Inwestycje w Narewce

Piękne krajobrazy oraz inwestycje pozwalające rozwijać biznes w kierunku wschodnim to walory gminy Narewka 

– Narewka to miejsce niezwykle malownicze, łączące piękne krajobrazy z rozwijającym się biznesem. Przez gminę przepływa rzeka Narewka, która jest głównym szlakiem kajakowym w Puszczy Białowieskiej – mówi Mikołaj Pawilcz, wójt gminy.

Narewka równie mocno jak na turystyce skupia się na przyciągnięciu inwestorów. To właśnie z myślą o nich wydzielono uzbrojone w drogi, kanalizację, wodociągi, sieć energetyczną i telekomunikacyjną tereny inwestycyjne pod budownictwo letniskowe, pensjonatowe i hotelarskie. Położone są one w sąsiedztwie leśnych kompleksów Puszczy Białowieskiej i zbiornika wodnego Siemianówka.

Przy zmodernizowanym przejściu granicznym w Siemianówce, wyposażonym w pełną obsługę służb granicznych i punkt kontroli fitosanitarnej, zlokalizowane jest blisko 30 ha podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie gminy jest osiem terminali  przeładunkowych dla towarów masowych z bezpośrednim dostępem do infrastruktury kolejowej z tzw. „szerokim torem”. Narewka to zatem idealne miejsce na siedzibę lub punkt przeładunkowy dla inwestorów handlujących z krajami Europy Wschodniej czy Azji.

Ale również dobre miejsce do zamieszkania. – W trosce o komfort naszych mieszkańców systematycznie inwestujemy w przebudowę dróg lokalnych, tworząc i udoskonalając zarazem warunki dla inwestorów – zapewnia Mikołaj Pawilcz. – W dalszym ciągu rozwijamy strefę aktywnego relaksu m.in. dla osób starszych. Mając na uwadze rozwój najmłodszych, modernizujemy obiekty szkolno-przeszkolne. Większość z tych inwestycji udało się nam przeprowadzić dzięki środkom z Unii Europejskiej. Nasza gmina jest świetnym miejscem do zamieszkania dla tych, którzy szukają cichej, bezpiecznej przystani w pięknym otoczeniu przyrody.

W gminie organizowane są liczne imprezy kulturalno-sportowe. Najciekawszym przykładem takiego cyklicznego wydarzenia jest „Noc Kupały”, nacechowana folklorem i najciekawszymi zwyczajami południowo-wschodniego Podlasia. Jest to również gratka dla fanów modelarstwa, ponieważ corocznie przy tej okazji organizowany jest „Puchar Centralnej Polski Modeli Wodnosamolotów”.

W planach rozwoju gminy uwzględniana jest niezbędna rozbudowa i poprawa stanu infrastruktury komunalnej i turystycznej. Kolejnym krokiem będą inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Nastąpią też dalsze działania zmierzające do rozwoju, pozyskiwania nowych inwestorów, poprawy jakości życia oraz dbania o środowisko, aby w dalszym ciągu mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się urokliwą scenerią.

Michał Woźniakowski

Podziel się:

Nastepne

Płaska: woda, cisza, spokój

czw. cze 28 , 2018
Z Wiesławem Gołaszewskim, wójtem gminy Płaska o walorach turystycznych i przygotowaniach do jubileuszu 200-lecia budowy Kanału Augustowskiego rozmawia Michał Woźniakowski Płaska kojarzy się przede wszystkim z Kanałem Augustowskim. Czy to dlatego rada gminy podjęła uchwałę „Plan obchodów jubileuszu 200-lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego”? Zgadza się. Budowa kanału rozpoczęła się 15 czerwca 1823 r., czyli 195 lat temu. W związku ze zbliżającą się okrągłą rocznicą nasza Rada uchwaliła decyzję o rozpoczęciu […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie