Styropol przebojem zdobywa rynek – czy „dobre, bo polskie” znowu zyskuje na znaczeniu?

Rozmowa z Jarosławem Przybyszewskim, prezesem zarządu firmy Styropol, należącej do Grupy STB.

Rekatywacja Styropolu – polskiej marki materiałów termoizolacyjnych – w 2022 roku zbiegła się z trudnym okresem na rynku budowlanym. Cała branża znacząco zwolniła, a państwu udało się nie tylko wejść na rynek, ale prężnie rozwinąć. Jaki jest przepis na ten sukces?

Stała za nami dobrze opracowana strategia, znajomość rynku i nasz własny model działania. Wprowadzając markę Styropol na rynek podkreślaliśmy, że polskie firmy mogą bez kompleksów konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. A trudna sytuacja była dla nas okazją do sprawdzenia naszego podejścia – weryfikacji, kto na rynku ma rzeczywiście pomysł, potencjał i determinację. Po roku działania w tych trudnych warunkach widzimy, że było warto. W tej chwili osiągnęliśmy takie wolumeny sprzedaży, że musimy dokonać inwestycji pozwalających na zwiększenie produkcji. Już we wrześniu modernizujemy fabrykę, by w nowy rok wejść jeszcze z większym potencjałem.

Jakie czynniki pozwoliły marce dynamicznie wejść do gry na rynku materiałów termoizolacyjnych, a co ważne: dobrze się na nim odnaleźć?

W realizacji naszej strategii pomagają nam dwa czynniki. Pierwszy to elastyczność, którą rozumiemy jako wsłuchiwanie się w głos klientów, ich potrzeby i szybkie reagowanie. Drugi to logistyka: mamy ją świetnie opracowaną, zarówno pod kątem dostaw na budowy, jak i do klientów hurtowych. Jesteśmy w stanie zrealizować dostawy nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. To pozwala nam być wartościowym partnerem dla firm i inwestycji na całym Mazowszu.

Dużo mówią państwo o konkurencyjności. W jaki sposób mierzycie się z ofertą rywali?

Gwarancją jakości i bezpieczeństwa naszych produktów jest zastosowanie nowoczesnych maszyn, przeszkolona kadra projektująca i nadzorująca proces produkcji, a przede wszystkim własne, nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze. To właśnie tam wszystkie partie produktów podlegają ścisłej kontroli.

Podziel się:

Nastepne

Supraśl oddaje w użytkowanie wieczyste atrakcyjny teren inwestycyjny

śr. wrz 20 , 2023
27 września w Supraślu odbędzie się ważny przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod zabudowę uzdrowiskową. Dla terenu, na którym położona jest przedmiotowa działka nr 761/3, zostały wydane warunki zabudowy. Miałby tu powstać zespół budynków lecznictwa ze szczególnym uwzględnieniem lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, leczenia ambulatoryjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, z przyłączami i oświetleniem oraz układem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej z parkingami i zjazdami. Działka o powierzchni ponad 0,4 hektara mieści się przy […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie