Zintegrowany model rozwoju osobistego i zawodowego

Skrót MMA nabrał dodatkowego znaczenia kojarzony jest już nie tylko ze sztukami walki, ale także z rozwojem osobistym i zawodowym. Wszystko za sprawą Mixed Mental Arts innowacyjnego systemu rozwoju jednostki i organizacji opracowanego przez dr. Mateusza Grzesiaka 

Mixed Mental Arts zmienia paradygmat myślenia o rozwoju osobistym i zawodowym. To praktyczna, oparta na badaniach i empirii wiedza, podana w przyswajalnej dla każdego formie i przede wszystkim dająca mierzalne rezultaty zarówno jednostkom, jak i organizacjom mówi dr Mateusz Grzesiak, lider rynku rozwoju osobistego w Polsce oraz autor systemu MMA, który prezentował zintergowany model w USA, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Brazylii i wielu innych krajach.

Efekt lat pracy

Dr Mateusz Grzesiak szkoli międzynarodowo od ponad 14 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Ma na swoim koncie 14 książek oraz liczne publikacje naukowe i prasowe. Szkolił i opracowywał rozwiązania z zakresu strategii sprzedażowych, przywództwa i zarządzania dla m.in. takich potentatów jak Audi, Danone, Lotos, Aviva. System Mixed Mental Arts jest zatem efektem lat doświadczeń w pracy zarówno z klientami indywidualnymi, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, jak i międzynarodowymi korporacjami. Rozwiązania zawarte w tym systemie tworzone były od początku szkoleniowej działalności dr. Mateusza Grzesiaka, ale w zintegrowanej formie pojawiły się na rynku w 2016 roku. Od tego czasu narzędzia MMA implementowane są we wszystkich produktach rynkowego lidera.

MMA: jak to działa

Mixed Mental Arts [in. psychologia interdyscyplinarna] to zintegrowany model tzw. umiejętności miękkich, które autor systemu definiuje jako umiejętności zarządzania myślami, emocjami i zachowaniami, umożliwiające osiąganie wyznaczonych celów w życiu zawodowym i osobistym. Bazują one na teoretycznej oraz praktycznej wiedzy pochodzącej z różnych nauk i dziedzin, a przyjmują formę powtarzalnych, duplikowalnych, skalowalnych i uniwersalnych modeli zmiany aplikowanych w obszarach marketingu, samorealizacji, zarządzania, relacji i duchowości. Dzięki narzędziom MMA można nauczyć się efektywniej rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, eliminować przestarzałe schematy myślenia, skuteczniej osiągać cele, lepiej motywować siebie i zespół oraz nowocześnie zarządzać organizacją. Mixed Mental Arts jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku, stanowiącym kompleksowy system edukacji i rozwoju.

– MMA to synergiczne i nowatorskie narzędzia, które pomagają osiągać ludziom i organizacjom zaplanowane przez nich cele – mówi dr Mateusz Grzesiak, którego wizją jest wprowadzenie tych umiejętności do polskich szkół. – Dzięki świadomej zmianie mentalności, nauce sprzedaży, zarządzania, medytacji czy kontroli emocji młode pokolenia Polaków uwolnią się od historycznych ograniczeń i będą mogły osiągać powtarzalne sukcesy na globalną skalę. 

Tego chce biznes i potrzebuje edukacja

MMA opiera się na wyraźnym zapotrzebowaniu rynku edukacyjno-szkoleniowego i potrzebach zarówno masowego, jak i biznesowego odbiorcy. Z badania „Oczekiwania pracodawców wobec absolwentów uczelni wyższych”, przeprowadzonego na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego, wynika, że poza twardymi kompetencjami firmy oczekują od swoich potencjalnych pracowników konkretnych umiejętności miękkich, m.in. odpowiedzialności, systematyczności, umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów i motywowania się, komunikatywności, opanowania i odporność na stres. Rozwiązania Mixed Mental Arts umożliwiają efektywną adaptację tych umiejętności w środowisko organizacji oraz na poziomie indywidualnej edukacji jednostki, co zwiększa jej skuteczność i konkurencyjność na rynku pracy.

Są efekty

Z MMA korzysta coraz więcej firm i osób prywatnych. Ponad 10 tys. użytkowników uczy się narzędzi tego systemu w formule autorskich kursów e-learningowych. Mixed Mental Arts trafiło też już do wielu firm z sektorów: motoryzacyjnego, paliwowego, FMCG, energetycznego, kosmetycznego, bankowego, ubezpieczeniowego i IT, w Polsce i za granicą. Przykładem z rodzimego rynku jest HELPEA Sp. z o.o, firma odszkodowawcza z wieloletnim doświadczeniem. Spółka działa od ponad 5 lat w Polsce i za granicą. – Współpracowałem z Mateuszem i skończyłem u niego pakiet szkoleń. Dzięki nim znacząco rozwinąłem siebie, a później moją firmę, która nabiera międzynarodowego rozmachu. Polecam gorąco – mówi Daniel Woźniak, wiceprezes zarządu HELPEA Sp. z o.o.

Więcej szczegółów na stronie www.mateuszgrzesiak.com

 

Podziel się:

Nastepne

Środowisko najważniejsze

wt. kwi 3 , 2018
ZWiK w Wołczynie nie zwalnia tempa inwestycji, poprawiając jakość życia mieszkańców i chroniąc środowisko naturalne Mieszkańcy 14-tysięcznej gminy (miasta i 21 okolicznych sołectw) mogą bez obaw pić czystą wodę bezpośrednio z kranów. To efekt długofalowych, kompleksowych, proekologicznych działań Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wołczynie i dobrego, skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. Inwestycje prowadzone są zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju z korzyścią dla mieszkańców gminy i regionu. Budowanie kolejnych odcinków sieci wodociągowych i […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie