Gospodarki Litwy, Luksemburga, Holandii i Polski najmniej dotknięte COVID-19

Litwa, Luksemburg, Holandia i Polska to kraje, które gospodarczo najmniej ucierpiały w wyniku COVID-19 – wynika z opublikowanego we wtorek raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

fabryka, źródło: PAP

Optymistyczny scenariusz dalszego rozwoju sytuacji zakłada, że pandemia zostanie opanowana w II poł. 2021 roku, natomiast pesymistyczny – że obostrzenia będą kontynuowane w 2022 r.

Z najnowszego raportu PIE pt.:„Pandenomics 2.0. „Jak kraje Europy poradziły sobie z drugą falą pandemii, recesją gospodarczą i jakie scenariusze czekają nas w 2021 r.” wynika, że Litwa, Luksemburg, Holandia i Polska to kraje, które gospodarczo najmniej ucierpiały na skutkach kryzysu COVID-19. Najbardziej zaś kryzys uderzył w południe Europy, czyli kraje takie jak że Grecja, Hiszpania i Chorwacja. (PAP)

autorka: Ewa Wesołowska
ewes/ drag/

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

Podziel się:

Nastepne

HEISHA uruchamia proste w obsłudze rozwiązanie dla dronów działających w systemie Drone-in-the-Box i ogłasza nabór partnerów na wyłączność na skalę globalną

śr. sty 13 , 2021
SHENZHEN, Chiny, 11 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ HEISHA, czołowy dostawca rozwiązań z zakresu ładowania dronów autonomicznych na świecie, uruchomił DNEST, najnowszą i najmniejszą stację ładującą do dronów, oraz ogłosił nabór partnerów na wyłączność na skalę globalną. DNEST, który mierzy 1 metr sześcienny i waży poniżej 40 kg, jest rozwiązaniem, z którego można łatwo korzystać w ogrodzie lub na dachu budynku. W odróżnieniu od innych produktów przemysłowych spółki DNEST, jest produktem […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie