Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. – bezpieczeństwo z tradycjami

Kaspersky Lab Polska chroni użytkowników i firmy w Polsce przed cyberprzestępcami od ponad 17 lat, a kadra kierownicza firmy zajmuje się bezpieczeństwem IT od ponad dwóch dekad. Wieloletnie doświadczenie pozwala polskiej spółce oferować zabezpieczenia skrojone na miarę i skutecznie reagować na nawet najbardziej zaawansowane cyberataki.

Firma Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. została założona w 2000 r. przez Andrzeja Pilarza, obecnego prezesa zarządu, i dostarcza rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemów informatycznych, tworzone przez międzynarodowy zespół ekspertów z Kaspersky Lab. Polskie przedsiębiorstwo odegrało olbrzymią rolę w rozwoju Kaspersky Lab, współpracując z tą firmą już na bardzo wczesnym etapie jej istnienia, gdy składała się zaledwie z kilku osób. Obecnie Kaspersky Lab to aktywnie działająca na całym świecie grupa kapitałowa, której technologie chronią ponad 400 milionów użytkowników, w tym czołowe globalne firmy.

Silna pozycja Kaspersky Lab Polska w ramach globalnej struktury daje polskiemu przedsiębiorstwu unikatową w skali kraju możliwość świadczenia specjalistycznego wsparcia technicznego polskim podmiotom. Przykładem takiej współpracy mogą być działania podjęte podczas rozległego cyberataku cybergangu Lazarus m. in. na polski sektor finansowy na początku 2017 r., dzięki którym udało się uniknąć poważnych strat finansowych. 

Rozbudowane zespoły bezpłatnego wsparcia technicznego są jednym z wyróżników Kaspersky Lab Polska na polskim rynku bezpieczeństwa IT. Pomoc może być świadczona zdalnie jak i na miejscu – bezpośrednio w siedzibie klienta – i jest dostępna 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu. 

Kaspersky Lab Polska to także aktywna działalność edukacyjna. Spółka konsekwentnie rozwija unikatowe w skali kraju, polskojęzyczne serwisy poświęcone bezpieczeństwu IT, w których przystępnym językiem informuje użytkowników internetu o współczesnych cyberzagrożeniach i metodach ochrony. Ponadto eksperci z Kaspersky Lab Polska regularnie prowadzą seminaria poświęcone bezpieczeństwu zarówno dla firm jak i uczniów oraz studentów. 

– W naszej ofercie nie pomijamy żadnego segmentu rynku – podkreśla Andrzej Pilarz. Chronimy użytkowników indywidualnych, mały i średni biznes oraz korporacje, niezależnie od rozmiarów i stopnia skomplikowania sieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy eksperckiej naszej kadry staramy się przewidywać trendy cyberprzestępcze i jesteśmy w stanie odpowiednio szybko chronić naszych klientów, także przed zagrożeniami, które dopiero powstają. 

Uwzględniając coraz istotniejszy problem zaawansowanych cyberzagrożeń oraz ataków ukierunkowanych, Kaspersky Lab Polska inwestuje w rozwój i wprowadza na rynek nowoczesne i unikatowe rozwiązania. Należą do nich m.in. technologie ochrony przemysłu i infrastruktury krytycznej (Industrial CyberSecurity), rozwiązania do walki atakami ukierunkowanymi (Anti Tarteged Attack), produkty pozwalające na odpieranie szkodliwych działań, których celem jest zatrzymanie określonej infrastruktury IT (DDoS Protection), systemy chroniące urządzenia Internetu Rzeczy (Internet of Things & Embedded Security), czy wreszcie zestaw technologii i narzędzi pozwalający bankom zabezpieczać dane finansowe, zapobiegać oszustwom i chronić swoich klientów (Fraud Prevention). Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.kaspersky.pl. 

Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska. 

Podziel się:

Nastepne

Rewolucja w walce z nowotworami

czw. gru 20 , 2018
Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa INWEX Sp. z o.o. to ponad 30-letnia tradycja nieustannego rozwoju i wybiegania myślą w przyszłość. Gruntowna wiedza z zakresu chemii i nauk medycznych, jaką posiedli właściciele Stanisław i Remigiusz Szczepaniak, pozwoliła niewielkiej rodzinnej firmie z Kielc błyskawicznie wspiąć się na szczyt Początkowo marka znana była jako producent nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, mających zastosowanie między innymi w przemyśle metalowym, hutnictwie, górnictwie, motoryzacji, budownictwie i rolnictwie. Dziś firma dysponuje już […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie