W te święta podaruj zdrowie

Zatroszcz się o bliskich w święta, podziel się tą wyjątkową atmosferą ze współpracownikami i zadbaj o swoje bezpieczeństwo w trakcie świątecznych przygotowań. 


Jak wynika z raportu Deloitte “Zakupy świąteczne 2020”, w tym roku chcemy przeznaczyć o 29% mniej pieniędzy na świąteczne zakupy niż jeszcze rok temu. Jednak nadal zależy nam na tym, aby podarować najbliższym wyjątkowe podarunki. Niezmiennie w czołówce najbardziej popularnych prezentów są kosmetyki, perfumy oraz gadżety elektroniczne, ale do tej listy warto dodać coś oryginalnego i zarazem bardzo cennego, co umożliwi bliskiej osobie zadbanie o swoje zdrowie – bony na badania profilaktyczne.

Świąteczne prezenty w dobie pandemii 

Rok 2020, w którym do Polski trafił wirus SARS-CoV-2 uświadomił nam, jak ważne jest zdrowie, witalność oraz wysoka odporność. Jednocześnie zaczęliśmy wykonywać znacznie mniej badań profilaktycznych, bojąc się kontaktu z osobami zakażonymi w przychodni czy u lekarza. 

Niestety inne choroby nie będą czekać na koniec pandemii. Dlatego tak ważne jest motywowanie rodziny, przyjaciół, znajomych i współpracowników do wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Można to zrobić w subtelny i elegancki sposób dzięki świątecznym prezentom.

Zatroszcz się o bliskich w święta

Twoja Babcia notorycznie odwołuje umówione wizyty u specjalistów, a Tata odkłada realizację badań na nigdy nienadchodzące “jutro”? Siostra jest przekonana, że w jej wieku nie trzeba się jeszcze badać, a Mama myśli o każdym tylko nie o sobie? Znamy to! Właśnie z myślą o nich uPacjenta przygotowało dedykowane pakiety badań profilaktycznych, które możesz wręczyć najbliższym w formie bonu prezentowego. Dzięki możliwości realizacji pobrania krwi do badań w domu Twoi bliscy będą w pełni bezpieczni, nie narażając się na kontakt z większą grupą osób. 

fot. Marek Kramarczyk

Nie zapominaj o współpracownikach 

Jak w miły sposób podziękować pracownikom za całoroczną pracę? Sposobów jest kilka – od symbolicznych prezentów do awansów i nagród pieniężnych. Jednak bezapelacyjnie to, co doceniamy najmocniej w 2020 roku, to wsparcie i zdrowie. 

Umożliwiając pracownikom wykonanie badań profilaktycznych w domu, zwiększysz ich poczucie bezpieczeństwa, zmotywujesz do dbania o siebie i pokażesz, że Tobie oraz całej firmie zależy na ich dobrym samopoczuciu. Dziś firmy, które doceniają i wspierają swoich pracowników, często są tymi, w których pracownicy chcą pracować z zaangażowaniem przez długie lata. Jeśli myślisz o obdarowaniu przyjaciół czy współpracowników skorzystaj z bonu kwotowego na badania profilaktyczne uPacjenta, w ramach którego to obdarowany wybierze badania, które chciałby wykonać. W tym przypadku masz do wyboru bon za 100 zł, 200 zł, 300 zł lub 500 zł. 

fot. Marek Kramarczyk

Bezpieczne przygotowania do świąt

Zanim spotkasz się z bliskimi w święta Bożego Narodzenia, pamiętaj, by w trakcie przygotowań przestrzegać zasad dystansu społecznego, regularnie dezynfekować dłonie oraz powierzchnie i zakładać maseczkę ochronną. Realizacja tych czynności da Ci większą szansę na bezpieczne odwiedziny rodziny w święta.

Jesteś zdrowy, ale przed zobaczeniem się z bliskimi wolałbyś upewnić się, czy nie przechodzisz infekcji COVID-19 w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy? Przed rodzinnym spotkaniem możesz zamówić do domu wizytę specjalisty, który wykona wymaz z dróg oddechowych metodą RT-PCR. Dzięki swojej wysokiej czułości test może wykazać zakażenie koronawirusem, nawet gdy nie występują typowe objawy.

Wynik otrzymasz w kilka dni roboczych i będziesz mógł cieszyć się spokojnymi świętami.

Jednak jeśli odczuwasz takie dolegliwości jak duszność, kaszel, gorączka, brak węchu i smaku, a potrzebujesz szybkiej weryfikacji, czy to nie COVID-19, dobrym pomysłem może być wykonanie szybkiego testu antygenowego w kierunku koronawirusa. Jego wynik uzyskasz już w niecałe dziesięć minut po nałożeniu materiału na specjalną płytkę. Jeśli otrzymasz wynik dodatni, będziesz już wiedział, że powinieneś odizolować się od reszty rodziny. To bardzo rozsądne zachowanie, gdyż dbając o siebie, gwarantujesz również bezpieczeństwo swoim bliskim, a przecież zdrowie i spokój, to najlepsze, co mogą otrzymać w tym niełatwym czasie.

fot. Marek Kramarczyk

Natomiast jeśli w tym przedświątecznym czasie spotkasz się z osobą zarażoną koronawirusem, postaraj się możliwie jak najszybciej odizolować się od innych i wykonaj wymaz z dróg oddechowych metodą RT-PCR. Zanim dowiedziałeś się o kontakcie, chodziłeś do pracy i przebywałeś ze współpracownikami w jednym pomieszczeniu? Poinformuj o tym te osoby, a następnie podejmij działania umożliwiające zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i wykonaj pracownikom testy na koronawirusa w siedzibie firmy. Dzięki sprawnie wykonanym badaniom pracownicy, którzy uzyskają wynik ujemny, będą mogli bez obaw spędzić święta z najbliższymi.

Bony podarunkowe, testy antygenowe oraz wymazy z dróg oddechowych na COVID-19 możesz zamówić na www.upacjenta.pl lub pod numerem infolinii 22 120 18 80

Podziel się:

Nastepne

Robert Ziółkowski - Szare wilki z Jarocina

czw. gru 17 , 2020
W wyniku brutalnego gwałtu, w Kilonii ginie siostra pruskiego militarysty, pułkownika von Wussowa. Z ofiary zostaje zdarty rodowy piętnastowieczny medalion. Wussow poprzysięga zemstę. Rozpoznanie dla niego jest proste, kto posiada medalion jest mordercą. Akcja kryminalna zostaje spleciona z walką powstańców wielkopolskich z Jarocina, którzy w szarych mundurach – feldgrau , ale już z polskimi orzełkami na czapkach i białoczerwonymi opaskami na ramionach, niczym szare wilki kąsali pruskich najeźdźców. I jak […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie