Unipharm Holdings inwestuje w Polsce

O rozwoju nowej firmy z Ernestem Bartosikiem, wiceprezesem Unipharm Holdings Sp. z o.o., rozmawia Danuta Klimek

UNIPHARM jest firmą znaną w Polsce, jako lider poszczególnych kategorii rynku farmaceutycznego, jednak obecnie działa pod zmodyfikowaną nazwą. Dlaczego?

Marka UNIPHARM jest znana i dobrze kojarzona, jako efekt 20-letnich osiągnięć, z którymi jest identyfikowana, jako przedstawiciel Unipharm Inc., firmy farmaceutycznej z USA specjalizującej się w produktach dostępnych w aptekach bez recepty. Zmiana nie dotyczy wyłącznie nazwy.  W roku 2017 powstał UNIPHARM HOLDINGS, który na bazie doświadczeń od nowa buduje pozycję na rynku farmaceutycznym, także w Polsce. Główna siedziba mieści się w Nowym Jorku w Empire State Building, jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie.  Ta lokalizacja symbolizuje naszą pozycję, wiarygodność i siłę w dążeniu do realizowania ambitnej strategii. Polska jest rynkiem kluczowym.

Na czym koncentruje się Unipharm Holdings?

Obszarem działania są preparaty dostępne bez recepty, stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych. Szczególną wagę przywiązujemy do nutraceutyków, czyli preparatów dostarczających substancje odżywcze mające ważny wpływ prozdrowotny, bo są niezbędnymi składnikami prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nutraceutyki często zawierają substancje stosowane w lekach, ale w wyraźnie niższej dawce. Nutraceutyki dostarczają potrzebne substancje, a jednocześnie są bezpieczne nawet przy długotrwałym zażywaniu. Należy podkreślić, że suplementy diety nie mają statusu leków, ale jednocześnie trzeba zaznaczyć, że dobrej jakości suplementy, a zwłaszcza nutraceutyki dostarczają składniki konieczne dla zachowania pełni zdrowia. 

Tytuł „e-jakość – odkrycie roku” mówi sam za siebie. Jakie produkty wprowadził na rynek Unipharm Holdings i czemu one służą?

Oferujemy wyjątkowe preparaty z powodu unikalnej formulacji opracowanej na bazie wiedzy naukowców i klinicystów. Obecnie oferujemy suplementy diety, nutraceutyki oraz wyroby medyczne posiadające patent. Pierwszym produktem nowej firmy był Axobrex, innowacyjny preparat, bo jako pierwszy w Polsce zawiera cytykolinę w formie soli wewnętrznej. W tym roku wprowadziliśmy cztery marki: Xedrenio, stosowany w okulistyce; Seltaren, przyczyniający się do zmniejszenia napięcia i pobudzenia; Ypnomakt, ułatwiający zasypianie i Streboxar wspierający funkcjonowanie układu nerwowego. Każdy z produktów został starannie przygotowany i wyróżnia się składem. Na przykład Streboxar posiada dwa wyróżniki, bo zawiera największą dawkę substancji urydyna oraz jej połącznie z choliną w jednej tabletce. Z tego względu jest to jest to obecnie najatrakcyjniejsza oferta na rynku. Z kolei Xedrenio, to system nawilżający oczy z opatentowaną technologią 3K i jest stosowany w zespole suchego oka, powszechnej dolegliwości cywilizacyjnej. 

Wynika z tego, że wasze produkty są skierowane do szerokiej grupy odbiorców, nie tylko osób chorych.

Propagujemy profilaktykę i wczesną diagnostykę. W Polsce wzrasta potrzeba dbania o zdrowie. Nasze preparaty są precyzyjnie określone w zakresie wpierania zdrowia, a ich dostępność bez recepty jest ułatwieniem. Naszym wyróżnikiem jest zwiększanie świadomości pacjentów za pośrednictwem lekarzy, którzy mają najlepszą wiedzę odnośnie stanu zdrowia pacjentów. UNIPHARM jest wierny zasadzie medycyny opartej na faktach i nasze preparaty dostarczają konkretną wartość dla lekarzy i pacjentów. Jakość naszych preparatów jest także doceniana przez farmaceutów, którzy znajdują w naszych produktach wartości godne polecenia pacjentom.

Czy Axobrex to „tabletka na jaskrę”?

Axobrex jest wyjątkowy, bo to pierwszy w Polsce preparat zawierający substancję cytykolina w postaci soli wewnętrznej. Został wprowadzony do aptek w standardach obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej. Działanie cytykoliny było przez wiele lat badane przez wybitnych polskich naukowców i lekarzy w zakresie okulistyki i neurologii. Wyłącznie ich dorobkiem i zasługą jest wskazanie potencjału tej substancji w medycynie. Naszym sukcesem jest opracowanie produktu i dostarczenie go polskim pacjentom. Axobrex został entuzjastycznie przyjęty przez specjalistów, a zwłaszcza opinię publiczną z racji posiadanego potencjału. Określenie „tabletka na jaskrę”, które pojawiło w mediach bez udziału Spółki, należy traktować wyłącznie jako skrót myślowy i emocjonalny. Jaskra jest poważną chorobą o skomplikowanym podłożu i leczeniu, w którym nie ma jednego rozwiązania. Należy podkreślić, że Axobrex nie zastępuje żadnej formy leczenia, lecz może je wspomóc, co komunikują specjaliści. Decyzja o terapii jaskry zawsze należy do lekarza. 

Unipharm Holdings współpracuje z lekarzami, naukowcami i prowadzi wszechstronną działalność edukacyjną.

Jest to nasz wyróżnik. Zespół składa się z profesjonalnych pracowników, którzy prowadzą działania edukacyjne na temat zdrowia, w które angażujemy również środowisko lekarzy i farmaceutów. Propagujemy najnowsze możliwości profilaktyki i postępowania w oparciu o badania kliniczne i dostarczamy nowe rozwiązania. Organizujemy także badania mające na celu wczesną diagnostykę i profilaktykę. Obecnie wdrażamy kolejną akcję diagnostyczną w okulistyce,  podczas której kilka tysięcy pacjentów uzyska bezpłatnie konsultację okulisty i diagnostykę. Stale hołdujemy synergii propagowania aktualnej wiedzy medycznej z diagnostyką i nowoczesnymi rozwiązaniami w profilaktyce i leczeniu.

Innowacje i jakość to dewiza firmy.

Koncentrujemy się na wybranych obszarach, w których w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny i farmakologii opracowujemy innowacyjne preparaty. Nasi producenci są certyfikowani i gwarantują najwyższe standardy wytwarzania. Inwestujemy w jakość pracy i szkolenia zespołu. Nasze produkty są liderami rynku. Cenimy sobie uznanie dla wykonywanej pracy, wyrażane przez niezależne podmioty. Nie chciałbym, aby to zabrzmiało nieskromnie, ale dziękując za otrzymane wyróżnienie „E-Jakość Odkrycie Roku”, które jest dla nas bardzo ważne, powiem że jesteśmy przyzwyczajeni do uzyskiwania nagród i wyróżnień. Dla nas jakość jest celem nadrzędnym.

Jakie są plany rozwoju Unipharm Holdings?

Rozpoczęliśmy działalność nieco ponad rok temu w oparciu o zespół doświadczonych i najlepszych pracowników z poprzedniej spółki. W pierwszym roku funkcjonowania, wymagającym dla każdej nowej organizacji, kompetencje i zaangażowanie pracowników były kluczowym czynnikiem. To dzięki nim umocowaliśmy Spółkę na rynku. Teraz, realizujemy drugi etap i 5-letnią. Zatrudnienie będzie zwiększane adekwatnie do liczby produktów. Będziemy skoncentrowani na wybranych segmentach rynku, w których chcemy być liderami. Mamy listę starannie przygotowanych preparatów, które wprowadzimy w odpowiednich odstępach czasu, żeby mieć pewność profesjonalnego ich wdrożenia. UNIPHARM HOLDINGS jest członkiem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce i kładziemy nacisk na współpracę z krajowymi biznesem. Mamy satysfakcję ze wspierania krajowego przemysłu, bo  produkcja większości preparatów odbywa się w Polsce. Podsumowując, jesteśmy w fazie wzrostu, a celem jest pozycja innowatora i lidera w kategoriach, w których funkcjonujemy. ■

Podziel się:

Nastepne

Megmar to moja siła

czw. gru 20 , 2018
O misji Megmaru, tegorocznego laureata Siły Nowoczesnych Technologii, lidera na rynku preparatów chemicznych dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu, z prezesem firmy Magdaleną Drac-Tatoń rozmawia Danuta Klimek Siłą Megmaru są nowoczesne technologie chemiczne zapewniające harmonijny rozwój łączący ekonomię z dbałością o środowisko. Jakie korzyści przynosi ich wykorzystywanie?  Polski przemysł, w szczególności energetyka, potrzebuje oszczędności, a zarazem przyjaznego i profesjonalnego podejścia do ochrony środowiska. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw.   Specjalizujemy się w […]

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie