Michael Schulman – Oscarowe wojny. Historia Hollywood pisana złotem, potem i łzami

Tętniąca życiem, świetnie zresearchowana historia Oscarów, skupiająca się na brutalnych starciach, rywalizacji gwiazd i zakulisowych dramatach.

Ameryka nie ma rodziny królewskiej. Ma Oscary. Od dziewięciu dekad starannie wystrojone gwiazdy i goniący za zyskiem producenci polują na nieuchwytną statuetkę. To, co rozpoczęło się w 1929 roku jako branżowy bankiet, przerodziło się w wystawną ceremonię z czerwonym dywanem i tłumem fotoreporterów.

Ale nie dajcie się zwieść. Oscary to przede wszystkim pole bitwy, na którym jak w soczewce widać historię Hollywood – i samej Ameryki. Droga do Oscarów może być złota, ale wybrukowano ją krwią, potem i złamanymi sercami. „Oscarowe wojny” to niezwykła kronika najbardziej prestiżowej nagrody filmowej, obfitująca w osobiste dramaty – niektóre już kultowe, inne nigdy wcześniej nieujawnione – które rozgrywały się na scenie i poza nią.

Schulman obserwuje ścierające się interesy, zmienne tendencje i kolejne punkty zwrotne w historii filmu. A w krzyżowym ogniu wielkiego biznesu znajdują się ludzie: ich zawiedzione ambicje, artystyczne epifanie, chaotyczne współprace i marzenia – ziszczone lub pogrzebane.

To fascynująca historia z iście gwiazdorską obsadą, w skład której wchodzą najpotężniejsi hollywoodzcy gracze, a także osoby z zewnątrz, które próbowały szturmować bramy oscarowej twierdzy. Każda z opowieści stanowi punkt zwrotny dla Akademii i sztuki filmowej, a czasem dla kultury w ogóle.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133850/oscarowe-wojny

Podziel się:

Nastepne

Probiotyki: jak ratujemy mikrobiotę jelitową

pt. mar 8 , 2024
Czy wiemy, jak ważna jest nasza mikrobiota jelitowa? Niektórzy nie znają w ogóle tego pojęcia. A wielu lekarzy zaczęło traktować ją jako kolejny narząd w naszym ciele. Powstało nawet pojęcie homo bacteriens, którego intencją jest oddanie wagi wzajemnych relacji człowieka z zamieszkującą go mikrobiotą. Tym ważnym obszarem naszego ciała zajmują się: Instytut Mikrobiomiki, Probios i BioticFoods. Dlaczego to takie ważne? Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest mikrobiota jelitowa. Reguluje ona pracę […]
Probiotyki: jak ratujemy mikrobiotę jelitową / Monitor RynkowyProbiotyki: jak ratujemy mikrobiotę jelitową / Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie