Innowacje – nasza specjalność

Innowacje – nasza specjalność – Monitor Rynkowy

Najwyższa jakość produktów. Nieustanne zaangażowanie. Dbałość o szczegóły. Elastyczność w działaniu. Sprawność realizacji dostaw. To jedynie fragment aspektów, dzięki którym Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ rozwija się naprawdę prężnie

W ofercie firmy figuruje ponad 3,5 tys. różnego rodzaju lamp samochodowych w 20 tys. odmian. Spółka jest autorem już ponad 200 zgłoszeń patentowych. Nieustannie wdraża innowacje, a zajmuje 7 hal na łącznej powierzchni 4 hektarów. To wystarcza, by z pasją budować sukces firmy rodzinnej.

– Sprzedajemy rocznie około 6 mln lamp do ponad 80 krajów na świecie. Ostatni rok zamknęliśmy ze sprzedażą przekraczającą 100 mln zł. Myślę, że w tym momencie jesteśmy największym polskim producentem tego typu wyrobów. Wszystko dzięki zaszczepionej pasji. Lubimy odkrywać nowości i stale szukamy kolejnych innowacji, bo to nas napędza. Otacza nas wielu wspaniałych, mądrych ludzi, którzy razem z nami współpracują. Wydaje mi się, że oni również są zarażeni pasją i dzięki temu pomagają nam piąć się na szczyt – mówi Leszek Waś, współwłaściciel PTS WAŚ.

Godzikowicka firma specjalizuje się w produkcji lamp do bardzo wielu pojazdów samochodowych dostępnych na rynku. W jej portfolio można znaleźć najwyższej klasy rozwiązania w zakresie oświetlenia montowane m.in. w pojazdach dostawczych, naczepach, przyczepach, autobusach, maszynach rolniczych i pojazdach specjalnych. W tym roku producent skupia się na budowie nowej, ósmej hali, która zwiększy wydajność zakładu. Poza tym w planach ma utworzenie drugiego laboratorium fotometrycznego oraz powiększenie pomieszczenia do testowania autorskich lamp. Już teraz do zasobów spółki należą hale z wtryskarkami i zgrzewarkami ultradźwiękowymi, urządzeniami do silikonowania, automatami do uszczelniania lamp i obróbki kabli, pomieszczeniami biurowymi, magazynem surowców, najnowocześniejszym parkiem maszynowym oraz zaawansowanym laboratorium fotometrycznym.

– …a całość jest zasilana i ogrzewana dzięki innowacyjnej metodzie zamkniętego obiegu wodnego wykorzystującego podziemne baseny oraz poprzez panele fotowoltaiczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy – dodaje Leszek Waś.

Warto podkreślić, że Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ stale wprowadza innowacyjne rozwiązania. Największą nowością jest lampa wytwarzająca światło z efektem mirażu, czyli światłem fantomowym.

– Światło fantomowe zawieszone jest ponad kloszem lampy. Całość składa się m.in. z klosza, za którym znajduje się pełen komplet oświetlenia w technologii LED, również z efektem światła neonowego. Poza kloszem powstaje efekt mirażu, np. w postaci kulki. To nasze najnowsze rozwiązanie, które zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego – tłumaczy Leszek Waś.

Kolejną nowością jest lampa zespolona w rożku gabarytowym, która mieści w sobie aż osiem różnego rodzaju świateł. W rożku znajdują się: światło pozycyjne przednie, boczne oraz tylne, światło cofania, stopu, przeciwmgielne, statyczne lub dynamiczne światło kierunku jazdy tylne oraz boczne, widoczne również z przodu lampy. Tego typu rozwiązanie może być przyszłością w branży automotive, ponieważ do wielu lawet czy aut specjalnego przeznaczenia, które nie posiadają miejsca do montażu lamp tylnych, będzie można zamontować rożek z boku pojazdu, jednocześnie zyskując prawie pełen komplet oświetlenia. 

Dzięki pasji i zaangażowaniu przy realizacji celów, firma od 13 lat nagradzana jest wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. W tym roku otrzymała nominację do tytułu Symbol Rozwoju Biznesu.

Adrian Morel

Więcej informacji na: www.was.eu

Podziel się:

Nastepne

Anna Cieślar - Berdo

śr. lut 26 , 2020
Historia, która poruszy każdego, kto kochał swojego ojca bez względu na jego błędy. Radek mieszka z ojcem w dzikich Bieszczadach. Dorasta wśród surowej przyrody, potrzebuje czułości, której Berdo nawet nie stara się mu dać. Chłopiec w ulubionym szkicowniku rysuje wilki. Gdy pierwszy raz widzi, jak ojciec zabija zwierzę, jego świat rozpada się na kawałki. Czy da się kochać człowieka, którego ręce splamione są krwią? Berdo jest kłusownikiem. Nie miał wyboru. […]
Anna Cieślar - Berdo – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie