Grupa Matex: firma z misją

Z Moniką Sobolewską i Tomaszem Sobolewskim, wspólnikami w firmie Matex Transport, z która uzyskała tytuł Symbol Transportu i Logistyki 2018, rozmawia Michał Woźniakowski – nie tylko o logistyce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matex Transport jest europejskim liderem w transporcie ekspresowym. Jakie były początki firmy?

Monika Sobolewska: Początki nigdy nie są łatwe. Zarówno 17 lat temu, gdy zaczynaliśmy, jak i teraz – konkurencja jest bardzo duża. Opracowanie standardów, które pozwoliły nam stać się numerem 1 w Europie wymagały wytrwałości, pracowitości i pasji każdego dnia.

Tomasz Sobolewski: Tak naprawdę najlepszym wyznacznikiem naszego sukcesu jest wyróżnienie w postaci Symbolu 2018. To dowód, że ciężka praca się opłaciła i nasza motywacja do dalszego rozwoju.

Co wyróżnia firmę na tle konkurencji?

MS: Nasi pracownicy, mogę powiedzieć to bez wahania. To oni każdego dnia dają z siebie najwięcej. To dzięki ich pracy udało się otworzyć kilka oddziałów firmy w całej Europie i to dzięki nim możemy mówić o dalszym rozwoju. Druga kwestia to serwis i rozwiązania logistyczne, które dają nam przewagę. Analizujemy potrzeby naszych klientów i odpowiadamy na nie. To buduje ich zaufanie, pewność, że zawsze dowieziemy towar na czas. A wyróżniają nas również rozwiązania szyte na miarę, których bardzo często jesteśmy prekursorami. To doceniają klienci.

Grupa Matex to nie jedynie usługi transportowe, lecz również branża deweloperska. Na jakich projektach skupia się firma?

TS: Grupa Matex jest właścicielem biurowca w Krakowie. Pod obecnym adresem Lubostroń 1 znajduje się nasza siedziba oraz cztery piętra przeznaczone pod wynajem powierzchni biurowej dla innych firm. Chcemy się rozwijać również i na tym tle, dlatego jesteśmy na etapie budowy kolejnego obiektu, tym razem w centrum miasta, z widokiem na Wawel. Jest to świetna lokalizacja, bardzo interesujący projekt i, co najważniejsze, użyliśmy bardzo dobrych materiałów, które dopełnią klasy tej inwestycji. Nowy biurowiec mieści się pod adresem Kilińskiego 2 w Krakowie. W niedługim czasie przeniesiemy tam również naszą siedzibę. To nowoczesny i elegancki budynek, z którego, mamy nadzieję, będą dumni mieszkańcy Krakowa. Chcielibyśmy, aby stał się on nie tylko wizytówką naszej firmy, ale również całego miasta.

Warto również wspomnieć o państwa działalności dobroczynnej. W jakie akcje angażuje się firma?

MS: Odpowiedzialność społeczna była zawsze dla nas bardzo ważna. Jeżeli mamy możliwość niesienia pomocy, to z niej korzystamy. Już od wielu lat włączamy się w Akcję Mikołajkową dla dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Krakowie. Wierzymy, że taka postawa będzie przykładem dla innych. Niedawno zakończyliśmy również zbiórkę na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Udało nam się zapewnić zwierzakom koce, karmę oraz zabawki. Nasze działania mają na celu przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym. Gdy osiągnie się sukces, warto się nim dzielić. Chcielibyśmy bardzo, aby takie podejście było standardem również dla innych przedsiębiorców. γ

Podziel się:

Nastepne

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. – bezpieczeństwo z tradycjami

czw. gru 20 , 2018
Kaspersky Lab Polska chroni użytkowników i firmy w Polsce przed cyberprzestępcami od ponad 17 lat, a kadra kierownicza firmy zajmuje się bezpieczeństwem IT od ponad dwóch dekad. Wieloletnie doświadczenie pozwala polskiej spółce oferować zabezpieczenia skrojone na miarę i skutecznie reagować na nawet najbardziej zaawansowane cyberataki. Firma Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. została założona w 2000 r. przez Andrzeja Pilarza, obecnego prezesa zarządu, i dostarcza rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemów informatycznych, tworzone […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie