Szpital z misją

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim daje przykład, jak dbać o dobro pacjenta

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim powstał, aby odpowiedzieć na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu grodziskiego. Przez 15 lat swojej działalności, realizując postawione cele względem pacjentów, wyrobił sobie niekwestionowaną renomę w województwie mazowieckim, będąc obecnie podstawową placówką medyczną w zachodniej części Mazowsza.

Ogromne sukcesy głównych oddziałów, jakie stanowią kardiologia interwencyjna i neurochirurgia, zostały rozszerzone o leczenie pacjentów z udarem niedokrwiennym metodą trombektomii. Od czasu, gdy ta usługa została wdrożona, szpital przeprowadził już 135 takich zabiegów. Efekty leczenia udarów tą metodą są doceniane przez specjalistów, a jej powodzenie przełożyło się na udział szpitala w pilotażowym programie organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia od stycznia br. Dyrekcja szpitala powołała Mazowieckie Interwencyjne Centrum Leczenia Udarów, które odpowiada za szkolenie lekarzy chcących nauczyć się wykonywania zabiegów trombektomii lub obserwować je poprzez teletransmisję w specjalnie przygotowanej w tym celu pracowni. Za szkolenie odpowiada dr Krzysztof Kądziołka, dzieląc się wiedzą i swoim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegu trombektomii, które zdobył w renomowanej placówce medycznej we Francji. 

Duże znaczenie dla rozwoju szpitala i tej metody miało wprowadzenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia refundacji procedury kompleksowego leczenia udaru z możliwością przeprowadzenia leczenia mechanicznego, które zrewolucjonizowało leczenie ostrego niedokrwienia mózgu.

Najnowszą inwestycją zrealizowaną przez Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest zakup nowego angiografu. W tym celu dyrekcja rozbudowała placówkę o dodatkowe pomieszczenie, zapewniając komfortowe warunki dla pacjentów oraz personelu medycznego. Uroczyste otwarcie Pracowni Rentgenodiagnostyki Zabiegowej miało miejsce 18 czerwca 2019 r. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Powiatu Grodziskiego i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Michał Woźniakowski

Podziel się:

Nastepne

Innowacje w kolejnictwie

śr. cze 19 , 2019
Rozwój i duże inwestycje kolejnictwa zachęcają firmy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań wspomagających branżę. Jedną z nich jest Art In Energy Sp. z o.o. Miliardowe inwestycje w sektorze kolejowym związane z modernizacją dotychczasowej infrastruktury oraz budową nowych linii wymuszają na branży stosowanie nowych i innowacyjnych rozwiązań odpowiadających oczekiwaniom inwestorów. Wiele spółek podejmuje działania w tej dziedzinie. Jedną z nich jest Art In Energy Sp. z o.o., zajmująca się projektowaniem, budową i […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie