Dealer Pagani w Polsce

Włoska manufaktura hypersamochodów, Pagani Automobili, rozwija swoją sieć dealerską w Europie, nawiązując współpracę z polskim przedstawicielem, Oficjalnym Importerem marki Pagani w Polsce – Invicto sp. z o.o., należącą do Grupy Pietrzak.

FOT. ARC.

Nowe partnerstwo umożliwi Grupie Pietrzak aby wraz z profesjonalnym zespołem Pagani Warszawa (oficjalna nazwa Pagani of Warsaw) budować i rozwijać markę Pagani w Polsce i na terenie Europy Środkowo- Wschodniej.
Budowa jednego samochodu w modeńskim Atelier zajmuje około 1 tygodnia, a każdy egzemplarz jest wykonywany w całości ręcznie i z niespotykaną dbałością o szczegóły. W 2022 roku zakończy się produkcja najnowszego Huayra R, której 30 egzemplarzy zostało sprzedanych w ciągu kilku tygodni od prezentacji.

W trzecim kwartale 2022 marka Pagani zaprezentuje długo oczekiwany trzeci model po Zonda i Huayra, projekt C10, którego produkcja rozpocznie się natychmiast po prezentacji. Klienci nowego Hypercara będą mieli możliwość skonfigurowania własnego pojazdu wraz z zespołem Pagani z Warsawy, tworząc prawdziwie indywidualne, niemalże “szyte na miarę” motoyzacyjne dzieła sztuki.

Horacio Pagani, założyciel i główny projektant – Pagani Automobili SpA: “Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy pracować z tak niesamowitą grupą profesjonalistów, jaką jest Grupa Pietrzak, z którą łączy nas wiele wartości oraz pasja do sztuki motoryzacyjnej i nie możemy doczekać się poszerzenia naszej obecności na tym bardzo ciekawym terenie. To nowe otwarcie symbolizuje nasze przywiązanie do lojalnych klientów ale również nowych: nie tylko wielkich pasjonatów, ale przede wszystkim silnych koneserów technologii, miłośników designu i poszukiwania piękna! Naszą misją jest oferowanie im wyjątkowych, niezapomnianych wrażeń.”

Jakub Pietrzak, Prezes Zarządu Invicto Sp. z oo: „To zaszczyt reprezentować Pagani w naszym regionie, jest to niesamowita możliwość budowania pozycji marki w Polsce i ważny kamień milowy w przybliżaniu tego wyjątkowego produktu i ekskluzywnego doświadczenia lokalnym klientom. Grupa Pietrzak powstała w 1994 roku i od tego czasu nasza firma dynamicznie się rozwija, ugruntowując swój status w oparciu o doskonałą obsługę klienta oraz poszerzając swoje portfolio o większość luksusowych marek motoryzacyjnych na świecie. Pagani zawsze było naszym głównym celem i jesteśmy niezwykle dumni, że to my możemy wprowadzać tą markę do naszego kraju i regionu.

Pagani Warszawa będzie znajdowało się w Warszawie przy ulicy Wirażowej 21, w pobliżu lotniska Okęcie oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dealerstwa Ferrari Warszawa. Nowy obiekt powstanie do końca 2022 roku, dostarczając swoim klientom niesamowitych doświadczeń oraz obsługi na najwyższym poziomie.

Pagani Automobili:
Pagani Automobili S.p.A. to włoski producent hipersamochodów. Firma została założona w 1998 roku przez Horacio Pagani i ma siedzibę w San Cesario Sul Panaro, niedaleko Modeny we Włoszech.
Filozofia, na której opiera się firma, obejmuje koncepcję zapożyczoną z włoskiego renesansu i ucieleśnioną przez wielkiego Leonarda Da Vinci, który ponad 500 lat temu stwierdził: „Sztuka i nauka to dyscypliny, które muszą iść ze sobą w parze”.
Pagani Automobili tworzy zgodnie z tym inspirującym credo, łącząc technikę, funkcjonalność i estetykę, pracę rzemieślniczą i technologiczne know-how.
Pierwszy model Paganiego – Zonda – który zadebiutował na Salonie Samochodowym w Genewie w 1999 roku, jest napędzany przez montowane centralnie silniki V-12, opracowane specjalnie przez oddział Mercedes-Benz AMG. Projekt samochodu został zainspirowany myśliwcami odrzutowymi i słynnymi samochodami Sauber-Mercedes Silver Arrow z grupy C i zawiera kilka unikalnych elementów konstrukcyjnych, w tym okrągły, czterorurowy wydech. Pagani Zonda stał się jednym z najsłynniejszych samochodów w ciągu następnych 20 lat, a każdy z jego wariantów został doceniony kilkoma wybitnymi nagrodami i ustanawianiem rekordów prędkości na najtrudniejszych torach wyścigowych na świecie.
W 2011 roku Pagani Huayra został zaprezentowany jako następca Zonda, koncepcji, która ukształtowała się po ponad siedmiu latach badań i rozwoju, i jest pierwszym na świecie samochodem z aktywną aerodynamiką. Przeprojektowany od podstaw, nadal ma wiele cech wizualnych ze starszą siostrą. Kiedy samochód jeździł po torze testowym Top Gear przez The Stig, ustanowił czas okrążenia 1:13,8, co czyniło go najszybszym samochodem drogowym na torze. W 2012 roku zdobył trzy najbardziej prestiżowe nagrody w branży jako Samochód Roku.

Grupa Pietrzak:
Obecnie firmy zrzeszone w Grupie Pietrzak są właścicielami ośmiu salonów dealerskich na Śląsku oraz w Warszawie, gdzie prowadzą sprzedaż i serwis takich marek jak Renault, Dacia, Peugeot, Ferrari, Maserati czy Alpine.
Wiosną 2020 roku do portfolio grupy dodano kolejną gwiazdę: ultraekskluzywny Koenigsegg.
Wisienką na torcie w ofercie Grupy Pietrzak jest koncept La Squadra, który jest wynikiem pracy i pasji grupy entuzjastów zjednoczonych w przekonaniu, że motoryzacja to użytkowe dzieła sztuki zasługujące na zachowanie dla przyszłych generacji. Poprzez działalność La Squadra – dziennikarską, artystyczną jak i restauracyjną – można przekonać się o pięknie konstrukcji, design i inżynierii samochodów oraz ich ponadczasowości.

Podziel się:

Nastepne

Cyberbezpieczeństwo – przyszłość jest dzisiaj

śr. gru 29 , 2021
Wyzwania związane z nasilającymi się działaniami cyberprzestępców do łatwych nie należą. Stopień zaawansowania nowych zagrożeń i mechanizmów ataków cybernetycznych nieustannie rośnie, a zagrożenie jest o tyle poważne, że straty wizerunkowe i finansowe są ogromne. Krajobraz cyberprzestępczy nieustannie ewoluuje  Najnowsze dane powstałe w oparciu o informacje płynące od ekspertów pokazują, że cyberprzestępcy nieustannie doskonalą swój arsenał, kreując nowe trendy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik informatycznych. Tylko w 2021 r. technologie bezpieczeństwa firmy Kaspersky wykrywały […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie