25 lat profesjonalnego kształcenia

Dzięki intensywnej współpracy z otoczeniem gospodarczym, monitorowaniu oczekiwań pracodawców i zawodowych losów absolwentów Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie od 25 lat wiedzie prym wśród uczelni odpowiadających na potrzeby studenta

WSEiZ jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych „postawiła” na kierunki techniczne.Brak specjalistów z wykształceniem inżynierskim, zmiany zachodzące na rynku pracy oraz luka w sektorze edukacji zadecydowały o podjęciu decyzji o kształceniu studentów na kierunkach takich jak: ochrona środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn czy informatyka. WSEiZ jako pierwsza uczelnia w Polsce w strukturze jednego wydziału (Wydziału Architektury) umożliwiła kandydatom kształcenie na kierunkach studiów z zakresu nauk technicznych, takich jak architektura, architektura krajobrazu i budownictwo oraz sztuk pięknych, takich jak architektura wnętrz i wzornictwo. 

– Jedną z najważniejszych zasad, którą kieruję się jako rektor WSEiZ jest elastyczność w działaniu i nadążanie za stale zmieniającym się potrzebami gospodarki oraz rynku pracy. Od 25 lat dbamy aby edukacja w WSEiZ opierała się nie tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, ale także na profesjonalnym przygotowaniu do wykonywania przyszłego zawodu. Nasi wykładowcy to nie tylko pracownicy naukowi, ale przede wszystkim praktycy posiadający doświadczenie biznesowe – akcentuje Rektor WSEiZ, dr Monika Madej.

Profesjonalny, praktyczny i nowoczesny program studiów jest jednym z najważniejszych punktów w przygotowaniu studentów do wyzwań, jakie stawia przed nimi rynek pracy, a wykorzystanie najnowszych technologii w przekazywaniu eksperckiej wiedzy wykładowców owocuje kompleksową realizują ambicji studentów.

– Ćwiczenia, laboratoria, zajęcia terenowe oraz praktyki stanowią 70% planu zajęć naszych studentów. Realizowany program studiów jest przygotowywany w ścisłej współpracy z pracodawcami. Nieustannie rozwijamy też bazę naukowo-dydaktyczną, dzięki czemu studenci mają możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi projektowych i laboratoryjnych. Przede wszystkim jednak stawiamy na nowatorskie metody kształcenia i personalne podejście do studenta – dodaje dr Monika Madej.

Uczelnia nieustannie rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną, proponując najbardziej innowacyjne ścieżki kształcenia. W tym roku akademickim studenci mogą rozpocząć nowe studia magisterskie drugiego stopnia na kierunkach architektura krajobrazu i budownictwo oraz dwóch nowych kierunkach studiów podyplomowych: aranżacja wnętrz oraz urbanistyka i planowanie przestrzeni. Warto dodać, że rekrutacja na wszystkie kierunki studiów drugiego stopnia i studiów podyplomowych odbywa się w WSEiZ zarówno w semestrze zimowym, jak i letnim. Obecna właśnie trwa i kończy się na początku marca.

Joanna Gulewicz

Podziel się:

Nastepne

Badania naukowców potwierdzają, że w walce z wirusami skuteczne są ekstrakty roślinne. Mogą chronić także przed koronawirusem

czw. lut 25 , 2021
[DEPESZA] Z analiz naukowych wynika, że koronawirus SARS-CoV-2, tak jak inne wirusy, wnika do organizmu przez otwarte śluzówki, głównie w nosie i ustach. Stąd powszechny nakaz zasłaniania ich maseczkami w miejscach publicznych. Zwłaszcza nos, którym oddychamy, stanowi podstawową barierę dla wnikania wirusów i drobnoustrojów, dlatego należy wspierać znajdujące się w nim naturalne mechanizmy ochronne. Naukowcy wzięli pod lupę spraye do nosa, zawierające m.in. naturalne ekstrakty czystka kreteńskiego czy szałwii lekarskiej, i wykazali, że hamują one namnażanie komórek wirusowych w warunkach […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie