ABAX osiągnął neutralność węglową dwa lata wcześniej niż planowano

Na początku 2020 roku Grupa ABAX rozpoczęła swoją podróż w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Cel zamierzano osiągnąć w 2022 roku. W swoim pierwszym „Raporcie Zrównoważonego Rozwoju” ABAX ogłasza, że stał się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dwa lata wcześniej niż planowano.

ABAX osiągnął wszystkie cele środowiskowe

Rok 2020 był udany dla łańcucha wartości ABAX, ponieważ udało się zrealizować wszystkie cele środowiskowe, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i rozpocząć ekologizację łańcucha dostaw. Emisje zostały zredukowane o imponujące 48%, a pozostałą część skompensowano dzięki projektom węglowym z certyfikatem PAS 2060, które wspierają lokalne społeczności w Afryce Środkowej. Aby zrobić jeszcze więcej, ABAX nawiązał współpracę z WeForest i ufundował ponad 100 000 drzew w ciągu roku, które pomogą w walce z wylesianiem w południowym Malawi.

Odpowiedzialność ABAX wykracza poza bycie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Rozpoczęto również współpracę z koordynatorami łańcucha dostaw, klientami i organizacjami pozarządowymi, aby mieć całkowity i jednoznacznie pozytywny wpływ na klimat– mówi Taryn Lynne Sumpton, Sustainability Consultant ABAX.

W 2020 roku ABAX rozpoczął również proces przejścia na całkowicie elektryczną flotę korporacyjną. Wraz z innymi inicjatywami mającymi na celu zarządzanie emisjami z floty zmniejszono emisję CO2 o 63% (!) w stosunku do roku poprzedniego.

Opakowania wytwarzane w sposób neutralny pod względem emisji CO2

Raport pokazuje wspaniałą pracę i osiągnięcia w ciągu roku, a jedną ze zmian o wyraźnym wpływie jest przeprojektowanie opakowań, które są teraz produkowane w sposób neutralny pod względem emisji CO2. Celem było zminimalizowanie ilości odpadów i wykorzystanie materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł – został on osiągnięty.

Oprócz przeprojektowania opakowań, ABAX mierzy i zarządza wieloma kluczowymi wskaźnikami wydajności, które pomagają w tworzeniu bardziej ekologicznego łańcucha wartości. Ciekawych i z pewnością dobrych wiadomości na ten temat oczekujemy w drugim kwartale 2021 roku.

Główny kierunek – równowaga

W ciągu ostatniego roku ABAX przeniósł swoją działalność w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej i wpływu społecznego na jeszcze wyższy poziom i ogłosił “zrównoważony rozwój” jako jedną z głównych wartości w firmie. Zrównoważony rozwój, już wcześniej będący głównym tematem rozmów w całej organizacji, został przez pracowników ABAX wybrany jako jeden z najwyższych priorytetów.

– W 2020 roku ABAX ustanowił komitet ESG i CSR, stworzył swój pierwszy publiczny raport zrównoważonego rozwoju, przekazał informacje o emisjach do międzynarodowych standardów sprawozdawczości i ma stałe wsparcie ze strony Zarządu. Oczekuję, że to zobowiązanie ABAX będzie miało pozytywny wpływ na wszystkich interesariuszy organizacji – podsumowuje Taryn Lynne Sumpton.

Raport został opublikowany na stronie abax.com/pl/csr

ABAX jest drugą co do wielkości firmą telematyczną i jedną z największych firm IoT w Europie. Baza klientów w ramach sieci ABAX Global Network stale rośnie i już teraz liczy ponad 35000 oraz ponad 350000 abonamentów. ABAX jest firmą telematyczną łączącą wszystkie zasoby przedsiębiorstwa na niespotykanym dotąd poziomie. Misją firmy jest ciągłe pomaganie klientom w prowadzeniu ich działalności w sposób bardziej efektywny, ułatwiając im poprawę wydajności, przestrzeganie przepisów prawnych i zwiększenie rentowności. ABAX rozwija własny sprzęt i oprogramowanie, połączone w jednej otwartej platformie w sieci ABAX Global Network. Wartości firmy to: innowacyjność, zrównoważony rozwój i entuzjazm, które dają klientom spojrzenie w przyszłość z nieograniczonymi możliwościami. ABAX zatrudnia ponad 300 pracowników w działach sprzedaży, obsługi klienta, marketingu, administracji, jakości i rozwoju produktów. Posiada swoje oddziały w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Belgii, Polsce i Wielkiej Brytanii. Siedziba główna firmy znajduje się w Larvik, w Norwegii.

Podziel się:

Nastepne

Magdalena Kubasiewicz - Wszystko pochłonie morze

czw. kw. 22 , 2021
Kiedyś syreny chodziły pomiędzy śmiertelnikami. Pamiątką tych czasów jest przepis na truciznę, na którą nie ma lekarstwa. Książę zostaje otruty Pocałunkiem Syreny i zapada w śpiączkę. Arystokrata Leto i jego przyjaciółka, alchemiczka Aletha, łączą siły, by ocalić władcę. Niepewni, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem, próbują znaleźć antidotum i przywrócić porządek w Księstwie. Czy Aletha zdoła uratować Księcia? Dokąd zaprowadzą Leto poszukiwania zamachowców? Jaka cenę przyjdzie im za to zapłacić? […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie