Termet nagrodzony

Termet S.A., polski producent ekologicznych urządzeń grzewczych, zdobył nagrodę EuroSymbol Innowacji 2020

Termet nagrodzony – Monitor Rynkowy

– Zdobycie tytułu EuroSymbol Innowacji 2020 jest dla nas zaszczytem, ale też rezultatem ciężkiej pracy naszych pracowników i kontrahentów – mówi Ryszard Satyła, prezes zarządu Termet S.A. – Stanowi zarazem potwierdzenie skuteczności strategii zarządzania, jaką wdrożyliśmy. Obecnie pracujemy nad wzrostem naszych udziałów w rynku w obszarze kotłów kondensacyjnych oraz w segmencie odnawialnych źródeł energii, czyli pomp ciepła. Warto też podkreślić, że szczycimy się własnym biurem projektowym oraz laboratorium badawczym, w którym opracowywane są nowe technologie wykonawstwa oraz dokumentacja konstrukcyjna wszystkich produktów. W tym roku udało nam się zakończyć jedną z naszych największych inwestycji: wdrożenie w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej usprawniającej proces cięcia, zagniatania oraz magazynowania blach – dodaje. 

Termet oferuje całą gamę gazowych kotłów kondensacyjnych; zarówno jedno-, jak i dwufunkcyjnych, z szerokim zakresem mocy. Produkty firmy cieszą się uznaniem klientów, specjalistów i fachowców z branży. Największy udział w całkowitej sprzedaży mają kotły z serii ECOCONDENS SILVER oraz ECOCONDENS GOLD PLUS, które zostały wzbogacone o protokół komunikacji LIN, umożliwiający współpracę z systemem TERMET COMFORT do zdalnego zarządzania źródłem ciepła, a nawet całym systemem grzewczym. To właśnie m.in. osiągnięcia na tym polu wsparły decyzję Kapituły o przyznaniu nagrody. 

Funkcjonujący od 75 lat Termet do połowy lat 90. ubiegłego stulecia był przedsiębiorstwem państwowym. Dziś jest spółką akcyjną. Firma działa prężnie na wymagających rynkach: polskim i zagranicznym, zapewniając nowoczesne, ekologiczne rozwiązania ogrzewania domów i wody użytkowej. Urządzenia firmy to rodzime produkty branży grzewczej, a ich jakość spełnia wszelkie wymogi i standardy europejskie. Spółka posiada bogatą sieć autoryzowanych dystrybutorów na terenie całej Polski, a oprócz silnej pozycji w kraju, może poszczycić się stale wzrastającym wskaźnikiem eksportu.

Jacek Bies


Ryszard Satyła, prezes zarządu Termet S.A.  (z prawej) odbiera EuroSymbol Innowacji 2020 z rąk Jakuba Lisieckiego, red. nacz. „Monitora Biznesu”

Podziel się:

Nastepne

Projekty, które napędzają naukę

wt. gru 22 , 2020
Integracja środowiska naukowego dolnośląskich uczelni oraz podmiotów gospodarczych. Prowadzenie interdyscyplinarnych badań z użyciem zwierzęcych modeli doświadczalnych. Rozwijanie i wdrażanie nowych technologii oraz metod leczenia. Takie cele z pełną skutecznością realizuje CDEiITB Nagradzane i doceniane Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych w tym roku ma powody do świętowania. W dowód uhonorowania dotychczasowych zadań, badań i nowatorskich rozwiązań, niejednokrotnie przekraczających skalę ogólnopolską, wrocławska placówka sięgnęła po tytuł Symbol Innowacji 2020. – […]
Projekty, które napędzają naukę – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie