Powiślańska Szkoła Wyższa: sukces oparty na innowacyjności i międzynarodowej współpracy

Studia w Powiślańskiej Szkole Wyższej to nie tylko doskonałe wykształcenie, lecz także prawdziwe inwestowanie w przyszłość. Z dr. Katarzyną Strzałą-Osuch, prof. PSW, rektor uczelni, rozmawia Joanna Gulewicz 

Od lat Powiślańska Szkoła Wyższa przyciąga najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, zapewniając im znakomity start na rynku pracy. Jakie czynniki zadecydowały o sukcesie uczelni? 

Kluczowym aspektem sukcesu jest innowacyjne podejście do kształcenia. Uczelnia konsekwentnie wprowadza nowoczesne metody nauki, co pozwala absolwentom legitymować się unikalną wiedzą i umiejętnościami. Sukces został doceniony wielokrotnie, ale też ostatnio wieloma nagrodami, m.in. w latach 2019, 2021 i kolejnych latach certyfikatem „Studia z Przyszłością” dla poszczególnych kierunków studiów oraz nagrodami w programie Symbol 2021, 2022 i 2023 za nowoczesne kształcenie. Kolejnym filarem jest międzynarodowa współpraca, czego efektem jest m.in. największa liczba międzynarodowych umów o współpracy w Polsce. Internacjonalizacja stwarza studentom możliwość nauki w międzynarodowym środowisku, co jest priorytetem uczelni. Współpraca z zagranicznym środowiskiem naukowo-dydaktycznym przynosi studentom wiele korzyści. Dzięki projektom europejskim mogą zdobyć certyfikowane szkolenia, wsparcie finansowe oraz unikalny dostęp do światowej klasy praktyków i kadry akademickiej.

W dzisiejszych czasach samo ukończenie studiów nie gwarantuje pracy. Jakie są kluczowe czynniki sukcesu na rynku pracy? 

Wybór odpowiednich studiów oraz wsparcie kadry dydaktycznej decydują o sukcesie absolwentów. Uczelnia adaptuje się do zmieniającej się rzeczywistości, oferując najlepsze rozwiązania edukacyjne. Szczycimy się doskonałą współpracą z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym przede wszystkim z lokalnymi, regionalnymi, a także globalnymi pracodawcami, co stwarza już podczas studiów możliwość zarówno realizacji praktyk studenckich u profesjonalistów branżowych, jak i – w wielu przypadkach – możliwość rozpoczęcia pracy. Uczelnia, dbając o jak najlepsze upraktycznienie studiów, zatrudnia wielu legitymujących się sukcesami zawodowymi praktyków – liderów branżowych – dla poszczególnych kierunków studiów. I tak np. dla kierunku ratownictwo medyczne są to dyrektorzy lub kierownicy SOR, dla kierunku pielęgniarstwo – dyrektorzy ds. pielęgniarstwa czy naczelne pielęgniarki wiodących instytucji w regionie.

Oprócz doskonałego wykształcenia uczelnia oferuje barwne i inspirujące środowisko akademickie, gdzie rozwijają się pomysły, projekty oraz przyjaźnie.

Tak, gdyż Powiślańska Szkoła Wyższa to nie tylko uczelnia; to przede wszystkim wspólnota. Studenci nie są „numerami w indeksie”, lecz indywidualnościami cenionymi za swoje poglądy i pomysły, a ich potrzeby i oczekiwania są ważnym głosem, ulepszającym na bieżącą pracę uczelni. Tworzy tu swoistą rodzinę, gdzie każdy jest ważny. Dzięki innowacyjności, międzynarodowej współpracy oraz przyjaznej atmosferze, Powiślańska Szkoła Wyższa stanowi pewne preludium do sukcesu zawodowego i osobistego.

Podziel się:

Nastepne

Piotr Borlik - Moc obietnic

wt. kwi 30 , 2024
Obietnice zobowiązują. Nawet te niewinne mogą stać się narzędziem manipulacji i pchnąć nas do czynów, o jakie nigdy byśmy się nie podejrzewali. Była policjantka Agata Stec próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Odcięta od dawnych znajomych i nałogu, realizuje się jako reporterka kryminalna. Naturę trudno jednak oszukać. Gdy Gdańskiem wstrząsa wieść o brutalnie zamordowanym nastolatku, a do Agaty zgłasza się ojciec zaginionego chłopaka w podobnym wieku, Stec nie może odwrócić […]
Piotr Borlik - Moc obietnicPiotr Borlik - Moc obietnic

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/