Znamy uczestników finału piątej edycji konkursu PowerUp!

Prawie 300 start-upów weźmie udział w piątej już edycji PowerUp! – konkursu obejmującego podmioty z 24 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Organizowane przez InnoEnergy wydarzenie to niepowtarzalna szansa na globalny rozwój biznesu i atrakcyjne nagrody pieniężne. Już za kilka tygodni uczestnicy zmierzą się w pierwszym etapie rywalizacji – finałach krajowych.

W tym roku najwięcej zgłoszeń pochodzi z Polski, z której nadesłano 46 aplikacji. Na drugim miejscu z liczbą 29 zarejestrowanych uczestników znalazła się Serbia, a tuż za nią Węgry, skąd pochodzi 27 kandydatów.

Uczestników, którzy pomyślnie przeszli etap zgłoszeń, czeka teraz pierwsze starcie, którego efektem będzie wyłonienie zwycięzców 14 finałów krajowych, odbywających się od 29 marca do 25 kwietnia. To właśnie oni staną później do walki o główną nagrodę i wystąpią na finale głównym w Krakowie. Uroczysta gala odbędzie się podczas Impact’19 – jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdy z finałów poprzedzą Bootcampy, czyli szkolenia i warsztaty, które podobnie jak w poprzednich edycjach przygotują zespoły do wystąpień na finałowej scenie. Spotkania z europejskimi mentorami biznesu to niepowtarzalna szansa na zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie rozwoju projektu i jego prezentacji.

„Dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji PowerUp!, mieliśmy okazję szerzej zaprezentować nasz projekt i sprawdzić, czy rynek nowoczesnych technologii będzie nim zainteresowany. Ponadto, pozwoliło nam to pozyskać nowych partnerów biznesowych, jak również technologicznych” – mówi Adam Komarnicki, CEO Indoorway, zwycięzcy polskiego finału PowerUp! 2018.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs wspierają liczni partnerzy zewnętrzni. Michał Maćkowiak, Head of Innovation w RAFAKO S.A. tłumaczy:

„Jako RAFAKO zostaliśmy sponsorem konkursu PowerUp! po raz trzeci z rzędu. Jest to wynik naszej wieloletniej współpracy z InnoEnergy, zarówno na szczeblu europejskim jak i lokalnym w Polsce. PowerUp! jest dla nas szansą na poznanie najnowszych trendów i rozwiązań z obszarów, które uważamy za przyszłościowe i bliskie działalności RAFAKO, a więc m.in.: elektromobilności, odnawialnych źródeł energii, paliw alternatywnych czy magazynów energii. To również świetna okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń z innymi partnerami konkursu.”

Do grona Gold Partners dołączył również DTEK, w którego imieniu mówi Emanuele Volpe, DTEK Chief Innovation Officer:

“DTEK wprowadza europejskie zasady i wartości na ukraińskich rynkach energetycznych. Wraz z projektem PowerUp! chcielibyśmy swoim zasięgiem objąć również europejskie innowacje. Zmieniają one świat, a my jesteśmy gotowi, aby stać się częścią tych zmian. Szukamy rozwiązań w zakresie produkcji gazu i węgla, wytwarzania ciepła, energii odnawialnej, budowy sieci, e-mobilności, efektywności energetycznej i obsługi klienta.”

Partnerami tegorocznej edycji konkursu PowerUp! są także m.in.: CEEP (Central Europe Energy Partners), AUGA Group, Borusan oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Polski finał krajowy PowerUp! 2019 odbędzie się już 11 kwietnia w Warszawie.

Podziel się:

Nastepne

Fotowoltaika na światowym poziomie

czw. mar 28 , 2019
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN w Krakowie badania nad fotowoltaiką zaczął prowadzić już ponad 20 lat temu, mimo że sam problem jest stosunkowo świeży Owocem wieloletnich badań bazujących na trendach panujących w międzynarodowej przestrzeni naukowej jest zakończony w zeszłym roku projekt współfinansowany ze środków MNiSW pn.: „Organizacja Krajowej Konferencji Nauki i Przemysłu «Fotowoltaika 2020» oraz opracowanie «Białej Księgi Innowacji w Fotowoltaice Polskiej»”, realizowany pod kierownictwem prof. dr hab. inż. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie