LEK-AM wspiera i edukuje

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM w dobie nowej rzeczywistości spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 aktywnie włącza się w działania skierowane przeciwko jej rozprzestrzenianiu


Przez dwadzieścia lat, od samego początku działalności firmy, dobro pacjenta jest najważniejszym elementem strategii LEK-AM, dlatego też nie pozostawia bez odpowiedzi licznych próśb o pomoc.  Chętnie przekazuje darowizny na rzecz domów pomocy społecznej, szpitali i fundacji. W trosce o zdrowie seniorów, do DPS-ów zlokalizowanych na terenie całego kraju przekazano m.in. krem Cudocell MAX, który ma działanie ochronne i regenerujące dla skóry. Sukcesywnie, do wybranych szpitali na terenie kraju, przekazywane są wyprodukowane przez firmę żele antybakteryjne, oraz  maseczki ochronne.

Firma duży nacisk kładzie również na edukację, dlatego przyczyniła się do powstania e-booka na temat pandemii COVID-19, w której grono najpoważniejszych ekspertów medycznych pozwala oddzielić mity od faktów, fake newsy od najważniejszych wiadomości. Książka „Koronawirus – jak przeżyć pandemię” powstała przy wsparciu Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz takich autorytetów, jak prof. Włodzimierz Gut (wirusolog i doradca GIS), dr hab. n. med. Mariusz Gujski (psychiatra, specjalista zdrowia publicznego) czy dr n. farm. Leszek Borkowski. Ale to nie wszystko. Przy wsparciu merytorycznym prof. Adama Wichniaka LEK-AM stworzył materiały edukacyjne na temat jakości snu w dobie pandemii. We współpracy z prof. Maciejem Kupczykiem zorganizowane zostało też webinarium „Zagrożenia dla pacjentów z astmą w dobie COVID-19” wspierające astmatyków. Webinarium udostępniono pod adresem: www.wstroneoddechu.pl

– Wiemy, jak w dzisiejszych czasach ważne jest bezpieczeństwo, solidarność i niesienie pomocy, dlatego też – zgodnie z przyjętą 20 lat temu misją „Dbamy o twoje zdrowie każdego dnia” – ze zdwojoną siłą staramy się ją nieść tam, gdzie jest to niezbędne – mówi Danuta H. Jakubowska, PR Manager Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM Sp. z o.o.

Tak szerokie wsparcie nie byłoby możliwe, gdyby nie silna pozycja firmy na krajowym rynku. A to z kolei zasługa rozsądnej, realizowanej z niebywałą starannością ścieżki rozwoju. 

Firma dysponuje dziś jednym z najbardziej rozbudowanych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce. Zlokalizowany w Zakroczymiu pod Warszawą obiekt, jako jeden z nielicznych, był budowany od samego początku przy wsparciu wyłącznie polskiego kapitału. Zakład to jednak nie tylko budynki, maszyny, laboratoria wyposażone w sprzęt najwyższej jakości, czy linie produkcyjne działające według europejskich standardów. To zespół wykwalifikowanych i profesjonalnych pracowników czuwający nad ich przestrzeganiem. Fundamentem zaś jest świetnie wyszkolona kadra specjalistów. Ludzi, posiadających nie tylko ogromną wiedzę merytoryczną, zdobytą na najlepszych polskich uczelniach, na wydziałach farmaceutycznych, chemicznych, mikrobiologicznych i wielu innych, ale również pełnych pasji i zapału.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM jest doskonałym przykładem polskiej nowoczesnej firmy farmaceutycznej, zdolnej do wprowadzania innowacji i kreowania jakości na najwyższym poziomie. Dobra kondycja, stały rozwój, a także ekspansja na rynki zagraniczne, stanowią poważny wkład w umocnienie krajowego sektora farmaceutycznego i polskiej gospodarki.

Anna Knapek

Artykuł powstał w oparciu o materiały firmy stworzone przez Monikę Wiśniewską

Podziel się:

Nastepne

Nowy rozdział inżynierii

czw. paź 29 , 2020
Od 2019 roku przy Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczęło swoją działalność Laboratorium Inżynierii Badań Materiałowych Powstało ono w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości (RID). Jego głównym celem jest utworzenie nowoczesnego laboratorium stymulującego pojawienie się wspólnych obszarów badawczych łączących różne dziedziny nauk inżynieryjnych, jak inżynieria mechaniczna, materiałowa, chemiczna i metalurgia z naukami fizycznymi. – Ministerialny program „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” wspiera mniejsze ośrodki, […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie