Jurkowski.


Wadim Plast pilnie poszukuje dostawców szyb z folii PET, PVC lub PC, tak by zwiększyć ilość gotowych przyłbic ochronnych. Wszystkich, którzy mogą pomóc, prosimy o pilny kontakt z redakcją.


Podziel się:

Nastepne

Sprzedaż biznesu spadła aż o 1/3 przez pandemię koronawirusa. Firmy znacznie rzadziej sprawdzają wiarygodność płatniczą swoich kontrahentów i klientów

czw. kwi 9 , 2020
[DEPESZA] Pandemia koronawirusa dotkliwie odbija się na kondycji firm, które muszą mierzyć się ze spadkiem liczby klientów, mniejszymi przychodami i zatorami płatniczymi. Przedsiębiorstwa, minimalizując ryzyko problemów z terminową płatnością, zwykle zawczasu sprawdzają swojego potencjalnego kontrahenta w bazie informacji gospodarczej. W ubiegłym roku w rejestrze BIG InfoMonitor firmy zweryfikowały wiarygodność płatniczą blisko 7,5 mln osób i prawie 1,6 mln przedsiębiorstw. W tej chwili takich zapytań jest znacząco mniej – statystyki BIG […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie