Supraśl oddaje w użytkowanie wieczyste atrakcyjny teren inwestycyjny

27 września w Supraślu odbędzie się ważny przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod zabudowę uzdrowiskową.

Dla terenu, na którym położona jest przedmiotowa działka nr 761/3, zostały wydane warunki zabudowy. Miałby tu powstać zespół budynków lecznictwa ze szczególnym uwzględnieniem lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, leczenia ambulatoryjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, z przyłączami i oświetleniem oraz układem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej z parkingami i zjazdami.

Działka o powierzchni ponad 0,4 hektara mieści się przy ulicy Uroczysko-Pustelnia. Teren posiada kształt wieloboku. Jest dogodny do zagospodarowania zabudowy. Jego obszar jest płaski i nieurządzony. Po stronie północno-zachodniej przebiega utwardzona droga lokalna. Bezpośrednie, bliskie sąsiedztwo stanowią nieruchomości zabudowy usługowej z zakresu ochrony zdrowia, rekreacji i wypoczynku oraz zabudowa jednorodzinna.

– Wobec przyszłego inwestora mamy jasne zamysły: chcemy, żeby wniósł on istotny wkład do kultowego, zacisznego, a zarazem uzdrowiskowego charakteru naszego miasta – mówi dr Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Władze miasta są przekonane, że inwestor tym ruchem sporo zyska. Supraśl staje się coraz bardziej znany na mapie Polski i coraz tłumniej odwiedzany. Jest atrakcyjnie położony na skraju Puszczy Knyszyńskiej, ma świetną infrastrukturą wypoczynkową i turystyczną (m.in. liczne trasy rowerowe i nordic walking), a ponadto jest jednym z najmłodszych polskich uzdrowisk, jednym z dwóch na Podlasiu.

Przyszły inwestor w ciągu trzech lat od oddania w użytkowanie wieczyste powinien zagospodarować teren, czyli wybudować na nim budynek na potrzeby zakładu lecznictwa uzdrowiskowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz zapewnić funkcjonowanie kompleksu. W razie wygaśnięcia użytkowania wieczystego na skutek upływu okresu ustalonego w umowie albo na wskutek rozwiązania umowy przed upływem tego okresu, użytkownikowi wieczystemu będzie przysługiwać wynagrodzenie za wzniesione przez niego lub nabyte na własność budynki i inne urządzenia. Wynagrodzenie powinno być równe wartości tych budynków i urządzeń na dzień wygaśnięcia użytkowania wieczystego.

Cena wywoławcza działki wynosi 400 000 zł. Przed przystąpieniem do przetargu należy wpłacić do 22 września wadium w wysokości 40 000 zł. Sam przetarg odbędzie się 27 września 2023 r. o godz. 12.00 w Urzędzie Miejskim w Supraślu przy ul. J. Piłsudskiego 58.

Więcej szczegółów:

https://bip-umsuprasl.wrotapodlasia.pl/postepowania/przetargi–nieruchomosci/rok-2023/ogloszenia/ogloszenie-siodmego-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-oddanie-w-uzytkowanie-wieczyste-na-okres-99-lat-nieruchomosci-ozn-nr-7613-polozonej-w-supraslu.html
Podziel się:

Nastepne

Stephen King - Holly

czw. wrz 21 , 2023
Ukochana bohaterka Stephena Kinga wyrusza w pościg za najbardziej przerażającymi ze wszystkich jej dotychczasowych przeciwników. Holly Gibney powraca w wielkim stylu, tym razem w swojej własnej historii. Spotykamy ją w momencie, gdy zdążyła już przejść długą drogę – od „Pana Mercedesa”, w którym pojawiła się po raz pierwszy jako nieśmiała, ale odważna i szlachetna samotniczka, przez współpracę z Billem Hodgesem w „Znalezione nie kradzione”, do błyskotliwej, dzielnej detektywki z „Outsidera”. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie