PE zajmie się m.in. pomysłami na walkę z rakiem i bezpieczeństwem zabawek

Eurodeputowani zaproponują środki zwiększające bezpieczeństwo zabawek dla dzieci i przedstawią pomysły na usprawnienie walki UE z rakiem.

© European Union 2021 – Source : EP

Bezpieczeństwo zabawek

W czwartek eurodeputowani z parlamentarnej Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów zagłosują nad raportem z propozycjami, dzięki którym zabawki sprzedawane na rynku UE, w tym pochodzące z innych krajów, będą bardziej zrównoważone i bezpieczniejsze.

Walka z rakiem

Również w czwartek, europosłowie z Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem przedstawią w głosowaniu swoje zalecenia dotyczące rozwoju strategii UE w tym zakresie. Skupią się na zwalczaniu nierówności w profilaktyce, leczeniu i przeżywalności w całej Europie i wezwą do większego wsparcia badań i innowacji oraz działań, dzięki którym leczenie stałoby się bardziej dostępne i przystępne cenowo.

Zbliżająca się prezydencja francuska w Radzie UE

Tego dnia przewodniczący PE David Sassoli i liderzy grup politycznych odwiedzą Paryż, aby spotkać się z członkami francuskiego rządu i parlamentu i omówić priorytety nadchodzącej sześciomiesięcznej prezydencji Francji w Radzie, która rozpocznie się 1 stycznia 2022 roku.

Migracja

Konferencja wysokiego szczebla w sprawie migracji i azylu, która odbędzie się w piątek, zajmie się obecną sytuacją i możliwymi środkami zaradczymi, w tym nowym paktem o migracji i azylu oraz partnerstwami migracyjnymi z krajami spoza UE. Spotkanie zorganizował Parlament Europejski oraz trzy ostatnie prezydencje w Radzie UE (Niemcy, Portugalia, Słowenia). Transmisja na żywo będzie dostępna online.

Nagroda Publiczności LUX dla najlepszego filmu – finaliści

Trzy filmy, które będą rywalizować o Nagrodę Publiczności LUX 2022 zostaną ogłoszone w sobotę podczas ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Berlinie. Ta ogólnoeuropejska nagroda wspierająca europejskie kino jest przyznawana przez Parlament Europejski i European Film Academy, a zwycięzcę wybierają posłowie do PE i publiczność. Dowiedz się więcej o Nagrodzie Publiczności LUX 2021.

Źródło informacji: EuroPAP News

Podziel się:

Nastepne

Grudniowe nowości Monolith Video

śr. gru 8 , 2021
Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła Fantastyczna oprawa graficzna i animacja na najwyższym światowym poziomie w filmie współtwórcy takich animowanych hitów jak „Corgi, psiak Królowej”, „Epoka lodowcowa 4” i „Minionki”. Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie