Szczyrk rośnie

Szczyrk konsekwentnie dąży do zdobycia statusu największego ośrodka narciarskiego w Polsce, a docelowo w Europie środkowo-wschodniej

– Po okresie zastoju głównym zadaniem było dostosowanie infrastruktury do dzisiejszych czasów i wejście w nową rzeczywistość – przypomina burmistrz Antoni Byrdy.

Szczyrk nie tylko wstał z kolan, ale przede wszystkim rośnie w siłę. Istotnym elementem rozwojowym było przyciągnięcie prywatnego inwestora Tatra Mountain Resorts. Zmiany zaczęły się od przebudowy górnego odcinka kolei na Skrzyczne, oddania do użytku nowej hali sportowej i gruntownej przebudowy hotelu przy Centralnym Ośrodku Sportowym.

Szybki rozwój zrodził także wyzwania komunikacyjne. Aby sobie z nimi poradzić miasto wprowadziło nowatorskie rozwiązanie: bezpłatne autobusy (tzw. Ski-Busy), które kursują po mieście co 15 minut, zabierając jednorazowo do 80 pasażerów. Zwiększono ilość przystanków,  teraz znajdują się w odległości maksymalnie 800 m od siebie.


reklama

Wśród zrealizowanych inwestycji należy wymienić budowę zbiornika na 100 tys. m3 wody służącego do zasilania systemów naśnieżania, które również zostały zmodernizowane. Kolejne przedsięwzięcie to przebudowa dolnego odcinka kolei na Jaworzynę i skrócenie przejazdu na halę z 16 do 5 minut.

Szczyrk konsekwentnie dąży, aby niebawem stać się największym ośrodkiem narciarskim w Polsce, a docelowo w Europie środkowo-wschodniej. Już dzisiaj trwają prace nad rozwiązaniami na kolejne dziesięciolecia. Wszystkie inwestycje, które do tej pory poczyniono, to zaledwie 1/3  planów: m.in. dalszej rozbudowy i unowocześniania wyciągów, tworzenia nowych połączeń kolei linowych i poszerzania tras narciarskich, a także budowy centrum przesiadkowego przy wjeździe do miasta z parkingiem wielopoziomowym.

Turyści i mieszkańcy zauważają, że prace idą pełną parą. Burmistrz Antoni Byrdy zapewnia: –  Moją rolą jest nie tylko nie przeszkadzać inwestorom, ale pomagać im tam, gdzie to tylko możliwe.

Wzmożone zainteresowanie odwiedzających Szczyrk niesie za sobą potrzeby kolejnych inwestycji, m.in. hotelu z atrakcjami wodnymi. Kwestią czasu jest pojawienie się inwestora, który wybuduje taki obiekt włącznie ze Spa. W kolejce ustawiają się równierz deweloperzy chcący ulokować w mieście swój kapitał. Najlepiej o tym świadczy trzykrotny wzrost cen nieruchomości od 2014 r.

Szczyrk jest uwielbiany przez nowożeńców. Rocznie odbywa się tu około 900 uroczystości weselnych, a ceremonie odbywają się praktycznie każdego dnia.

Rozwój miasta to także tworzenie ośrodków kulturowych, organizacja ciekawych imprez i tworzenie spójnego wizerunku. – Naszą ambicją jest, aby Szczyrk stał się miejscem kultowym, do którego w dobrym tonie jest  przyjechać na wypoczynek zarówno zimowy, jak i letni – zaznacza  burmistrz Antoni Byrdy.

Podziel się:

Nastepne

Zintegrowany model rozwoju osobistego i zawodowego

czw Mar 29 , 2018
Skrót MMA nabrał dodatkowego znaczenia – kojarzony jest już nie tylko ze sztukami walki, ale także z rozwojem osobistym i zawodowym. Wszystko za sprawą Mixed Mental Arts – innowacyjnego systemu rozwoju jednostki i organizacji opracowanego przez dr. Mateusza Grzesiaka  – Mixed Mental Arts zmienia paradygmat myślenia o rozwoju osobistym i zawodowym. To praktyczna, oparta na badaniach i empirii wiedza, podana w przyswajalnej dla każdego formie i przede wszystkim dająca mierzalne […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie