Szczyrk rośnie

Szczyrk konsekwentnie dąży do zdobycia statusu największego ośrodka narciarskiego w Polsce, a docelowo w Europie środkowo-wschodniej

– Po okresie zastoju głównym zadaniem było dostosowanie infrastruktury do dzisiejszych czasów i wejście w nową rzeczywistość – przypomina burmistrz Antoni Byrdy.

Szczyrk nie tylko wstał z kolan, ale przede wszystkim rośnie w siłę. Istotnym elementem rozwojowym było przyciągnięcie prywatnego inwestora Tatra Mountain Resorts. Zmiany zaczęły się od przebudowy górnego odcinka kolei na Skrzyczne, oddania do użytku nowej hali sportowej i gruntownej przebudowy hotelu przy Centralnym Ośrodku Sportowym.

Szybki rozwój zrodził także wyzwania komunikacyjne. Aby sobie z nimi poradzić miasto wprowadziło nowatorskie rozwiązanie: bezpłatne autobusy (tzw. Ski-Busy), które kursują po mieście co 15 minut, zabierając jednorazowo do 80 pasażerów. Zwiększono ilość przystanków,  teraz znajdują się w odległości maksymalnie 800 m od siebie.

Wśród zrealizowanych inwestycji należy wymienić budowę zbiornika na 100 tys. m3 wody służącego do zasilania systemów naśnieżania, które również zostały zmodernizowane. Kolejne przedsięwzięcie to przebudowa dolnego odcinka kolei na Jaworzynę i skrócenie przejazdu na halę z 16 do 5 minut.

Szczyrk konsekwentnie dąży, aby niebawem stać się największym ośrodkiem narciarskim w Polsce, a docelowo w Europie środkowo-wschodniej. Już dzisiaj trwają prace nad rozwiązaniami na kolejne dziesięciolecia. Wszystkie inwestycje, które do tej pory poczyniono, to zaledwie 1/3  planów: m.in. dalszej rozbudowy i unowocześniania wyciągów, tworzenia nowych połączeń kolei linowych i poszerzania tras narciarskich, a także budowy centrum przesiadkowego przy wjeździe do miasta z parkingiem wielopoziomowym.

Turyści i mieszkańcy zauważają, że prace idą pełną parą. Burmistrz Antoni Byrdy zapewnia: –  Moją rolą jest nie tylko nie przeszkadzać inwestorom, ale pomagać im tam, gdzie to tylko możliwe.

Wzmożone zainteresowanie odwiedzających Szczyrk niesie za sobą potrzeby kolejnych inwestycji, m.in. hotelu z atrakcjami wodnymi. Kwestią czasu jest pojawienie się inwestora, który wybuduje taki obiekt włącznie ze Spa. W kolejce ustawiają się równierz deweloperzy chcący ulokować w mieście swój kapitał. Najlepiej o tym świadczy trzykrotny wzrost cen nieruchomości od 2014 r.

Szczyrk jest uwielbiany przez nowożeńców. Rocznie odbywa się tu około 900 uroczystości weselnych, a ceremonie odbywają się praktycznie każdego dnia.

Rozwój miasta to także tworzenie ośrodków kulturowych, organizacja ciekawych imprez i tworzenie spójnego wizerunku. – Naszą ambicją jest, aby Szczyrk stał się miejscem kultowym, do którego w dobrym tonie jest  przyjechać na wypoczynek zarówno zimowy, jak i letni – zaznacza  burmistrz Antoni Byrdy.

Podziel się:

Nastepne

Zintegrowany model rozwoju osobistego i zawodowego

czw. mar 29 , 2018
Skrót MMA nabrał dodatkowego znaczenia – kojarzony jest już nie tylko ze sztukami walki, ale także z rozwojem osobistym i zawodowym. Wszystko za sprawą Mixed Mental Arts – innowacyjnego systemu rozwoju jednostki i organizacji opracowanego przez dr. Mateusza Grzesiaka  – Mixed Mental Arts zmienia paradygmat myślenia o rozwoju osobistym i zawodowym. To praktyczna, oparta na badaniach i empirii wiedza, podana w przyswajalnej dla każdego formie i przede wszystkim dająca mierzalne […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie