Bank Spółdzielczy we Wronkach: Nowoczesna bankowość

Czas porzucić negatywny stereotyp o bankach spółdzielczych funkcjonujący w świadomości wielu Polaków. Bank Spółdzielczy we Wronkach jest znakomitym przykładem tego, co dobre

Bank Spółdzielczy we Wronkach funkcjonuje już od 1875 roku. Oprócz centrali i punktów kasowych we Wronkach posiada także oddziały w Obrzycku i w Trzciance. Bank zapewnia klientom wysoką jakość usług poprzez poszerzanie oferty, inwestowanie w bazę teleinformatyczną oraz unowocześnianie wyglądu placówek.

Nie jesteśmy bankiem dużym, zatrudniamy 45 osób; ale nie zmienia to faktu, że chcemy dla naszych klientów jak najlepiej. Dlatego też, również z potrzeb konkurencyjności, inwestujemy w nowoczesne technologie. To przekłada się także na docieralność do „młodego klienta”, który korzysta wyłącznie z bankowości internetowej – mówi Elżbieta Czosnowska, prezes zarządu Banku Spółdzielczego we Wronkach.

Jedną z nowoczesnych usług wprowadzonych w banku jest „eBS24”, w ramach której prowadzona jest bankowość elektroniczna z dostępem do konta przez internet. Ponadto od zeszłego roku bank posiada system SGB24. Nowa bankowość została zbudowana na bazie miniaplikacji i wykorzystuje technologię RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu stanowi unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej, stworzonej z myślą o użytkowaniu na dowolnych urządzeniach. Nowy serwis jest czytelny, intuicyjny i daje spore możliwości personalizacji.

Kolejną nowość stanowi express elixir, czyli przelew natychmiastowy. Transakcja jest wykonywana w ciągu kilku sekund, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorców. Można ją zrealizować zarówno za pośrednictwem kanałów elektronicznych, jak i w placówkach banku, czyli drogą papierową.

Niewątpliwym atutem BS we Wronkach – jak każdego banku spółdzielczego – jest szybkość w podejmowaniu decyzji kredytowych. Wynika ona z wielkości banku i struktur organizacyjnych, które nie są tak rozbudowane jak w gigantycznych korporacjach. Nierzadko decyzja o przyznaniu kredytu dla klientów z sektora MŚP pojawia się w ciągu tygodnia lub dwóch, a kredytu gotówkowego dla osób prywatnych nawet następnego dnia.

Warto wspomnieć, że BS we Wronkach wspiera również lokalne inicjatywy społeczne, szkoły i organizacje charytatywne. Ale najistotniejsze jest, że w swojej codziennej działalności – obok nowoczesności – mocny nacisk kładzie na pielęgnowanie zaufania, jakie wynika z lokalności banku. – Klienci z naszych terenów wolą zostawiać środki w bankach spółdzielczych, bo znają osoby, które przyjmują depozyty, znają prezesów, zarząd. To przekłada się nie tylko na większe zaufanie wobec nas, ale również na bardziej ludzkie oblicze bankowości. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy. Dla nas nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Klienci czują się u nas bezpiecznie – sumuje E. Czosnowska.

Anna Knapek

Podziel się:

Nastepne

20-lecie ZEW Niedzica: Warownia Niedzica

śr. sie 30 , 2017
Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. po 20 latach istnienia odnotowuje sukcesy w biznesie, ekologii i turystyce Lato 1997 roku w Polsce zapisało się pod znakiem wielkiej powodzi. Klęska żywiołowa stała się próbą, której czoła musiał stawić dopiero co napełniony w maju zbiornik czorsztyński. Ulewne, kilkudniowe opady zamieniły Dunajec w niebezpieczną, rwącą rzekę. – Wody wezbrały gwałtownie, osiągając przepływ 1450 m3/s, zbliżony do katastrofalnego przepływu z 1934 roku (1630 m3/s). Dzięki […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie