Karen Wynn Fonstad – Atlas Śródziemia

Bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny po uniwersum J.R.R. Tolkiena.

Karen Wynn Fonstad - Atlas Śródziemia – Monitor Rynkowy

Atlas Śródziemia Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników Władcy Pierścieni. Ta książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia.

Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy wykreślone po raz pierwszy w wersji przestrzennej, a tekst w nowym tłumaczeniu – Atlas ukazuje nam magiczny świat stworzony w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni.

Niemal sto kolorowych map i diagramów przedstawia dzień po dniu wędrówki głównych bohaterów, a także wszystkie bitwy i kluczowe miejsca z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery. Można zapoznać się planami i opisami zamków, budynków i charakterystycznych formacji terenu, jak również z mapami tematycznymi, opisującymi klimat, roślinność, języki i rozkład populacji w Śródziemiu w ujęciu historycznym. Aneks i indeks pomogą czytelnikom skorelować mapy z powieściami Tolkiena.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/atlas-srodziemia.html

Podziel się:

Nastepne

Remigiusz Mróz - Operacja Mir

śr. sty 31 , 2024
Parker budzi się w innym, nieznanym mu świecie, nie mając pojęcia, jak się do niego dostał. Tutejsza Natalia nie przypomina jego Nataszy, on sam zaś zostaje wrzucony w życie innej wersji siebie – życie, którego nie zna, i z którym nie chce mieć nic wspólnego. Zaczyna poszukiwać drogi powrotnej do znanej mu rzeczywistości, podczas gdy Natasza robi wszystko, by go odnaleźć. Napotyka jednak w tunelach Kompleksu Riese osoby, które nie […]
Remigiusz Mróz - Operacja Mir – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie