W przyszłym tygodniu nadzwyczajna sesja plenarna PE ws. Ukrainy

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego i liderzy grup politycznych w najostrzejszych słowach potępili rosyjski atak na Ukrainę. Ogłosili również zwołanie nadzwyczajnej sesji plenarnej PE na najbliższy wtorek.

© European Union 2022 – Source : EP

W czwartek rano szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola zwołała Konferencję Przewodniczących Parlamentu Europejskiego (przewodniczący PE i liderzy grup politycznych), aby omówić reakcję na inwazję Rosji na Ukrainę. W dyskusji uczestniczyli również przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen.

Konferencja Przewodniczących w najostrzejszych słowach potępiła rosyjski atak na Ukrainę.

„Ukraina jest niepodległym i suwerennym narodem, a jej integralność terytorialna nie podlega negocjacjom. Ta inwazja jest nieuzasadniona i nielegalna. Stanowi zagrożenie dla stabilności w Europie i w regionie, a także dla porządku światowego opartego na ustalonych zasadach. Atak wymierzony jest w nasz model społeczeństwa demokratycznego. Nie może pozostać bez odpowiedzi” – czytamy w oświadczeniu Konferencji Przewodniczących PE.

Europosłowie podkreślili, że pozostają niezłomni w swojej jedności, determinacji i odpowiedzi na niesprowokowaną rosyjską agresję.

„Parlament Europejski popiera bezprecedensową europejską i międzynarodową reakcję, w tym nowe, bardzo surowe sankcje, które spowodują, że Kreml poniesie odpowiedzialność za swoje działania” – oświadczyli.

Konferencja Przewodniczących wyraziła również pełną solidarność i wsparcie dla Ukrainy i jej mieszkańców.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

Źródło informacji: EuroPAP News

Podziel się:

Nastepne

Aleksandra Borowiec - Empatajzer

czw. lut 24 , 2022
W powstałym po katastrofie ekologicznej postindustrialnym mieście Pattium, w którym woda jest towarem luksusowym, a dzielnicę biedoty, Mizerię, od reszty miasta odgradza wysoki mur, popularnością cieszą się wynalezione przez Inżyniera empatajzery – urządzenia, które pozwalają zapisywać i odtwarzać skrajne emocje i przeżycia. Sara Schwartz, policjantka z miejskiej obyczajówki, dostaje nową sprawę. Na platformie empatajzerów ktoś umieścił nagranie, na którym bierze prysznic. Problem w tym, że dostęp do wody w Pattium […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie