Odbyło się ważne forum poświęcone drogownictwu

W dniach 26–28 kwietnia br. w Wiśle odbyło się VIII Śląskie Międzynarodowe Forum Drogownictwa. Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, konferencja z sukcesem powróciła do kalendarza wydarzeń branżowych

Odbyło się ważne forum poświęcone drogownictwu – Monitor Rynkowy

Śląskie Międzynarodowe Forum Drogownictwa to wspólna inicjatywa Polskiego Kongresu Drogowego i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, a jej celem jest zacieśnienie międzynarodowej współpracy i włączenie polskiego środowiska drogowego w wymianę najnowszych osiągnięć wiedzy technicznej, doświadczeń i praktyk w drogownictwie. Wydarzenie od lat gromadzi specjalistów branży drogowej z Polski i Europy, aby poruszać tematy związane z budową dróg, ich utrzymaniem i nowoczesnym zarządzaniem.

Tematyką tegorocznej edycji Forum były nowoczesne konstrukcje nawierzchni drogowych oraz zarządzanie infrastrukturą mostową. Zaprezentowane zostały również projekty badawcze prowadzone w Polsce i za granicą. Całe wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, a mnogość poruszanych tematów oraz wartość merytoryczna konferencji pozwoliła zaprosić do udziału cenionych w branży specjalistów. 

Odbyło się ważne forum poświęcone drogownictwu – Monitor Rynkowy

W konferencji wzięli udział  profesorowie z politechnik: Śląskiej, Krakowskiej, Gdańskiej, Rzeszowskiej i Wrocławskiej. Swoje referaty wygłosili również goście z Federalnego Instytutu Badawczego Dróg (Bundesanstalt für Straßenwesen) oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu (FGSV) w Niemczech. 

Wydarzenie rozpoczął wykład inauguracyjny na temat hałaśliwości nawierzchni drogowych wygłoszony przez  prof. dr hab. inż. Władysława Gardziejczyka, dyrektora Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Białostockiej. Warto również wspomnieć, iż podczas Forum Profesor Gardziejczyk został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla sprawy drogowej”. Wyróżnienie to, funkcjonujące z inicjatywy Polskiego Kongresu Drogowego, od lat wręczane jest osobom, które swoją pracą zawodową zasłużyli się dla polskiego drogownictwa. 

Odbyło się ważne forum poświęcone drogownictwu – Monitor Rynkowy

Cel konferencji, czyli wymianę międzynarodowych doświadczeń, udało się zrealizować dzięki umiejętnej konstrukcji programu wydarzenia. Poruszane zagadnienia referowane w kontekście doświadczeń polskich i zagranicznych pozwalały na ich bieżące porównanie i dyskusję, tym bardziej, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach już od kilku lat przy realizacji swoich inwestycji stosuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Jest to też jedyny zarząd dróg w Polsce, który zastosował asfalty wysokomodyfikowane do wszystkich warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznych.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję Śląskiego Forum Drogownictwa, która odbędzie się w kwietniu 2023 r.

red.: Jakub Lisiecki

Odbyło się ważne forum poświęcone drogownictwu – Monitor Rynkowy
Podziel się:

Nastepne

in Digital Marketing Conference – źródło rozwiązań dla biznesu!

wt. cze 7 , 2022
▪ Pomysły ▪ narzędzia ▪ wskazówki ▪ trendy ▪wiedza ▪ doświadczenie  Od 2015 roku in_DM pomaga rozwijać skrzydła i ładuje pomysłami.  ➜ Kiedy: 13-14 czerwca 2022 ➜ Gdzie: online ➜ Program:www.indm.pl Zapraszamy jeśli: szukasz rzetelnej wiedzy z marketingu  potrzebujesz rozwiązań dla kont firmowych chcesz podnieść swoje umiejętności poszukujesz nowych możliwości i inspiracji a Twój cel to być na bieżąco  13-14 czerwca, In Digital Marketing Conference, www.inDM.plonline, z dowolnego miejsca na świecie.2 dni | […]
in Digital Marketing Conference – źródło rozwiązań dla biznesu! – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie