LEK-AM: poziom europejski

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych na polskim rynku. Wzrost przedsiębiorstwa znacznie przekroczył dynamikę całego rynku – wyniósł 14,1% r/r.

Duża w tym zasługa innowacyjnego podejścia do budowania nowej jakości. Linie produkcyjne oraz laboratorium firmy działają według europejskich standardów, a zespół wykwalifikowanych profesjonalistów czuwa nad ich przestrzeganiem. To pozwala na prowadzenie prac badawczych na najwyższym, europejskim poziomie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nowatorskich rozwiązań w zakresie analityki i technologii postaci leku. Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 80 produktów: leków na receptę, bez recepty oraz suplementów diety. Liczba ta stale rośnie. Do portfolio dołączyły niedawno dwa nowe, ważne leki na receptę: jeden z zakresu pulmunologii, a drugi z wysoką dawką witaminy D3, której niedobory w organizmie dotyczą około 90 proc. populacji żyjącej w naszym obszarze klimatycznym.

Firma stale rozszerza także bogatą ofertę suplementów diety. Nefrocal – nowoczesny suplement diety przeznaczony dla osób dbających o zachowanie zdrowego układu moczowego, Ortol Flex Cartistruct, opracowany z myślą o osobach chcących w kompleksowy sposób zadbać o swoje stawy czy AdCort Plus, preparat witaminowy zawierający m.in. witaminy A, D, E, i K – to tylko niektóre z produktów LEK-AM, które trafiły na rynek w ubiegłym roku. Także przy ich produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie w celu zapewnienia najwyższej jakości.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM jest znane z innowacyjnego podejścia do budowania nowej jakości produktów na rynku farmaceutycznym. Aby to uzyskać, firma chętnie czerpie z wiedzy dostarczanej przez wiele autorytetów naukowych, ośrodki badawcze czy uczelnie, z którymi prowadzi szereg zaawansowanych projektów. Zaangażowanie w ich realizację ośrodków badawczych przynosi wymierne korzyści, takie jak wsparcie rozwoju najnowszych technologii, rzetelną, wiarygodną ocenę uzyskiwanych wyników prac czy możliwość obserwacji najnowszych trendów w dziedzinie farmacji przemysłowej. Prace badawcze są prowadzone zgodnie z wymogami procedur stosowanych w Unii Europejskiej. Co ciekawe, prace i badania nie dotyczą wyłącznie samych leków, ale chociażby sposobów pakowania. Wszystko po to, aby zapewnić utrzymanie wysokiej jakości leku w terminie ważności, zabezpieczyć przed podrobieniem, niepowołanym dostępem przez dzieci lub ułatwiać dawkowanie (np. poprzez nowoczesne aplikatory).

W 2018 r. i kolejnych latach LEK-AM planuje wprowadzić na rynek wiele nowych, wyjątkowych preparatów opracowanych według własnych receptur technologicznych. Stale zwiększający się polski rynek farmaceutyczny oraz znaczny wzrost sprzedaży sprawiły, że firma zainteresowała się także rynkiem międzynarodowym. Jest to konsekwencja przyjętej strategii: dostarczania najwyższej jakości preparatów wytwarzanych według najwyższych standardów, ale w konkurencyjnych cenach.

Obecnie trwają procedury związane z rejestracją produktów i wprowadzeniem ich na poszczególne rynki przez oddziały LEK-AM w Rosji, Niemczech, Nigerii, Turcji, Rumunii, a także sieć dystrybutorów i kontrahentów w całej Europie Środkowej i Wschodniej, Afryce, Azji oraz Ameryce Centralnej i Południowej.

Anna Knapek

Podziel się:

Nastepne

Dlaczego procedury środowiskowe trwają tak długo?

wt. kwi 3 , 2018
Ocena oddziaływania inwestycji drogowej na środowisko powinna trwać od trzech do pięciu miesięcy. W praktyce  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otrzymuje decyzje administracyjne o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanych przedsięwzięć nawet po 40 miesiącach 37 inwestycji przygotowywanych do realizacji przez ZDW w Katowicach w latach 2011–2016 objętych zostało procedurą w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Dotyczyło to 27 przebudów istniejących dróg i budowy 10 obwodnic. Chodzi o kluczowe inwestycji, które miały szansę na […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie