Znamy laureatów nagrody Złoty Medal targów MODERNLOG 2024

W minionym tygodniu poznaliśmy produkty wyróżnione prestiżową nagrodą Złotego Medalu na targach Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG 2024 oraz ITM INDUSTRY EUROPE 2024. Laureaci zawalczą teraz o  Złoty Medal Wybór Konsumentów. 

W minionym tygodniu odbyły się obrady kapituły konkursu, której zadaniem było wytypowanie produktów cechujących się innowacyjnością, pomysłowością i nowoczesnością w branży logistycznej. Spośród licznych zgłoszeń eksperci wybrali 5 produktów, które spełniły kryteria konkursowe i otrzymały pozytywną rekomendację. W trakcie zebrania przyznano także 22 nagrody dla laureatów targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024.

Oto tegoroczni laureaci targów MODERNLOG

CVP Everest

CVP Everest jest to urządzenie produkujące paczki fit-to-size z prędkością do 1.100 paczek/h. Pakowany produkt/y po zmierzeniu za pomocą sknera 3D, pakowane są w pudełko bez wieka, następnie za pomocą przenośników, transportowane są do drugiego modułu maszyny, który w międzyczasie tworzy wieko opakowana również na wymiar, następnie za pomocą kleju termotopliwego maszyna przykleja idealnie dopasowane wieko na pudełko z zamówieniem. Pudełko jest niezwykle wytrzymałe ze względu na swoją konstrukcję dno+wieko (Fefco 300). Najniższa możliwa wysokość pudełka (wew.) to ~ 2,2cm. Uwaga, najmniejsze opakowania z CVP Everest ze względu na minimalny rozmiar, w większości krajów UE są traktowane jako przesyłki listowe, co znacznie obniża koszty wysyłek. System CVP występuje również w opcji hybrydy (patrz załącznik), która otwiera kolejne nowe możliwości dla użytkownika. CVP Everest jest w pełni zintegrowany z WMS klienta, dlatego na końcu cyklu drukuje i przykleja etykiety wysyłkowe.

CVP Impack

CVP Impack jest to maszyna in-line, produkująca na wymiar opakowania kartonowe z prędkością do 500 paczek/h. Pudełko, które konstrukcyjnie przypomina typowe pudełko klapowe (Fefco 201) zabezpieczone taśmą klejącą z obu jego boków. Pakowany przedmiot/y po wcześniejszym dokładnym zmierzeniu za pomocą skanera 3D, „zwijany” jest w jednym cyklu produkcyjnym w idealnie docięty na wymiar karton. Najniższa wysokość pudełka (wew.) ~ 10 cm. Po wyprodukowaniu paczki CVP Impack wydrukuje i naklei odpowiednią etykietę wysyłkową pobraną z Systemu WMS klienta. Maszyna jest w pełni zintegrowana z WMS klienta.

Maszyna wiążąca Sonixs TR-Connect

SoniXs TR-Connect Automatyczna maszyna wiążąca z aplikacjami zapewniającymi dostęp zdalny SoniXs TR-Connect to wszechstronna maszyna do w pełni automatycznych procesów. Zintegrowany interfejs WebHMI zapewnia wgląd do danych maszyny, jak dostępność, jakość i wydajność. W przypadku często obsługiwanych produktów można definiować dopasowane receptury. Opcjonalnie możliwe jest automatyczne zmienianie ustawień wiązania poprzez czujniki interfejsu. W zaawansowanych aplikacjach pakiet Mosca Digital umożliwia sprawdzanie za pomocą urządzeń mobilnych stanu maszyny. Otwarty interfejs OPC UA to komunikacja SoniXs TR-Connect z wieloma rodzajami maszyn i systemów.

Sky Storage – Automatyczny System Magazynowy

Sky Storage to zaawansowane, zintegrowane rozwiązanie automatyzacji magazynu, które łączy technologie oferowane przez Reesink Logistic Solutions: Movu Robotics – system Atlas Shuttle 2D i Geek+ – system autonomicznych robotów mobilnych. Sky Storage zapewnia zwiększenie wydajności, pojemności magazynu i elastyczności operacyjnej w środowiskach magazynowych. Integruje technologię transportu palet Atlas firmy Movu w celu przechowywania i pobierania o dużej gęstości na wielu poziomach z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR) firmy Geek+ pracujących w trybie „goods-to-person”. Sky Storage sprawdza się zarówno w operacjach B2B, jak i B2C, obsługując szeroką gamę rozmiarów artykułów do kompletacji i przechowywania. Pozwala na płynne dodawanie robotów w celu skalowania operacji, integruje się z inteligentnym sprzętem dla automatycznego inteligentnego magazynu i maksymalizuje przestrzeń magazynową, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność kompletacji. Zaprojektowany z myślą o elastyczności i rozwoju, Sky Storage jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zoptymalizować swoje operacje magazynowe poprzez automatyzację.

Wearable Task Assistant

Zwiększ wydajność, zminimalizuj błędy i popraw ergonomię kompletacji z Wearable Task Assistant (WTA). WTA to innowacyjne urządzenie na nadgarstek, które ułatwia kompletację. Bezprzewodowy skaner, wsparcie Pick-and-Place i czytelny wyświetlacz na nadgarstku zapewniają szybki i bezbłędny proces kompletacji. System prowadzi operatora, oszczędzając czas i energię, a jego zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią dane i zapewniają niezawodność działania.

Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: www.modernlog.pl 

Pełna lista tegorocznych zwycięzców ITM: www.itm-europe.pl 

Nowość – nagroda Grand Prix

Nowością tegorocznej edycji konkursu Złoty Medal MTP targów ITM INDUSTRY EUROPE i MODERNLOG jest przyznanie specjalnej nagrody Grand Prix za wyjątkowe rozwiązanie, które poruszyło ekspertów, pokazując ciekawe możliwości. Laureata poznamy dopiero na ceremonii otwarcia targów ITM INDUSTRY EUROPE 4 czerwca 2024 r., podczas której zostaną wręczone tegoroczne Złote Medale.

Do 30 maja trwa jeszcze głosowanie na Złoty Medal Wybór Konsumentów.

Link do głosowania: https://mtp-link.pl/WyborKonsumITM2024

Podziel się:

Nastepne

Julia Quinn - Miłosne tajemnice

śr. maj 29 , 2024
Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od… właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa myśli, że wie o nim wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret… i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna. Colin Bridgerton jest zmęczony swoją reputacją lekkoducha […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie