Bezpiecznie przy maszynach

Anter System Polska jest producentem modułowych rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych i innych miejscach, gdzie ludzie pracują w sąsiedztwie maszyn

Anter System Polska Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się firmą dostarczającą całe spektrum rozwiązań służących ochronie i zabezpieczaniu ludzi oraz maszyn. Jednym z jej wiodących produktów jest system elastycznych barier ochronnych, wykonanych z polimerowych tworzyw sztucznych – to polski produkt sprzedawany nie tylko w kraju, ale i w całej Europie oraz Rosji.

Anter System stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Od lat dba o jego zapewnienie w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych, centrach logistycznych, na parkingach, lotniskach i wszędzie tam, gdzie narażone jest życie i zdrowie pracowników. Nowoczesne systemy dostarczane przez przedsiębiorstwo zapobiegają wypadkom i kolizjom.

– Kierunek naszych działań wyznaczają stale zmieniające się potrzeby klientów, a ich zaufanie do nas świadczy o najwyższym standardzie naszych produktów. Tworzymy przemyślane rozwiązania, które niwelują niemal do zera ryzyka wystąpienia wypadku z udziałem wózków widłowych i transportowych z pieszymi. Dzięki temu ludzie są niejako odizolowani od środków transportu, a jednocześnie mają możliwość przekazywania i składowania towarów w sposób bezpieczny – mówi Tomasz Baryła, prezes zarządu Anter System Polska.

Przykładem takiego rozwiązania są bariery typu Wall Protection zastosowane u producenta kabli miedzianych. Ze względu na brak miejsca składuje on piętrowo wielotonowe szpule, które w przeszłości stanowiły zagrożenie dla pracujących obok operatorów maszyn. Żadna firma nie była wówczas w stanie dostarczyć tak bezpiecznego i skutecznego rozwiązania.

Anter System jest zorientowany na tworzenie innowacyjnych konstrukcji spełniających szczególne funkcje. Zaletą oferowanych przez firmę zabezpieczeń z tworzyw sztucznych jest ich modułowy charakter. Bariery mogą być w sposób dowolny i nieograniczony rozbudowywane, modyfikowane i przenoszone. Cechuje je wytrzymałość na wielokrotne silne uderzenia, nie ulegają korozji, nie odchodzi od nich farba (jak w przypadku barier stalowych), nie uszkadzają wózków widłowych czy transportowych. Możliwa jest wymiana części bariery, np. samego słupa czy profilu ochronnego. To rozwiązanie bezawaryjne, a ze względu na design – doceniane podczas audytów.

Ważną (choć niejedyną) grupę klientów firmy stanowią potentaci z branży automotive. Dzięki produktom Anter System Polska oszczędzają oni czas i środki finansowe, które byłyby konieczne z uwagi na przestoje produkcyjne spowodowane awariami. W najbliższej przyszłości Anter System Polska planuje także wejść ze sprzedażą swoich produktów na rynek Stanów Zjednoczonych.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

Biotechnologia: badania i kształcenie

śr. lis 20 , 2019
Biotechnologia dla zdrowia i poprawy jakości życia na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego W jaki sposób walczyć z nowotworami, jak zwalczać alergie, co robić, aby uchronić się przed wirusami, jak walczyć z patogenami roślin, w czym mogą nam pomóc białka opiekuńcze, jak działają proteazy? – to pytania, na które szukają odpowiedzi pracownicy, doktoranci i studenci Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (MWB UG […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie