Polwax zdobywa EuroSymbol 2017

Spółka Polwax zdobył tytuł EuroSymbolu Rozwoju Biznesu 2017. Tytuł w tym roku trafił wyłącznie w ręce firmy, która należy do ścisłej czołówki największych producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin, wosków oraz przemysłowych specyfików parafinowych

Pochodząca z Podkarpacia firma w ciągu swojej pięcioletniej działalności na własny rachunek udowodniła nie raz, że nie boi się podejmowania odważnych decyzji. Od samego początku władze spółki stawiają na innowacje i jakość swoich produktów oraz usług. Od dwóch lat w firmie działa pastylkarka Sandvik do konfekcjonowania produktów parafinowych o wysokiej lepkości w postaci pastylek, o wydajności 500 kg/h. To tutaj nowoczesna komora Sulzera w Jaśle siedmiokrotnie skróciła czas produkcji i poprawiła warunki pracy. Inwestując w laboratoria, które dysponują nowoczesnym zapleczem badawczym i współpracując z wieloma placówkami naukowymi, spółka opracowuje nowoczesne produkty. W wyniku innowacyjnego projektu badawczo-naukowego Innolot Polwax wdrożył do produkcji i sprzedaży nowoczesne woski twarde. Do Urzędu Patentowego RP trafiły dwa zgłoszenia patentowe dotyczące sposobu wytwarzania wosków odlewniczych. Stosowane są one w odlewnictwie precyzyjnym do wykonywania odlewów oraz do wykonywania układów wlewowych. Od prawie dwóch lat trwają prace nad projektem EKOPOLPAK w ramach programu BIOSTRATEG. Dzięki pracy zespołu badawczego spółki powstanie nowatorski produkt proekologiczny, gwarantujący bezpieczeństwo żywności. Dodatkowo realizacja projektu znacząco poprawi kwestię recyklingu opakowań. W ramach prac badawczych Polwax wprowadzi nowe impregnaty parafinowe, które posłużą hydrofobizacji nowatorskich opakowań.

Od samego początku głównym celem, jaki chcieliśmy osiągnąć, jest systematyczny rozwój firmy – z dumą podkreśla Dominik Tomczyk, prezes spółki Polwax S.A. Gdy dziś patrzę na nią, na sukcesy, które odnosimy, technologie i rozwiązania, które odważnie stosujemy, to mogę powiedzieć, że cel ten udało nam się zrealizować dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników. I ciągle podążamy naprzód, ponieważ nie spoczywamy na laurach, czego dowodem jest nasz flagowy projekt FUTURE.

Budżet instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych w oparciu o licencję ThyssenKrupp UHDE spółka Polwax oszacowała na blisko 160 mln zł. Sfinansowany będzie ze środków własnych i kredytu. Dzięki tej inwestycji do 2020 roku udział sprzedaży dla przemysłu ma wzrosnąć do 50 proc. Po oddaniu projektu w drugiej połowie 2019 r. firma zakłada, że uzyska przychody wyższe o 30–40 proc.

Nasza kluczowa inwestycja ma przynieść zyski z dwóch powodów. Po pierwsze, do produkcji firma będzie mogła wykorzystywać szersze niż obecnie spektrum surowca, a po drugie – co ważne – produkt ostateczny będzie miał więcej zastosowań. W ramach projektu FUTURE podpisaliśmy umowę z Orlen Projekt na pełnienie funkcji głównego realizatora inwestycji („GRI”). Umowa zabezpiecza zarówno inwestora, jak i wykonawcę. – wyjaśnia D. Tomczyk. I jednocześnie podkreśla. – Trzeba pamiętać, że nasza instalacja jest przede wszystkim instalacją technologiczną, dlatego wybór tak zaufanego partnera, jakim jest Orlen Projekt, daje nam pewność, że nasz kluczowy obecnie projekt zostanie zbudowany i oddany w terminie.

Władze spółki wiedzą, co mówią. Ci odważni pasjonaci innowacji, podejmując nowatorskie działania w biznesie, bardzo dobrze odnaleźli się na trudnym i konkurencyjnym rynku. Jeśli wszystko się powiedzie, instalacja sprawi, że po jej uruchomieniu przez przynajmniej kilkanaście najbliższych lat Polwax będzie jedną z najnowocześniejszych firm tej branży w Europie i na świecie.

Dariusz Brombosz

Zarząd Polwax S.A. składa wszystkim klientom, partnerom oraz pracownikom serdecznie życzenia radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych, pełnych ciepła i optymizmu. A nadchodzący Nowy Rok niech będzie wypełniony sukcesami, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dziękujemy za zaufanie.

Podziel się:

Nastepne

Symbol 2017: Komfort od Nestro

wt. gru 19 , 2017
Produkty i usługi Nestro podnoszą standardy warunków środowiska pracy. Nagrodzona Symbolem Innowacji 2017 firma jest liderem branży odpylania przemysłowego. I naprawdę ma się czym pochwalić. Jakość powietrza dotyczy nie tylko przestrzeni publicznej czy mieszkalnej, ale również miejsc pracy, gdzie osoby aktywne zawodowo spędzają 1/3 dnia. Firma Nestro proponuje optymalne rozwiązania skierowane głównie do przemysłu, które pozwalają na stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków przebywania w przestrzeni narażonej na wysokie zanieczyszczenie lub […]
– Symbol Innowacji to nagroda odzwierciedlająca naszą siłę i pozycję rynkową. Dziękuję Kapitule i redakcji za dostrzeżenie i docenienie naszej codziennej pracy – mówił Radosław Gliński, dyrektor Nestro Sp. z o.o. podczas gali Symbol 2017

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie