Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński – Chrześcijaństwo. Amoralna religia

„Chrześcijaństwo. Amoralna religia” to opowieść o Jezusie, jakiego nie znacie.

Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński - Chrześcijaństwo. Amoralna religia – Monitor Rynkowy

Plemienność, język nienawiści, pogarda wobec kobiet, wreszcie uwielbienie Boga posyłającego go na okrutną śmierć – to tylko niektóre aspekty planu „zbawiciela”, których spadkobiercą jest współczesny Kościół.

To nie przypadek, że centralnym punktem Ewangelii jest ślepe posłuszeństwo. Chrześcijanie od początku bali się wolności, dlatego narzucili światu przemocowy program Jezusa. Stąd nienawiść do Ewy, która miała odwagę przekroczyć granicę niewoli, uwielbienie Marii, będącej niewolnicą Pana, oraz lęk, żeby żadna owca nie oddaliła się od stada.

Jak twierdzą autorzy, to nie chrześcijaństwo jest wzorcem do oceny naszego postępowania moralnego, lecz odwrotnie – to religia chrześcijańska wraz z głoszonymi przez nią zasadami życia powinna być poddawana ciągłej ocenie moralnej.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka poleca zakup książki: https://www.proszynski.pl/product/chrzescijanstwo-amoralna-religia

Podziel się:

Nastepne

J.R.R. Tolkien - Upadek Númenoru

wt. gru 5 , 2023
Opowiedziana po raz pierwszy pasjonująca historia wzlotu i upadku wyspiarskiego królestwa Númenor. J.R.R. Tolkien powiedział kiedyś o Drugiej Erze Śródziemia, że “to mroczne czasy, i nie opisuję (ani nie potrzebuję opisywać) zbyt wielu epizodów z jej historii”. I przez wiele lat czytelnicy musieli się zadowolić jedynie intrygującymi wzmiankami o niej na stronach Władcy Pierścieni i dodatków, wspominających o wykuciu Pierścieni Władzy, wzniesieniu Barad-dûru i rosnących wpływach Saurona. Dopiero gdy Christopher […]
J.R.R. Tolkien - Upadek Númenoru – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie