Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. – innowacje w ochronie IT

Współczesny krajobraz cyberzagrożeń ewoluuje tak szybko, że mechanizmy, które sprawdzały się jakiś czas temu, już nie wystarczą. Niezbędna jest ekspercka wiedza poparta doświadczeniem, przewidywanie trendów i technologie gotowe na to, co przyniesie przyszłość.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. istnieje od 2000 r. za sprawą Andrzeja Pilarza, obecnego prezesa zarządu, i działa w ramach grupy kapitałowej Kaspersky Lab – jednego z najszybciej rozwijających się producentów systemów bezpieczeństwa IT na świecie. Kaspersky Lab aktywnie działa na rynku od 20 lat a technologie firmy chronią ponad 400 milionów użytkowników, w tym czołowe firmy na całym świecie. Polskie przedstawicielstwo odegrało bardzo ważną rolę w sukcesie całej korporacji – w czasie gdy produkty tworzone przez Kaspersky Lab były już dostępne w Polsce, firma składała się zaledwie z kilku osób.

Polskiej spółce od początku przyświecały w szczególności takie cele jak wprowadzanie na rynek nowatorskich, unikatowych technologii bezpieczeństwa IT, profesjonalna obsługa klientów oraz edukacja użytkowników komputerów i internetu w zakresie cyberzagrożeń oraz metod ochrony. Realizując te zadania spółka zbudowała działy pozwalające na analizę zagrożeń i profesjonalne przygotowywanie produktów, technologii oraz zasobów internetowych z myślą o polskim rynku. Duży nacisk położono na świadczenie pomocy dla polskich klientów organizując rozbudowane zespoły wsparcia technicznego. Kaspersky Lab Polska ma świadomość, że nawet najlepsze technologie bezpieczeństwa IT nie przynoszą spodziewanych efektów, gdy ich użytkownicy popełniają podstawowe błędy w użytkowaniu komputerów. Z tego powodu spółka nieustannie dba o edukację, publikując wiele materiałów, które pozwalają na zaznajomienie się z podstawami współczesnych cyberzagrożeń i metodami walki z nimi. Prowadzone przez firmę serwisy, takie jak SecureList.pl oraz oficjalny blog, stanowią unikatową w skali kraju, bezpłatną skarbnicę wiedzy o bezpieczeństwie IT.

Nasza oferta obejmuje produkty dla wszystkich segmentów rynku – podkreśla Andrzej Pilarz – od użytkowników indywidualnych, przez mały i średni biznes, po korporacje, organizacje przemysłowe i jednostki infrastruktury krytycznej, niezależnie od rozmiarów i stopnia skomplikowania sieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy eksperckiej jesteśmy w stanie przewidywać trendy cyberprzestępcze i odpowiednio szybko chronić naszych klientów – także przed zagrożeniami, które dopiero powstają. Do naszych atutów należy także działający w Polsce profesjonalny zespół pomocy technicznej działający w trybie 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, z usług którego nasi klienci mogą korzystać bezpłatnie. Dla klientów biznesowych oferujemy także pomoc podczas wdrażania i serwisowania ochrony IT.

Uwzględniając coraz istotniejszy problem zaawansowanych cyberzagrożeń oraz ataków ukierunkowanych, Kaspersky Lab Polska inwestuje w rozwój i wprowadza na rynek nowoczesne oraz unikatowe rozwiązania szyte na miarę z uwzględnieniem wymagań klientów. Należą do nich m.in. technologie ochrony przemysłu i infrastruktury krytycznej (Industrial CyberSecurity), rozwiązania do walki z cyberprzestępcami ukierunkowanymi na duży biznes (Anti Tarteged Attack), produkty pozwalające na odpieranie ataków, których celem jest spowolnienie lub całkowite zatrzymanie określonej infrastruktury IT (DDoS Protection), czy wreszcie zestaw technologii i narzędzi pozwalający bankom zabezpieczać dane finansowe, zapobiegać oszustwom i chronić swoich klientów (Fraud Prevention).

Stopień zaawansowania nowych zagrożeń i mechanizmów ataków opracowywanych przez cyberprzestępców nieustannie rośnie. Dlatego Kaspersky Lab Polska przewiduje trendy, stale udoskonala swoje technologie i inwestuje w rozwój nowatorskich mechanizmów zabezpieczających. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.kaspersky.pl.


Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska

Podziel się:

Nastepne

WWTECH potrafi naprawiać przemysł

wt. sie 1 , 2017
Niewielka polska firma przy pomocy specjalistycznej technologii, własnego know-how oraz samodzielnie opracowanego sprzętu, dokonuje mobilnych napraw w przemyśle w kraju i za granicą U podstaw wydajnego funkcjonowania przemysłu leży ciągła praca maszyn, pras, dźwigów i spawanych konstrukcji stalowych. Te, z uwagi na przeciążenie czy długotrwałą eksploatację, ulegają różnym awariom. Do ich sprawnego usunięcia często brakuje narzędzi i czasu, albo wykwalifikowanych pracowników. WWTECH to niewielki, 20-osobowy zespół inżynierów i techników, który […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie