Arkop: symbol najlepszej marki

Wszystko, co ważne dla dobrego przedsiębiorstwa budowlanego, zawarte jest w nazwie firmy. A jak architektura, R jak równowaga, K to konsekwencja, O jak otoczenie i w końcu P – od porządku. Laureat Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2021 to firma rodzinna, założona ponad 30 lat temu przez Krzysztofa i Cecylię Pianowskich. Teraz w biznes zaangażowali się również córka i syn. 

Przedsiębiorstwo realizuje inwestycje w całej Polsce. Wybudowało 150 stacji paliw dla największych dystrybutorów, około 100 hal przemysłowych i 6 tysięcy mieszkań, z czego sporo dla inwestorów z zewnątrz.

Arkop stosuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne. Inwestycje oddaje najczęściej przed czasem. Charakterystyczne dla firmy są fachowość i nowatorskie podejście do zadań.

– Bardzo duży nacisk kładę na terminowe wywiązywanie się z zobowiązań – podkreśla Krzysztof Pianowski, prezes zarządu Arkop Sp. z o.o. – Wśród naszych największych kontrahentów są urzędy miast i gmin, dla których zbudowaliśmy obiekty użyteczności publicznej, np. Centrum Kongresowe we Wrocławiu czy TBS na ponad 600 mieszkań. KGHM Lubin to kolejny klient, dla którego wykonaliśmy ważne roboty budowlane oraz inżynieryjne.

Zdobyte doświadczenie, w szczególności w budownictwie mieszkaniowym, skłoniło Arkop do rozpoczęcia ponad 15 lat temu działalności deweloperskiej, która wpisuje się doskonale w krajobraz polskiej architektury. Ostatnie inwestycje: Rodzinne Maślice II i III oraz osiedle Orion to budownictwo na światowym poziomie. Arkop zaznacza też swoją obecność w Warszawie, Gdańsku, Kołobrzegu czy Świeradowie i, jak mówi prezes, wciąż się rozpędza.

Grażyna Herich


Arkop okazał się jedną z najlepszych polskich firm w branży budowlanej. Odbierając statuetkę Symbolu 2021 Krzysztof Pianowski powiedział, że sukces zrodził się z ciężkiej pracy, dbałości o jakość oraz rzetelności.

Podziel się:

Nastepne

Strategia współpracy oparta na klastrze, czyli transferze wiedzy

śr. sty 19 , 2022
Klastry już od lat dziewięćdziesiątych XX wieku uznawane są za organizacje budujące rozwój gospodarczy. Zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, klaster to geograficzne skupisko współpracujących ze sobą firm, instytucji, wyspecjalizowanych dostawców czy jednostek świadczących usługi w pokrewnych branżach. Polityka klastrowa przybiera ostatnio w Europie na znaczeniu, co widoczne jest między innymi poprzez lokację funduszy unijnych. W Polsce szczególną rolę pełnią Krajowe Klastry Kluczowe, charakteryzujące się wysoką konkurencyjnością międzynarodową oraz realnym wpływem na […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie