90-latek z młodą duszą

To już 90 lat działalności leczniczej Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem. 

Przed kilkoma dniami pracownicy szpitala oraz zaproszeni goście mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystej gali, która – z uwagi na wielość przyznanych odznaczeń państwowych, resortowych i wojewódzkich oraz wysoki poziom artystyczny aktorów Teatru im. Witkiewicza, którzy umilali uroczystość – na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Przedstawiona na gali prezentacja „Wczoraj i dziś Szpitala” unaoczniła, jak długą drogę przeszła placówka przez 90 lat. Połowa tego okresu to leczenie gruźlicy u młodzieży akademickiej, a następne lata, aż do chwili obecnej, to już rehabilitacja lecznicza. W 2007 roku placówka otrzymała obecną nazwę, a jej kierownictwo przejęła dyrektor Krystyna Walendowicz. I nie będzie przesadą stwierdzenie, że od tego momentu rozpoczęła się w szpitalu „rewolucja”. Poza niezmiennym adresem placówki zmieniło się bowiem wszystko. Powstały nowe oddziały rehabilitacji stacjonarnej, utworzono ośrodek rehabilitacji dziennej i fizjoterapię ambulatoryjną. Dla zapewnienia kompleksowości leczenia powołano do życia zespół poradni specjalistycznych. Szpital uzyskał akredytację dot. specjalizacji lekarzy w zakresie rehabilitacji medycznej oraz specjalizacji fizjoterapeutów. Poziom wykształcenia kadry zwiększył się z 22% osób z wyższym wykształceniem w 2007 roku do 66% obecnie. Wielomilionowe inwestycje pozwoliły nie tylko na unowocześnienie obiektu, ale i na zakup najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego.

Niezmiennie ważna sferą działalności jest dbałość o wysoką jakość świadczeń zdrowotnych. Szpital jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i rankingów. Posiada 5 certyfikatów zarządzania ISO, a także, co najcenniejsze, nieprzerwanie od 14 lat jest w posiadaniu Certyfikatu Akredytacyjnego.

A to wszystko dzięki zaangażowaniu pracowników, którzy dzięki dobremu zarządzaniu poczuli się odpowiedzialnymi za markę i osiągnięcia szpitala.

Podziel się:

Nastepne

Powiślańska Szkoła Wyższa: sukces oparty na innowacyjności i międzynarodowej współpracy

wt. kwi 30 , 2024
Studia w Powiślańskiej Szkole Wyższej to nie tylko doskonałe wykształcenie, lecz także prawdziwe inwestowanie w przyszłość. Z dr. Katarzyną Strzałą-Osuch, prof. PSW, rektor uczelni, rozmawia Joanna Gulewicz  Od lat Powiślańska Szkoła Wyższa przyciąga najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, zapewniając im znakomity start na rynku pracy. Jakie czynniki zadecydowały o sukcesie uczelni?  Kluczowym aspektem sukcesu jest innowacyjne podejście do kształcenia. Uczelnia konsekwentnie wprowadza nowoczesne metody nauki, co pozwala absolwentom legitymować się unikalną […]
powiślańska szkoła wyższa

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie