Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od lat podnosi jakość usług w obszarze dedykowanym pacjentom i inwestuje w sprzęt

– Miniony czas był niezwykle trudny dla sektora ochrony zdrowia, a to za sprawą pandemii COVID-19. Podczas pandemii szczególnie pogłębił się dług zdrowotny, zaś wśród pacjentów dostrzegamy postawę zwiększonego dbania o zdrowie i profilaktykę – mówi Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (na zdjęciu obok).
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest największym centrum medycznym w północnej części województwa lubelskiego. Zasięgiem obejmuje blisko 400 tys. mieszkańców. Pacjenci bialskiego szpitala mogą liczyć na doskonałe warunki hospitalizacji oraz możliwości kliniczne i diagnostyczne.
Działalność szpitala jest wielospecjalistyczna, jednak na szczególną uwagę zasługuje obszar hematologiczny zlokalizowany w nowoczesnym pawilonie Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Onkologicznego „Bialska Onkologia”. Ośrodek wyposażony jest m.in. w rezonans magnetyczny o natężeniu pola magnetycznego 3 Tesla oraz najwyższej klasy aparat RTG, które są nieocenionym narzędziem w zakresie wczesnej diagnostyki onkologicznej i oceny wielu zmian ogniskowych i nowotworowych. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi diagnostycznemu możliwe jest zarówno poprawienie jakości wykonywania diagnostyki, jak i zwiększenie możliwości wykonywania badań profilaktycznych, w tym przesiewowych. Ponadto kompleksowa diagnostyka onkologiczna odbywa się dzięki uruchomionym nowoczesnym pracowniom: genetycznej, cytogenetycznej oraz pracowni immunofenotypowania, które są uzupełnieniem standardowego procesu diagnostyki i leczenia.

Bialska placówka może poszczycić się szybkim dostępem pacjentów do zabiegu usunięcia zaćmy. Czas od rozpoznania choroby do zabiegu odgrywa kluczową rolę, dlatego władze szpitala dokonują wszelkich działań organizacyjnych, aby jeszcze w większym zakresie zwiększyć dostępność do tych świadczeń.
Szpital wciąż dąży do podnoszenia jakości usług, nieustannie zwiększając ich zakres. Kolejne planowane inicjatywy to uruchomienie obszarów neurochirurgii i torakochirurgii, tak aby pacjenci nie musieli dojeżdżać do ośrodków zlokalizowanych np. w Warszawie lub w Lublinie.
– Dzięki zaangażowaniu naszego personelu medycznego, nowoczesnej infrastrukturze oraz działaniom organizacyjnym możemy realizować zamierzone działania, a dzięki temu ciągle podnosić jakość w obszarach działalności szpitala – sumuje Adam Chodziński.
Anna Knapek