Europarlament zagłosuje ws. aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE

Parlament Europejski przedstawi propozycje dotyczące rozwiązania problemu niedoboru leków, poprawy dostępu pacjentów do leczenia oraz zwiększenia przejrzystości cen.

© European Union 2017 – Source : EP

Projekt sprawozdania przyjęty przez parlamentarną Komisję Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) będzie przedmiotem debaty plenarnej w poniedziałek wieczorem, a we wtorek europosłowie będą głosować nad tymi propozycjami. Sprawozdanie jest wkładem europarlamentu w plan Komisji Europejskiej dotyczący aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE w 2022 roku.

Główne zalecenia zawarte w projekcie sprawozdania obejmują: zajęcie się pierwotnymi przyczynami niedoborów leków, zapewnienie pacjentom dostępu do bezpiecznych, przystępnych cenowo i skutecznych terapii farmaceutycznych, a także zwiększenie przejrzystości cen i publicznego finansowania badań i rozwoju oraz wzmocnienie niezależności UE w zakresie produkcji i dostaw.

W listopadzie ub. roku Komisja Europejska przyjęła strategię farmaceutyczną dla Europy, będącą ważną inicjatywą w ramach Europejskiej Unii Zdrowotnej. Jej celem jest nadanie polityce farmaceutycznej UE długoterminowej wizji: zapewnienie jej odporności na kryzys i zrównoważonego charakteru oraz wzmocnienie pozycji UE jako światowego lidera, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentom dostępu do leków po przystępnych cenach.

Źródło informacji: EuroPAP News
 

Podziel się:

Nastepne

Julia Quinn - Miłosne tajemnice

pon. lis 22 , 2021
Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od… właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa myśli, że wie o nim wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret… i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna. Colin Bridgerton jest zmęczony swoją reputacją lekkoducha […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie