Łuków: Otwarcie z pompą

Nie tak dawno o Łukowie mówiła cała Polska, a to za sprawą wyjątkowego otwarcia kompleksu z basenami, w którym czynny udział wziął burmistrz miasta, Dariusz Szustek.

Łuków to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w województwie lubelskim. Ten dynamizm potwierdził również jego burmistrz, w czasie otwarcia jednej z ostatnich inwestycji. Postanowił osobiście wypróbować największą z atrakcji – 14-metrową zjeżdżalnię basenową. Po prostu z niej zjechał – warto dodać, że w pełnej garderobie.

– Tak, to prawda. 24 czerwca do użytku oddaliśmy świeżo zmodernizowany kompleks wodny „Delfinek”. Nowe baseny, zjeżdżalnie, wodne leżanki to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców miasta i regionu. A fakt, że są bezpieczne i sprawiają mnóstwo radości, sprawdziłem osobiście – zaręczaDariusz Szustek, burmistrz Łukowa.

Potencjał nie do przecenienia

Rosnąca wartość dodana miasta to nie tylko nowa strefa rekreacyjno-wypoczynkowa. Kluczowym elementem jego ekspansji jest Podstrefa Ekonomiczna Łuków. Inwestorzy chętnie lokują tam swoje biznesy, a to wpływa dodatnio na zwiększenie potencjału gospodarczego.W Łukowie stopień bezrobocia, jest jeden z najniższych w województwie.

–Podstrefa Ekonomiczna jest już w 90% wykorzystana, a w dalszym ciągu otrzymujemy sygnały o zainteresowaniu naszymi terenami. Od dawna panuje przekonanie, że Łuków to miasto przedsiębiorczych ludzi, dlatego też firmy chętnie inwestują właśnie u nas. Co więcej, udzielamy inwestorom pełnego wsparcia, proponując im dodatkowe ulgi. Chcemy wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom – podkreśla D. Szustek.

Przyszłościowe inwestycje

Obok pozyskiwania inwestorów miasto bardzo mocno stawia na nowe inwestycje. Wyżej wspomniany kompleks basenowy już wkrótce zostanie uzupełniony o kolejne obiekty. Miasto jest w trakcie budowy dwóch kortów tenisowych ze sztuczną nawierzchnią oraz pełnowymiarowych trawiastych boisk piłkarskich.– Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł, a dofinansowanie na ten cel, jakie pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wynosi 50% – mówiMarcin Mateńko, zastępca burmistrza.

W tym roku najważniejszą planowaną inwestycją dla Łukowa jest rozpoczęcie modernizacji oczyszczalni ścieków, która będzie kosztować  blisko 76 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie na ten cel w wysokości ok. 48 mln zł z POIiŚ 2014–2020. – Jesteśmy już po ocenie merytorycznej pierwszego stopnia, na 30 możliwych punktów dostaliśmy 29, a to dobry prognostyk – podkreśla D. Szustek.

Miasto pełne kultury

W Łukowie równie mocny nacisk kładzie się na kulturę. Od 2013 roku pomiędzy kwietniem a wrześniem w tutejszych kościołach rozbrzmiewa muzyka w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Dotychczas odbyło się 38 koncertów, podczas których wystąpili wykonawcy z 14 krajów świata. Koncertów wysłuchało ponad 5 tys. osób. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym festiwalu jest łukowianinMateusz Rzewuski, a organizatorem – Miasto Łuków i Łukowski Ośrodek Kultury. Patronat nad V edycją objął Prezydent RP Andrzej Duda. -W tym roku gwiazdami festiwalu są między innymi Piotr Rojek, Hans-Jürgen Kaiser, Renata Marcinkutė Lesieur i Asta Krikščiūnaitė. Najbliższy koncert, 6 sierpnia, uświetni Gail Archer z Nowego Jorku –podsumowuje D. Szustek.

Anna Knapek

Podziel się:

Nastepne

Ełk to czysta woda

pon. lip 31 , 2017
W ciągu 25 lat działalności PWiK w Ełku miasto stało się symbolem czystej wody w kranach i rzekach Pierwsze ełckie wodociągi wybudowali Niemcy w XIX wieku, ale jeszcze niespełna trzy dekady temu miasto borykało się z niedoborem czystej wody, a środowisko cierpiało wskutek odprowadzania nieczyszczonych ścieków. Przełom nastąpił w 1992 r. wraz z przejęciem infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej od struktur wojewódzkich przez samorząd miejski i powołaniem osobnej firmy. Rozpoczęte wówczas […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie