Błażowa wśród najlepszych gmin

Podczas finałowej Gali Symbol 2023 Jerzy Kocój, burmistrz Błażowej odebrał nagrodę Symbol Rozwoju Samorządności

Błażowa to podkarpacka gmina miejsko-wiejska w powiecie rzeszowskim. Miejscowość leżąca zaledwie 20 kilometrów od Rzeszowa należy do bardzo malowniczych miejsc w Polsce. Dzięki staraniom gminnych władz bardzo rozwinięta jest tutaj infrastruktura. Udało się wybudować sieć dróg, szkoły, przedszkola, żłobek oraz inne instytucje publiczne. Gminę zamieszkuje ponad 10 tys. osób. Większość z nich kiedyś zajmowała się rolnictwem, a obecnie tereny rolne zamieniają się w działki budowlane, na których powstają budynki mieszkalne. Powstały też przedsiębiorstwa oraz zakłady usługowe. Znaczna część mieszkańców pracuje w Rzeszowie.

Błażowa wśród najlepszych gmin – Monitor Rynkowy

– Błażowa to miejscowość, która stale się rozwija, a jednocześnie jest to piękne miejsce do życia. Taka mała ojczyzna, której nie chce się opuszczać i z przyjemnością się tu powraca – podkreśla Jerzy Kocój, burmistrz Błażowej.

Gminę chętnie odwiedzają turyści. Obok pięknych terenów i czystego powietrza w Błażowej znajduje się sporo ciekawych zabytków. Można tu odwiedzić kilka interesujących miejsc, takich jak: Kościół pw. św. Marcina w Błażowej, Kościół pw. św. Walentego w Futomie, Społeczne Muzeum Ziemi Błażowskiej, Muzeum Pisanki, Prywatne Muzeum Etnograficzne „Potoki” w Błażowej Górnej, Rezerwat Przyrody „Wilcze” i Rezerwat Przyrody „Mójka”. Można powiedzieć, że gmina łączy nowoczesność z naturalnością, co dało nadspodziewane efekty. W tym roku Błażowa znalazła się w gronie najlepszych gmin w kraju: została jednym z Symboli Polskiej Samorządności.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Hansped: elastyczność – klucz współczesnego sukcesu

śr. gru 20 , 2023
Z Anną Hanusiak-Tatarską, założycielką i współwłaścicielką Hansped Transport i Spedycja Sp. z o.o. S.K.A. rozmawia Jakub Lisiecki Są państwo liderem usług transportowych, szczególnie w niszy stalowej, ale i innych. Co Hansped posiada „na pokładzie” wyróżniającego firmę na tle rynku? Realizacja procesu przewozu nie ma dla nas tajemnic. Zlecenia realizujemy na czas. Potrafimy przewidywać wydarzenia, szybko reagować na zapotrzebowanie klientów i podporządkować się pod potrzeby. Jesteśmy dyspozycyjni. Wszystkie przewożone przez nas […]
Hansped: elastyczność – klucz współczesnego sukcesu – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie