Atuty Kluczewska

Gmina Kluczewsko dzięki wspólnemu wysiłkowi jej mieszkańców i skutecznemu zarządzaniu zbudowała w ostatnich latach nową jakość życia społecznego, gospodarczego, samorządowego i administracyjnego. Obecnie prowadzony jest szereg inwestycji infrastrukturalnych: rozbudowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji, a także boiska wielofunkcyjnego.

– Przygotowujemy się do termomodernizacji budynków trzech szkół, została zakupiona również koparka na potrzeby zakładu komunalnego – mówi Rafał Pałka, wójt Gminy Kluczewsko. – W 2018 r. na inwestycje przeznaczyliśmy ponad 15 mln zł, to jest około 40% budżetu.

Najbliższe planowane zmiany to dalsze kanalizowanie gminy (obecnie Kluczewsko jest zwodociągowane w 98% i w ponad 80% skanalizowane) i poprawa infrastruktury drogowej, rozwój bazy kulturalnej oraz rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców i turystów. 

W dawnej zabytkowej wozowni w Kluczewsku powstanie dom kultury, nastąpi modernizacja zbiornika wodnego w Pilczycy oraz rewitalizacja obszaru podworskiego w Dobromierzu. 

W 2018 r. gmina otrzyma ze środków unijnych ponad 7 mln zł, co przyspieszy nie tylko jej rozwój, ale również inwestycje w człowieka. – Rozwój społeczeństwa następuje poprzez wiedzę, wieć pozyskujemy środki na szereg różnych zajęć dodatkowych i szkoleń kierowanych do różnych grup wiekowych – podkreśla wójt Kluczewska.

Wielkim atutem gminy jest piękno krajobrazu. Ponad 70% jej powierzchni jest w różny sposób chronione przede wszystkim jako Przedborski Park Krajobrazowy. Przez gminę przepływją dwie rzeki: Pilica oraz Czarna Włoszczowska, znajdują się tu też dwa obszary Natura 2000, tj. Dolina Górnej Pilicy i Ostoja Przedborska, jak i dwa rezerwaty przyrody: Murawy Dobromierskie i Bukowa Góra, na których terenie moża spotkać m.in. wilki. 

Kluczewsko ma bardzo dobrą lokalizację. Odległość od Łodzi to 100 km a od Krakowa – 120 km, również dojazd z Warszawy pociągiem to tyko 80 minut (stacja Włoszczowa). Obszar gminy to idealne miejsce na odpoczynek weekendowy i posiadanie swojego domku letniskowego. 

Gmina Kluczewsko znalazła się na 22. miejscu w Polsce (jednocześnie zajmując 3. miejsce w woj. świętokrzyskim) w kategorii najlepszych gmin wiejskich 2017 r. 

Agnieszka Moj

Podziel się:

Nastepne

Raben odpowiedzialny społecznie

pon. lip 30 , 2018
Jeden z liderów branży spedycyjnej w Polsce kształtuje swoją pozycję rynkową dzięki zadowolonym kierowcom i inwestycjom w bezpieczeństwo  Wyróżnik rynkowy: kierowcy  Według szacunków firmy doradztwa PwC i Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”, obecnie na polskim rynku brakuje około 100 tys. zawodowych kierowców. Jest to powód, dla którego coraz więcej firm transportowych inwestuje w rozwój zawodowy kierowców, w ich bezpieczeństwo oraz w różnego rodzaju programy motywacyjne. Nominowana do tytułu Symbol […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie