Europarlament zagłosuje ws. aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE

Parlament Europejski przedstawi propozycje dotyczące rozwiązania problemu niedoboru leków, poprawy dostępu pacjentów do leczenia oraz zwiększenia przejrzystości cen.

Europarlament zagłosuje ws. aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE – Monitor Rynkowy
© European Union 2017 – Source : EP

Projekt sprawozdania przyjęty przez parlamentarną Komisję Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) będzie przedmiotem debaty plenarnej w poniedziałek wieczorem, a we wtorek europosłowie będą głosować nad tymi propozycjami. Sprawozdanie jest wkładem europarlamentu w plan Komisji Europejskiej dotyczący aktualizacji prawodawstwa farmaceutycznego UE w 2022 roku.

Główne zalecenia zawarte w projekcie sprawozdania obejmują: zajęcie się pierwotnymi przyczynami niedoborów leków, zapewnienie pacjentom dostępu do bezpiecznych, przystępnych cenowo i skutecznych terapii farmaceutycznych, a także zwiększenie przejrzystości cen i publicznego finansowania badań i rozwoju oraz wzmocnienie niezależności UE w zakresie produkcji i dostaw.

W listopadzie ub. roku Komisja Europejska przyjęła strategię farmaceutyczną dla Europy, będącą ważną inicjatywą w ramach Europejskiej Unii Zdrowotnej. Jej celem jest nadanie polityce farmaceutycznej UE długoterminowej wizji: zapewnienie jej odporności na kryzys i zrównoważonego charakteru oraz wzmocnienie pozycji UE jako światowego lidera, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentom dostępu do leków po przystępnych cenach.

Źródło informacji: EuroPAP News
 

Podziel się:

Nastepne

Julia Quinn - Miłosne tajemnice

pon. lis 22 , 2021
Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od… właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa myśli, że wie o nim wszystko, ale nagle natyka się na jego najgłębszy sekret… i zaczyna się obawiać, że może jednak wcale go nie zna. Colin Bridgerton jest zmęczony swoją reputacją lekkoducha […]
Julia Quinn - Miłosne tajemnice – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie