Wilhelm Meinhold – Bursztynowa czarownica

Poruszająca historia dziewczyny, oskarżonej o czary.

Akcja tej powieści rozgrywa się podczas wojny trzydziestoletniej. Maria Schweidler, córka pastora, pragnąc uśmierzyć ból i nędzę dotkniętych wojną mieszkańców wioski, postanawia sprzedać znaleziony przez nią bursztyn i kupić jedzenie dla głodujących.

Pada jednak ofiarą plotek rozsiewanych przez parającą się czarami sąsiadkę i staje przed sądem, oskarżona o bycie wiedźmą.

Bursztynowa czarownica jest jedną z najciekawszych powieści Wilhelma Meinholda, autora słynnej Sydonii. Dla Oscara Wilde’a była najbardziej ulubioną lekturą wieku młodzieńczego. Napisana w kronikarskim stylu i zgrabnie osadzona w realiach epoki, jest jednocześnie dziełem poetyckim i wciągającym.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/bursztynowa-czarownica.html

Podziel się:

Nastepne

Blachotrapez podbija Amerykę

czw. lip 4 , 2024
O ekspansji polskich produktów BTR Systems, czyli pokryć dachowych z kruszywem skalnym, rozmawiamy z Rafałem Michalskim, CEO Grupy Blachotrapez BTR Systems zawitał na nowych rynkach. Ostatnio również za oceanem. Jak przebiega ekspansja? BTR Systems to pierwszy globalny produkt w naszej ofercie. Potencjał sprzedażowy tego rozwiązania można – w pewnym stopniu – odnieść do branży okien PVC, które sprzedają się wszędzie, bo są produktem powszechnym. Z blachodachówką jest o tyle inaczej, […]
BlachotrapezBlachotrapez

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie