Inwestujemy w profesjonalistów

Działający od 54 lat Radomski Szpital Specjalistyczny przechodził różne fazy restrukturyzacyjne, aby stać się obecnie jednym z najprężniej działających w centralno-wschodniej Polsce.

– Mamy do dyspozycji 18 oddziałów, 550 łóżek, ponadto 30 łóżek opieki długoterminowej i 25 stanowisk dializacyjnych, a przeciętna roczna liczba hospitalizowanych wynosi od 26 do 28 tys. – wylicza Marek Pacynadyrektor szpitala. – Cieszę się z inwestycji, która zostanie zrealizowana w najbliższej perspektywie. Będzie to Centrum Rehabilitacji. W nowym budynku znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne mieszczące łącznie 54 łóżka. Inwestycja, warta 40 mln zł, poprawi warunki dla pacjentów, a ponadto obniży koszty związane z eksploatacją budynku i pozwoli na zwiększenie przychodów placówki.

Jedną z perełek z radomskiego szpitala jest oddział kardiologiczny. Inwestycja w odmłodzony personel (średnia wieku to 40 lat), specjalistyczny sprzęt diagnostyczny oraz nowoczesne metody leczenia chorób serca i naczyniowo-krążeniowych ugruntowały jego pozycję na rynku medycznym. Tym samym szpital może śmiało konkurować z najlepszymi w regionie.

Codziennie ok. 12 chorych przyjmowanych jest do zabiegów w zakresie kardiologii, gdzie przeprowadza się specjalistyczną diagnostykę: hemodynamikę serca, stymulatory, echo serca przezprzełykowe.

– Jeśli chodzi o ostre zespoły wieńcowe, to dziennie na oddziale kardiologicznym przyjmujemy od 6 do 8 osób – mówi dr n. med. Wojciech Dworzański, specjalista internista, kardiolog oddziału kardiologicznego.

Inwestycja w sprzęt i odnowienie pracowni hemodynamicznej wartej blisko 6 mln zł okazała się być skokiem cywilizacyjnym dla placówki. Jest to obecnie najlepszy sprzęt w Polsce.

Szpital planuje przeprowadzanie trombektomii – nowoczesnej metody leczenia udaru niedokrwiennego mózgu. Władze zamierzają też otworzyć w niedalekiej przyszłości ostry dyżur dla pacjentów przechodzących udar, a także otworzyć oddział i pododdział ostrych stanów kardiologicznych i neurologicznych.

– Sale będą klimatyzowane, monitorowane i zaopatrzone w kamery nad wszystkimi łóżkami, przy każdym z nich stanie respirator. Prowadzimy też rozmowy dotyczące otwarcia oddziałów neurochirurgii i kardiochirurgii – zapowiada dr Wojciech Dworzański.

Danuta Klimek

Podpis pod zdjęcie: dr n. med. Wojciech Dworzański, specjalista internista, kardiolog oddziału kardiologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Podziel się:

Nastepne

Sebastian Mikosz (IATA): Obecna sytuacja w branży lotniczej to nie kryzys, tylko perturbacje. W ciągu kilku tygodni powinna wrócić do normy

pt. lip 29 , 2022
– Może zdarzyć się tak, że pod koniec tego roku kilku przewoźników znowu poprosi o pomoc publiczną – mówi Sebastian Mikosz, wiceprezes IATA. Jak wskazuje, powodem jest długi okres wychodzenia z kryzysu covidowego, na który nałożył się kolejny, czyli wojna w Ukrainie i wyłączenie części nieba nad Europą. Nie powinno to jednak być zjawisko masowe. Dobrą informacją dla przewoźników jest szybsze, niż oczekiwano, ożywienie w podróżach lotniczych, które wpłynie na poprawę ich rentowności. Co prawda w tej chwili lotniska nie są […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/