Firma Digital Technology Poland świętuje 10-te urodziny!

Zielonogórska firma Digital Technology Poland (DTP), rozpoczęła swoją działalność 10 lat temu. To znakomita okazja do świętowania, dlatego specjalnie na tę okoliczność zorganizowano wyjątkowe urodziny DTP. Podczas dwudniowych obchodów jubileuszu goście mieli okazję zwiedzić siedzibę firmy, poznać jej historię oraz obejrzeć prezentację innowacyjnych produktów – w tym tych, na które firma uzyskała patenty. Kluczowym punktem programu była oficjalna gala z wieloma atrakcjami w tle, którą uświetnili swoją obecnością znamienici goście ze świata nauki, biznesu oraz lokalnych władzCeremonia odbyła się 21 czerwca w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze.

Firma Digital Technology Poland świętuje 10-te urodziny! – Monitor Rynkowy

Przy okazji tego wyjątkowego jubileuszu firma zorganizowała również edycję specjalną Potyczek Algorytmicznych – konkursu dla pasjonatów programowania. Do Zielonej Góry przyjechali najlepsi z najlepszych, z których większość to zwycięzcy i finaliści poprzednich 18 edycji. Podczas pięciogodzinnych zmagań uczestnicy walczyli o tytuł mistrza w dziedzinie programowania. Na pierwszym miejscu uplasował się Marek Sokołowski – zwycięzca Potyczek z 2018 roku. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Smulewiczowi – zwycięzcy ostatniej edycji konkursu, a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Czajka – były trzykrotny mistrz Potyczek (2010, 2012, 2013). Zwycięzca oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni podczas oficjalnej gali z okazji 10-lecia DTP. 

Obchody jubileuszu były doskonałą okazją do spotkania pracowników ze wszystkich polskich oddziałów DTP. Galę poprzedziła część edukacyjna obchodów. Pracownicy i goście wysłuchali wykładu na temat zastosowania sztucznej inteligencji oraz wzięli udział w panelu dyskusyjnym o najnowszych technologiach w Przemyśle 4.0. Po nim wszyscy udali się na galę, a tam czekały na nich niespodzianki artystyczne. Punktem kulminacyjnym programu było show “Industry 4.0 & Cultural Experience 4.0”, które było połączeniem różnych styli tanecznych, akrobacji oraz multimediów, a inspirowane codzienną pracą DTP. 

Firma Digital Technology Poland świętuje 10-te urodziny! – Monitor Rynkowy

Andrzej Szajna, Deputy CEO & Chief Digital Officer w Digital Technology Poland, nie krył wzruszenia, witając gości ze sceny. – Gdy dzisiaj spojrzałem na twarze wszystkich zgromadzonych, wyglądaliście tak pozytywnie, że od razu poczułem w sobie wielką siłę i energię, które jest we mnie aż do teraz. Bardzo się cieszę, że dzisiaj tutaj jesteśmy i że jest nas aż tak wielu. (…) Jesteśmy jedną rodziną, która pracuje bardzo ciężko na sukces własny oraz naszych klientów. Nasi partnerzy doceniają pracę DTP i nasz wkład w transformację cyfrową przemysłu. Jestem dumny, że jesteśmy takim dużym zespołem, który wciąż się rozrasta. 

Powstanie Digital Technology Poland zainicjował prof. Janusz Szajna w 2013 roku. Początkowo niewielki, kilkuosobowy zespół pasjonatów nowoczesnych technologii dzięki dynamicznemu rozwojowi rozrósł się do firmy zatrudniającej już prawie 300 osób. Główna siedziba DTP znajduje się w Zielonej Górze, a jej oddziały w Poznaniu, Warszawie, Cieszynie oraz Charkowie. Od listopada 2021 firma jest częścią niemieckiej Friedhelm Loh Group, skupiającej niemal 12 tysięcy pracowników w 100 oddziałach na świecie.

Firma Digital Technology Poland świętuje 10-te urodziny! – Monitor Rynkowy

Obecnie Digital Technology Poland ściśle współpracuje ze spółkami w macierzystej grupie (m.in. Rittal, EPLAN i German Edge Cloud) oraz tworzy innowacyjne oprogramowanie i sprzęt dla światowych liderów działających w obszarze Przemysłu 4.0. Firma rozwija aplikacje chmurowe wspomagające projektowanie, montaż i eksploatację infrastruktury produkcyjnej. Dodatkowo, w ramach zespołu badań i rozwoju, firma realizuje projekty od pomysłu do finalnego produktu, przy użyciu rozwiązań z obszarów takich jak robotyka, automatyka, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość i elektronika. DTP świadczy również usługi doradcze dla najbardziej wymagających przedsiębiorców, zapewniając im praktyczne rozwiązania oraz wparcie w procesie transformacji cyfrowej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom tworzonym przez ekspertów z DTP właściciele firm mogą m.in. obniżyć koszty, zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych, jednocześnie poprawiając jakość produkowanych towarów.

– Aż trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat, ale wiem na pewno, że sukcesy które odnosimy dzisiaj, nie byłyby możliwe bez naszej głównej siły napędowej – naszych zespołów inżynierskich, ich pasji oraz oczywiście potrzeb naszych klientów i partnerów, które codziennie inspirują nas do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Staramy się nieustannie podnosić sobie poprzeczkę, inwestować w rozwój i wyznaczać trendy, aby również inspirować innych – skomentował Andrzej Szajna.

Podziel się:

Nastepne

David Eagleman - Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń

czw. lip 6 , 2023
Fascynująca podróż po zdumiewającym plastycznością i zdolnościami adaptacyjnymi ludzkim mózgu w duchu najnowszych ustaleń neuronauki. Co ma wspólnego głód narkotykowy z zawodem miłosnym? Dlaczego wrogiem pamięci nie jest czas, ale kolejne wspomnienia? Jak osoba niewidząca może nauczyć się widzieć językiem, a osoba głucha może nauczyć się słyszeć skórą? Dlaczego ktoś pozbawiony rąk stał się najlepszym łucznikiem na świecie? Czy pewnego dnia będziemy mogli sterować robotem za pomocą naszych myśli? Dlaczego […]
David Eagleman - Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie