Zapisy na Potyczki Algorytmiczne ruszyły

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Potyczki są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich interesujących się algorytmiką i programowaniem – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów.

Zapisy na Potyczki Algorytmiczne ruszyły – Monitor Rynkowy

Zadania konkursowe są tak dobrane, żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, wartego pomyślenia i zaprogramowania, niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Jednakże najlepsi będą musieli wykazać się kunsztem równoważnym mistrzom z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

Rejestracja on-line do konkursu ruszyła 5 grudnia 2022r. Potyczki mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz trzeci rusza “dywizja C”, która adresowana jest do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych. W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, dopuszczane są także rozwiązania w Pythonie.


Potyczki Algorytmiczne w roku 2022 składać się będą z dwóch etapów:

  • zdalnego – odbywającego się w dniach od 12 grudnia do 18 grudnia 2022 roku i składającego się z 5 rund rozgrywanych za pośrednictwem Internetu, w ramach których uczestnicy będą mieli każdorazowo do rozwiązania zadania polegające na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny;
  • wielkiego finału – rozgrywanego po latach ponownie w Zielonej Górze; finał odbędzie się w dniach 3 – 4 lutego w gościnnych progach współorganizatora konkursu, zielonogórskiej firmy Digital Technology Poland. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.


Dla najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo 128 uczestników otrzyma kultowe koszulki Potyczek Algorytmicznych 2022 oraz podkładki pod mysz z logo konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, opis przebiegu zawodów oraz link do rejestracji dostępne są na stronie internetowej https://potyczki.mimuw.edu.pl.

Organizatorami Konkursu (od samego początku) są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z Fundacją Rozwoju Informatyki. W tym roku do grona organizatorów dołączyła firma Digital Technology Poland z Zielonej Góry. Sponsorami tegorocznej edycji są Huawei R&D Poland oraz RTB House S.A.

Zespół Potyczek Algorytmicznych 2022 i Digital Technology Poland serdecznie zapraszają do udziału!

Podziel się:

Nastepne

Magdalena Abakanowicz

śr. gru 7 , 2022
Magdalena Abakanowicz (1930–2017) to rzeźbiarka, twórczyni tkaniny artystycznej i jedna z najbardziej znanych w świecie polskich artystek, która zrewolucjonizowała wykorzystywanie tkanych form w sztuce. W połowie lat sześćdziesiątych przekształciła skromny sizalowy materiał w monumentalne wiszące formy, znane jako abakany, które urzekły publiczność i przyniosły jej międzynarodową sławę. W latach siedemdziesiątych łączyła je w rozległe organiczne instalacje — environmenty, czasami dodając do nich liny. Przesiąknięte znaczeniami instalacje stanowiły przestrzeń, którą można […]
Magdalena Abakanowicz – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie