Gastromed: lider w regionie

Gastromed NZOZ położył nacisk na jakość usług, zatrudniając najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Powstał we wrześniu 2001 roku jako firma rodzinna, założona przez dr. n. med. Wita Danilkiewicza. Pierwsza siedziba mieściła się przy ulicy Granicznej w Lublinie. Od początku placówka skoncentrowana była na diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Była pierwszą prywatną firmą Lublinie używającą wideoendoskopów. W roku 2005 przeniosła się do nowoczesnej siedziby przy ul. Wallenroda w Lublinie. Od tego czasu rozpoczął się jej dynamiczny rozwój.

– Pozyskaliśmy do współpracy znakomitych lekarzy, kupowaliśmy nowoczesny sprzęt, dynamicznie rozwijaliśmy zakres usług medycznych – wspomina dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz, Dyrektor Zarządzający i Medyczny ZOZ Gastromed.

W roku 2013 po raz kolejny zmieniono siedzibę na ul. Onyksową w Lublinie. Obecna baza lokalowa Gastromedu to 1500 m kw., w tym nowoczesna pracownia endoskopowa, oddział jednodniowy gastroenterologiczny, RTG, tomografia komputerowa.

W roku 2014 nastąpiła akwizycja Gastromedu przez Scanmed S.A., w której to grupie firma znajduje się do dziś. Pozostaje największym w województwie lubelskim usługodawcą z zakresu gastroenterologii i endoskopii przewodu pokarmowego.

Gastromed posiada doświadczenie w kompleksowej opiece nad pacjentami z chorobami układu pokarmowego. Jest wieloletnim liderem regionu w ilości wykonywanych badań endoskopowych. To nowoczesna diagnostyka w bogato wyposażonych pracowniach, a także zabiegi w znieczuleniu ogólnym w ramach Oddziału Gastroenterologii Jednego Dnia z oddziałem łóżkowym. Pacjenci ZOZ Gastromed to osoby przede wszystkim z woj. lubelskiego, ale też ze Śląska, Gdańska czy Warszawy i jej okolic. Kontrakty NFZ na ambulatoryjne badania przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii i kolonoskopii oraz na porady w poradni gastroenterologicznej są największe w woj. lubelskim.

– Rozwijamy się dynamicznie w kompleksowym wspomaganiu leczenia otyłości poprzez m.in. implantacje balonów żołądkowych czy nowatorski zabieg endoskopowy ESG metodą OverStitch – mówi dr n. med. Wit CezaryDanilkiewicz. – Mamy też olbrzymie doświadczenie w leczeniu żylaków odbytu, dysponując szerokim wachlarzem uzupełniających się wzajemnie metod leczenia.

Gastromed to rozwijające się również w innych dziedzinach centrum medyczne, w skład którego wchodzą liczne poradnie specjalistyczne, m.in. chirurgii ogólnej, onkologiczna, urologiczna z diagnostyką endoskopową. Placówka posiada własną przychodnię lekarza rodzinnego. To także prężnie działający ośrodek badań klinicznych, prowadzący równolegle wiele badań nad nowatorskimi metodami leczenia schorzeń przewodu pokarmowego w oparciu o eksperymentalne leki.

– Kładziemy olbrzymi nacisk na jakość świadczonych przez nas usług, zatrudniając najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, wprowadzając nowe innowacyjne metody diagnostyczne i lecznicze oraz stale rozbudowując nasze zaplecze diagnostyczne o najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt – podkreśla dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz. – W 2021 roku wykonaliśmy niemal 70 tys. świadczeń zdrowotnych dla naszych pacjentów, a w zakresie endoskopii ponad 11,6 tys. badań.

Plany rozwojowe spółki to utrzymanie pozycji lidera regionu w usługach gastrologicznych, wzmacnianie pozycji jako ośrodka kompleksowego leczenia otyłości oraz rozwój państwowej opieki zdrowotnej.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

Dolina Wodorowa w Sanoku

pt. lut 4 , 2022
– Przygotowujemy się do dużego wyzwania, które wyznaczy naszemu miastu nowy kierunek. Staniemy się jednym z pierwszych w Polsce miast niskoemisyjnych – zapowiada Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka. W grudniu ub. r. podpisano porozumienie o podjęciu prac dotyczących rozwoju inwestycji wodorowych w Sanoku. To pierwsza taka inicjatywa tworząca dolinę wodorową w Polsce. Sanocki projekt zakłada m.in. modernizację systemu ciepłowniczego oraz budowę nowych, odnawialnych, opartych na wodorze źródeł wytwarzania energii w mieście. Pozwoli to na obniżenie cen kupowanej energii elektrycznej przez mieszkańców poprzez wyposażenie nieruchomości w instalacje […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie