„Adaptacyjność jednostek kultury”

Już w czwartek 14 listopada 2024 roku, w Auli CNTI w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, przy ul. Bogucickiej 3a, odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja „Biznes w kulturze – kultura w biznesie”. Tegoroczny temat przewodni to: „Adaptacyjność jednostek kultury”

Program konferencji zapowiada się bardzo ciekawie i intensywnie. 
W pierwszym bloku zaproszeni Goście, przedstawiciele nauki z kilku ośrodków akademickich, w tym z Wrocławia i Poznania, będą mówić na temat:

– adaptacyjność instytucji kultury do megatrendów w zachowaniach konsumenckich,
– strategii adaptacji instytucji kultury, w kontekście nowych wyzwań oraz nowych szans i zagrożeń,
– zależności między wiekiem artysty a cenami aukcyjnymi obrazów,
– sile marki osobistej w kontekście adaptacyjności w biznesie.

Bardzo interesująco i różnorodnie zapowiada się także kolejna część w programie konferencji. W Panelu Ekspertów głos zabiorą zarządzający jednostkami kultury, przedstawiciele nauki, biznesu i mediów. Zaproszeni Paneliści reprezentują takie podmioty jak: Muzeum Śląskie w Katowicach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Kinoteatr Rialto w Katowicach, ale również Uniwersytet Łódzki, Akademia Humanitas oraz Monitor Rynkowy, Magazyn Tygrysy Biznesu i Grupy Enea.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

W Sesji Tematycznej konferencji, także młodzi naukowcy będą mieć możliwość zaprezentowania wyników badań. Reprezentanci instytucji takich jak Politechnika Opolska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,  Uniwersytet Łódzki, Narodowy Instytut Dziedzictwa, będą mówić na temat:

– wyzwań adaptacji tokenizacji dzieł sztuki w perspektywie działalności muzeów,
– postaw zarządzających Pomnikami Historii wobec zmian klimatycznych,
– Młodzieżowych Domów Kultury w obliczu dynamicznie zmieniającego się świata,
– archetypów marki w instytucjach kultury, jako narzędziach adaptacyjności,
– technologicznego wymiaru adaptacyjności teatrów z perspektywy kompetencyjnej,
– pomiaru konsumpcji kultury w ujęciu modelowym,
– wykorzystania współczesnych koncepcji zarządzania w polskich filharmoniach.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym cyklicznym wydarzeniu. Tegoroczna konferencja będzie stanowić doskonałą okazję do dzielenia się wiedzą, co sprzyja poszerzaniu horyzontów oraz budowaniu współpracy pomiędzy biznesem i kulturą. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej, z transmisją online. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają certyfikat, potwierdzający udział w konferencji, a dla zainteresowanych istnieje także możliwość publikacji artykułu. Więcej szczegółów na temat konferencji na stronie: https://www.ue.katowice.pl/jednostki/zespol-piesni-i-tanca-silesianie/biznes-w-kulturze.html

Dane kontaktowe:

Dr hab. Małgorzata Kieżel, Prof. UE

malgorzata.kiezel@uekat.pl

Katedra Zarządzania Marketingowego w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Jest także jedną z pięciu państwowych uczelni ekonomicznych w kraju i największą uczelnią w regionie kształcącą w zakresie nauk społeczno-ekonomicznych blisko 10 000 studentów. Uniwersytet jako wspólnota akademicka utożsamia się z dynamicznie rozwijającym się regionem i otoczeniem, oferując uczenie przez całe życie oraz wspierając przedsiębiorczość, biznes i sektor publiczny.https://www.ue.katowice.pl/uczelnia/o-uczelni/misja.html

Zespół Pieśni i Tańca SILESIANIE Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach został założony w 1977 roku i od tego czasu prężnie uczestniczy w krajowym oraz międzynarodowym życiu folklorystycznym, krzewiąc i promując polską kulturę w kraju i za granicą. Zaprezentował się łącznie podczas ok. 800 koncertów niemal na całym świecie oraz wziął udział w ponad 80 międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. ZPiT SILESIANIE jest pomysłodawcą i współorganizatorem konferencji „Biznes w kulturze – Kultura w biznesie”.

Podziel się:

Nastepne

Arkadij i Boris Strugaccy - Miasto skazane i inne utwory

pt. lis 15 , 2024
Arkadij i Boris Strugaccy – Miasto skazane i inne utwory. Jak zachowa się człowiek wobec niewyobrażalnego wyzwania? Andriej z „Miasta skazanego” – komsomolec, stalinista i bojownik o szczęście prostego ludu – sam zgłasza się do eksperymentu przeprowadzanego na całym mieście. Jego zadanie nie wydaje się ważne, wywozi śmieci z metropolii. Ale gdy tylko nadarza się okazja, sięga po więcej i staje się dysponentem ludzkich losów. „Obarczeni złem” to opowieść o […]
Arkadij i Boris Strugaccy - Miasto skazane i inne utworyArkadij i Boris Strugaccy - Miasto skazane i inne utwory

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/