SBM Torwar: Spółdzielnia wysokich standardów

Komfortowe mieszkania warszawskiej SBM „Torwar” są symbolem sprawdzonej marki nowoczesnego mieszkalnictwa

Perfekcyjne zarządzanie atrakcyjnie zlokalizowanymi nieruchomościami w połączeniu z najwyższą jakością kolejnych inwestycji sprawiają, że zasoby położonej blisko warszawskich Łazienek Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „TORWAR” cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

U nas ludzie po prostu chcą mieszkać – mówi z Ryszard Mikołajczyk, Prezes Zarządu Spółdzielni. – Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest marka, więc konsekwentnie budujemy ją od wielu lat.

Zasoby SBM „TORWAR” sukcesywnie powiększają się. Po oddaniu do użytku czerech nowych budynków, Spółdzielnia będzie zarządzała 61 budynkami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 178 tys. m2, w których jest ponad 3 300 lokali mieszkalnych oraz ponad 70 lokali użytkowych.

Budynki posadowione są na 11,5 ha gruntów, z których ponad 95% z prawem wieczystego użytkowania. W 2017 roku Spółdzielnia rozpoczęła procedurę przekształcenia tych gruntów
w prawo współwłasności.

W tkance miejskiej zasoby wyróżniają się estetyką i komfortem zamieszkiwania. Ich zalet nie sposób przecenić. Osiedla Ludna i Torwar przedzielone są parkiem im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego, otoczenie obfituje więc w zieleń, o co w stolicy niełatwo. Lokalizacja umożliwia komunikację w każdą stronę, w tym w kierunku ścisłego centrum, Starówki, siedziby Giełdy Papierów Wartościowych i parlamentu. Nic więc dziwnego, że mieszkania w SBM „TORWAR” cieszą się popularnością. Komfort i dyskrecja to ważne atuty spółdzielni. Dlatego tu ludzie szukają mieszkań, nie odwrotnie.

Budynki wielolokalowe wzniesione w latach 1958–1985, według ówczesnych technologii i norm, zostały gruntownie unowocześnione. Poddano je termomodernizacji, ocieplono ściany, wymieniono pokrycia dachów oraz ślusarkę okienną i drzwiową. Wymieniono w nich instalacje c.o., wodno-kanalizacyjne a instalacje gazowe uszczelniono metodą polimeryzacji. Sukcesywnie modernizowane są windy.

Od II połowy lat 90. minionego wieku konsekwentnie realizowany jest program zagospodarowania cennych terenów, którymi zarządza Spółdzielnia. SBM „TORWAR” budując dla członków, stawia na najwyższą jakość, nie oszczędza na materiałach, a wykonawcy robót mają już od dawna świadomość, że żadne kompromisy w tym zakresie nie są możliwe. Wszystkie inwestycje prowadzone są z użyciem najnowszych technologii a połączenie Spółdzielni inwestora i zarządcy daje gwarancję wysokiej jakości.

Najnowszą inwestycją SBM „TORWAR”, wznoszoną w latach 2015-2017 przy ul. Ludnej, Solec i Wilanowskiej, jest zespół czterech budynków z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi oraz miejscami postojowymi w wielostanowiskowym garażu podziemnym. Zespół budynków uzupełnia pierzeję ulicy Solec i nawiązuje do zabudowy istniejącej (w tym zabytkowej) pod względem formy i wysokości obiektów. Ukształtowana w ten sposób linia zabudowy jest istotna z uwagi na zachowanie ładu przestrzennego i nawiązuje do XIX. wiecznego Magazynu Solnego przy ulicy Solec 63. W ramach tej zrealizowanej koncepcji, zabytkowy Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej pozostaje lokalną determinantą architektoniczną. Oprócz waloru architektonicznego ważny jest też ten związany z nowoczesnością. Otóż garaż znajdujący się pod budynkami wyposażono w instalacje umożliwiające ładowanie akumulatorów samochodów elektrycznych.

Spółdzielnia jako inwestor działa w oparciu o zasadę non-profit, budowy finansowane są ze środków własnych, bez zaciągania kredytów bankowych.

W przygotowaniu są nowe inwestycje przy ulicach Okrąg i Ludna oraz Górnośląska. Opracowana została koncepcja nadbudowy dziewięciu nieruchomości osiedla Torwar, co umożliwi pozyskanie ok. 7 tys. m2 powierzchni. Bryły tych budynków mogą zostać wyposażone w specjalne konstrukcje dodatkowe w postaci oszklonych balkonów.

Marka SBM „TORWAR” oznacza nie tylko wysokie standardy lokali, ale również skuteczne zarządzanie z wykorzystaniem wszystkich zalet systemu spółdzielczego. – Tylko zarządzamy i aż zarządzamy mówi Ryszard Mikołajczyk. – Oferujemy naszym członkom wszystko, co najlepsze, wszystkie atuty spółdzielczości: idee współdziałania, w której zawarte są zasady dobrowolności, równości, samorządności, solidarności i pomocniczości. Nieustannie dążymy do odpowiedniego zagospodarowania gruntów z korzyścią dla wszystkich naszych spółdzielców. Inwestycje to lokomotywa, która nam wszystkim pozwala obniżać koszty zarządzania.

Od wielu dziesiątek lat, SBM „TORWAR” z powodzeniem realizuje też funkcję integracji społeczności lokalnej. Kluby Wzajemnej Pomocy „AS” i „Panorama” prowadzą na co dzień wszechstronną działalność kulturalno-oświatową i społeczną z ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców a zwłaszcza dla osób na emeryturach oraz dla dzieci i młodzieży.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

WiHouse: rozwój i ekspansja

czw. gru 21 , 2017
Przypomnijmy: start-up z Piotrkowa Kujawskiego jest autorem opracowanego od podstaw systemu sterowania domem, cechującego się łatwością instalacji oraz prostotą i niezawodnością działania, wyprzedzającą wprowadzane dotychczas rozwiązania. System WiHouse także jako pierwszy nie potrzebuje drogiej centrali sterującej – wszystko odbywa się za pośrednictwem domowej sieci WiFi, z poziomu aplikacji na smartfona. Działa już od pierwszego urządzenia, można dowolnie go rozbudowywać, a instalacja odbywa się na standardowej sieci elektrycznej. Dziś Piotr Lelito, prezes WiHouse […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/