25 lat realizacji z pasją i cdn.

Grupy Excon Expres-Konkurent nie trzeba przedstawiać. Expres-Konkurent to znany sprawdzony i perfekcyjny generalny wykonawca. Excon to rozwijająca się marka developerska. Expres realizuje inwestycje wiodących inwestorów: Epol,  Matexi, ECHO Investment, R4R, Develia Fronton, Bryksy, AFI, KBI, Małopolski Bank Spółdzielczy, EDIVEST SA, Activ Investment i wielu innych

W ramach marki EXCON od kilkunastu lat realizuje inwestycje własne. Zrealizował biurowiec Excon, inwestycje mieszkaniowe: Lubstroń Park, Trybuny Ludów, w realizacji pozostają m.in. Krzeszowice Park, Illumina II, Branice Ogrody I i II, Malborska, Trybuny Ludów II, zaś w ostatnich dniach oddano do użytkowania koncept mieszkaniowy Illumina – jeden z wyższych budynków mieszkalnych w Krakowie, o powierzchni użytkowej ponad 15 tys. m kw. Znakomita większość mieszczących się w nim 152 mieszkań i apartamentów oraz 15 lokali usługowych sprzedało się natychmiast.

Co interesujące, nazwa inwestycji pochodzi od „via illuminativa”, czyli „droga do oświecenia”. W ten sposób doceniono Erazma Jerzmanowskiego, patrona ulicy, przy której powstała inwestycja, popularyzatora lamp gazowych, które w dawnych latach oświetlały główne ulice silnie rozwijających amerykańskich miast – został okrzyknięty człowiekiem, który oświetlił Amerykę, zaś z polskiej perspektywy był bohaterem narodowym. Dziedzictwo Erazma uhonorowano dodatkowo znakomitym, unikatowym muralem, którego wartością obok niezaprzeczalnych walorów estetycznych jest rewelacyjny efekt ekologiczny. Pracę wykonano na ścianie szczytowej budynku, używając specjalistycznych farb KNOxOUT, dzięki którym będzie przez lata redukowała szkodliwe tlenki azotu. Powierzchnia tego ekomuralu (300 m kw.) to walce ze smogiem siła porównywalna z obecnością aż 300 drzew.

Wizytówką krakowskiej grupy jest niezwykła wręcz dbałość o szczegóły oraz o wpasowanie projektowanych inwestycji w już istniejącą przestrzeń. I tak jest w przypadku perełki, kameralnego, zrealizowanego w klasie premium budynku o nazwie „Trybuny Ludów 27”: atrakcyjnego wizualnie i jakościowo, w sąsiedztwie parków, idealnie skomunikowanego, z pełnym zapleczem do komfortowego mieszkania, bliskością szkół, przedszkoli, przychodni. Mieszczących się w nim 10 apartamentów sprzedało się błyskawicznie.

Excon Expres-Konkurent

– Każda branża, w tym również nasza, ma swoje blaski i cienie; daje satysfakcję, ale bywa też trudna, ma swoją specyfikę – mówi Monika Wojciechowska-Fleck z zarządu grupy Excon Expres-Konkurent. – Możemy jednak zapewnić, iż nasz „kawałek tortu” to ciekawy świat biznesowy, nieustające tworzenie w zmieniającej się rzeczywistości, otoczeniu i oczekiwaniach, nieustanne wyzwania i rozwój. Towarzyszą nam oczywiście trudności, jak każdej branży: wzrost cen materiałów i kosztów pracy, wzrost cen gruntów, drakońskie koszty energii i paliw, a zatem i transportu. Dalej: brak stabilnego systemu prawnego czy zmiany w przepisach niemal każdorazowo powodujące trzęsienie ziemi, animozje kupujących do budujących, a co najgorsze: nieprzeciętny wzrost cen. Wreszcie – galopująca inflacja, której skutki odczuwamy do dziś. Tak czy tak pozostajemy „odporni i nieprzemakalni”, a nasza recepta na sukces jest stała. Robić swoje, trwać przy własnych planach, determinacji, realizować zamierzenia i rozwijać się. Pamiętać o prawach ekonomii i mieć wyobraźnię. Pielęgnować umiejętność widzenia atutów, doceniać sukcesy innych i własne. Reszty nie akceptować. Omijać przeszkody i szukać własnych dróg. Ktoś powie, że niemożliwe, trudne – tak, ale do zrobienia. I nie zapominać o potrzebujących! Grupa Excon Ekspres-Konkurent pamięta, wspiera i towarzyszy. Na co dzień pomaga: fundacjom, stowarzyszeniom, dzieciom, zdolnym sportowcom, studentom i twórcom. Promujmy zasadę „da się” i „Sursum corda”!

Podziel się:

Nastepne

„Energetyk” w walce o lepsze warunki

czw. lip 4 , 2024
Proaktywna postawa, przedsiębiorczość oraz… absorbująca lista problemów do rozwiązania. Maria Nowak, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Energetyk” we Wrocławiu opowiada o wyzwaniach ostatnich miesięcy W prowadzonej przez panią spółdzielni od lat dzieje się sporo. Wiem, że aktualnie pośród państwa priorytetów figurują starania o atrakcyjniejsze warunki finansowania inwestycji, prawda? Zgadza się. Szczęśliwie zakończyliśmy prace wykonane w poprzednim programie dofinansowanym ze środków unijnych. Obecnie zabiegamy o zmianę kryteriów w programie FEnIKS (Fundusze […]
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Energetyk”Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Energetyk”

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie