Innowacje w legnickim instytucie

Instytut Technologii i Innowacji, powstały w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, jest placówką spełniającą wymogi Centrum Transferu Technologii. Utworzony z końcem 2022 roku Instytut oferuje realizację prac badawczo-rozwojowych, ekspertyz i usług na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

Innowacje w legnickim instytucie – Monitor Rynkowy
dr inż. Renata Gnitecka, dyrektor Instytutu Technologii i Innowacji Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, odbierająca nagrodę Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2024

Od momentu powstania Instytut wykonał 21 projektów badawczo-rozwojowych finansowanych z funduszy Unii Europejskiej, które dotyczyły wdrażania innowacji produktowych lub procesowych w firmach z sektora MŚP. Wśród ciekawych przykładów innowacyjnych rozwiązań wymienić można: zautomatyzowany prototyp stanowiska wytapiania stopów aluminium, pozwalający znacznie zmniejszyć zużycie gazu; oparty o sztuczną inteligencję algorytm i prototyp informatycznego systemu wspierający efektywne zarządzanie energią w budynku publicznym; a także prototyp stanowiska produkcyjnego z użyciem cobota, które umożliwia pomiar i sortowanie bombek choinkowych. W zespołach badawczych znaleźli się zarówno nauczyciele akademiccy uczelni, jak i jej studenci czy absolwenci.

Za aktywną działalność na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego, w listopadzie 2023 roku Instytut Technologii i Innowacji Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy otrzymał nagrodę Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2023. Dzięki temu znalazł się on w gronie 90 podmiotów różnych branż, które charakteryzują się rozwojem nowoczesnych technologii, innowacyjnością, skutecznym zarządzaniem oraz synergią biznesu ze środowiskiem naukowym. Organizatorem przedsięwzięcia jest PubliCity Media Group, natomiast honorowym patronatem wydarzenie objęli m.in. NCBiR, PARP czy Urząd Patentowy RP.

Oprac. Adrian Morel

Podziel się:

Nastepne

Innowator na rynku cateringów dietetycznych – Diety od Brokuła

pon. lut 26 , 2024
Rynek dietetyczny, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, jest ustandaryzowany. Każde przedsiębiorstwo, choć delikatnie odróżnia się identyfikacją, podstawową ofertę ma opartą o tę samą strukturę. Walka o klienta opiera się więc nie o samą ofertę i jakość, która wynika z ceny, a o wartość dodaną. W tym miejscu pozostaje wciąż pole na innowacje. Takową w ostatnim kwartale 2023 roku, wprowadziła firma „Diety od Brokuła” – zaskakując swoich klientów […]
Innowator na rynku cateringów dietetycznych – Diety od Brokuła – Monitor Rynkowy

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie