Światowy gigant zatrudnia w Katowicach

Firma Accenture oferująca globalnie usługi i rozwiązania z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii oraz operacji biznesowych oficjalnie otworzyła swoje biuro w Katowicach. Jest to kolejne polskie miasto po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi, w którym rozwija ona zespół. Pracownicy zatrudnieni w katowickim oddziale Advanced Technology Center to przede wszystkim eksperci, którzy zajmują się tematami technologicznymi. Docelowo planowane jest zatrudnienie kilkuset osób, w tej chwili jest ich ponad 100. 

 

Firma Accenture jest obecna w Polsce od 1990 roku. Przez te lata otworzyła siedem lokalnych biur, będących miejscem pracy dla ponad 5000 osób. Polski oddział Accenture to część globalnej firmy, obsługującej klientów w 120 krajach, dla których pracuje łącznie ponad 440 000 specjalistów. 

Polska gospodarka, a w szczególności rynek innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w których specjalizuje się Accenture, rozwija się w ostatnich latach bardzo prężnie. Jest to niewątpliwie jeden z kluczowych powodów, dla których zdecydowaliśmy się otwierać biura Advanced Technology Center w kolejnych miastach i powiększać nasz zespół. Nie bez znaczenia jest też dostęp do znakomitych, bardzo zdolnych specjalistów, którzy tworzą rozwiązania nie tylko na potrzeby firm działających w Polsce, ale także dla naszych klientów zagranicznych komentuje Jarosław Kroc, prezes Accenture w Polsce.

Na pojawienie się Accenture w Katowicach miało wpływ kilka czynników. Kluczowym elementem było wysokie uprzemysłowienie Górnego Śląska, a jednocześnie transformacja przedsiębiorstw, sięgających po coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Stwarza to zapotrzebowanie ze strony lokalnego biznesu na usługi, jakie świadczy Accenture. Nie bez znaczenia jest też doskonale rozwinięta infrastruktura, dostępność trzech lotnisk: w Katowicach, Krakowie i Ostrawie, umożliwiających organizowanie spotkań biznesowych w całej Europie. W regionie są realizowane liczne wydarzenia biznesowe, pozwalające efektywnie budować wizerunek firmy wśród klientów. Dużą zachętą dla Accenture była też bardzo dobra współpraca z władzami miasta, które aktywnie starały się przyciągnąć do Katowic kolejnego dużego pracodawcę. 

Bardzo się cieszę, że Accenture zdecydowało się na otwarcie swojego centrum technologicznego w naszym mieście. Katowice mają doskonałą infrastrukturę biurową i komunikacyjną, a przede wszystkim oferują dostęp do wykwalifikowanych kadr. Z drugiej strony to realne zyski dla naszych mieszkańców, takie jak kolejne atrakcyjne miejsca pracy dodaje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wybór Śląska na zlokalizowanie centrum technologicznego Accenture był dla nas naturalną decyzją. Dostrzegamy bardzo duży potencjał i zdolności tego regionu, olbrzymią liczbę talentów dostępnych na rynku pracy, licznych studentów, których chcemy zainteresować rozwojem zawodowym w naszej firmie.  Budujemy i rozwijamy relacje z kluczowymi uczelniami wyższymi na Śląsku i z władzami miast. Wielkim plusem tej lokalizacji jest dla nas możliwość zachęcenia do aplikowania nie tylko osób z Katowic, ale też z innych miast regionu – np. Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej. Już teraz, po kilku miesiącach działania, widzimy, że była to bardzo dobra decyzja – pracuje się tutaj doskonaletak powstanie biura w Katowicach wyjaśnia Witold Rogowski, dyrektor zarządzający Accenture Advanced Technology Center Poland.

Katowicki oddział rozpoczął swoją działalność w lipcu 2017 roku w tymczasowej lokalizacji. Od tego czasu powstawało docelowe biuro, w którym w przyszłości może pracować nawet kilkaset osób. W czerwcu 2018 firma przeprowadziła się na stałe do nowej siedziby, mieszczącej się w Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej 148. 

Ta przeprowadzka to nie tylko sama zmiana lokalizacji czy też powiększenie dostępnej powierzchni biurowej. Traktujemy ją jako przejście „na swoje” – do miejsca, które zostało zaprojektowane z myślą o naszych pracownikach i komforcie ich pracy. Zależało nam na stworzeniu takiego biura, które nie tylko będzie przyjazne, ale też będzie dawało nam poczucie pewnej wyjątkowości. Mam nadzieję, że odwołanie się między innymi do śląskiego designu wzmocni takie postrzeganie naszego nowego biura – tak o nowej siedzibie mówi Piotr Koszek z Accenture Advanced Technology Center Poland, który odpowiada za stworzenie i rozwój katowickiego oddziału. 

Nowa siedziba Accenture jest dla firmy o tyle istotna, że otwiera możliwość zintensyfikowania prowadzonych rekrutacji i dynamicznej rozbudowy zespołu. Poszukiwane są osoby specjalizujące się w obszarze rozwoju oprogramowania, dla których JAVA, PHP, .NET, SAP oraz SQL nie mają tajemnic. Jednak, co ważne, firma jest otwarta na zatrudnianie nie tylko doświadczonych pracowników, ale też na pozyskiwanie i rozwój młodych talentów. Stąd do aplikowania zaprasza ona również studentów i osoby, które mają już za sobą pierwsze praktyki zawodowe, ale chcą się dalej rozwijać i korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska liderów zespołu, samodzielnych specjalistów, ale też praktykantów, którzy chcą postawić pierwsze kroki w branży.

 

 

 


 

Podziel się:

Nastepne

Lazurowa przyszłość

śr. cze 27 , 2018
Konsekwentnie realizowane inwestycje na warszawskim Bemowie w połączeniu z perfekcyjnym zarządzaniem SM „Lazurowa” dają mieszkańcom pewność jutra i dobrą perspektywę „Lazurowy Zakątek”, „Lazurowe Ogrody”, „Lazurowa Przystań” – to miłe i przyjazne nazwy kolejnych inwestycji, z których znana jest SM „Lazurowa”. Nabywcy nowych mieszkań wybrali je kierując się przede wszystkim wysoką jakością, dobrą ceną i atrakcyjną lokalizacją.  Wieloletni członkowie spółdzielni cieszą się stosunkowo niskimi opłatami, rosnącym standardem mieszkań, bloków i ich […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie