CSL: logistyka klasy premium

Pakiet usług one stop shopping oznacza w przypadku CSL wszechstronną opiekę logistyczną: obsługę kontenerów, ładunków drobnicowych i masowych, w transporcie zarówno lądowym, morskim, jak i lotniczym – a na dodatek prowadzenie własnej agencji celnej. Spółka doszła do takiej pozycji dzięki organicznemu rozwojowi i charyzmie zarządu.

CSL: logistyka klasy premium – Monitor Rynkowy

Model na rozwój przedsiębiorstwa logistycznego może być różny; w przypadku CSL jest on realizowany m.in. poprzez model powoływania nowych spółek. Dlatego firma stworzyła terminal intermodalny – pierwszy taki w województwie zachodniopomorskim – oraz spółkę informatyczną. Ma ona na celu ciągłe podnoszenie poziomu informatyzacji, niezbędnej dla logistyki rozproszonej, gdyż wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na szybkość i optymalizację działań, np. natychmiastowy wgląd do wszystkich magazynów.

CSL: logistyka klasy premium – Monitor Rynkowy

– Dodatkowe miejsce dla rozszerzenia działalności znaleźliśmy w związku z konsekwencjami brexitu – mówi Laura Hołowacz, prezes zarządu CSL Sp. z o.o. – Wielu klientów uczy się funkcjonowania w tej rzeczywistości, w tym także nowych rozwiazań prawnych – i tu wykazaliśmy się wizjonerstwem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rynku. Przydała się wiedza, którą zdobyliśmy dzięki wieloletniemu funkcjonowaniu w Anglii.

Sięgając wysoko

Mająca siedzibę w Szczecinie spółka CSL oferuje pakiet usług one stop shopping, czyli wszechstronną opiekę logistyczną. Obsługuje kontenery, ładunki drobnicowe i ładunki masowe, w transporcie lądowym, morskim i lotniczym, prowadzi agencje celną. Klient, który wybrał firmę jako partnera, może być pewien że wszystko dotrze na czas i będzie załatwione zgodnie z najwyższymi standardami w logistyce. Obecnie w centrali w Szczecinie i oddziałach w Świnoujściu oraz Gdyni zatrudnionych jest ponad pięćdziesięciu pracowników. 

– Mamy mocną pozycję w branży TSL oraz bardzo silną na polskim rynku agencję celną – zaznacza Laura Hołowacz. – Staramy się tworzyć zespół, który świadczy usługi z najwyższej półki, usługi klasy premium. Posiadamy liczne i ważne w branży logistycznej certyfikaty, byliśmy wielokrotnie nagradzani, więc staramy się stale dotrzymywać kroku i udowadniać codzienną pracą, że na te wyróżnienia zasługujemy.

Sukcesy nie biorą się z przypadku. Firma kładzie duży nacisk na szkolenia pracowników, a te odbywają się permanentnie. Obejmują całą sferę informatyczną, kwestie prawne, podatkowo-skarbowe i celne, bardzo ważne są również kursy z zakresu e-commerce. Dzięki nim firma na bieżąco może wprowadzać korzystne rozwiązania w obsłudze klientów i stąd też jej spora dynamika rozwoju, wynikająca z pracowitości i motywacji ludzi.

– Na naszą wysoką pozycję złożyło się kilka czynników: ciągłe samokształcenie, pasja, zdeterminowanie oraz nieustanne budowanie zaufania klientów, które jest bezcenne – mówi Laura Hołowacz. – Od początku istnienia firmy podpisywanie kontraktów poprzedzają wielogodzinne rozmowy z klientami, oparte na uczciwości i profesjonalizmie, pokazujące najlepsze rozwiązania. Stąd też biorą się nasze możliwie najwyższe standardy obsługi; i stąd też mamy klientów, którzy wielokrotnie do nas wracają.

Tymczasem prezes przygotowuje dobry grunt do sukcesji: stery biznesu przejmie wkrótce jej syn, Przemysław Hołowacz, obecny szef ds. rozwoju CSL, który już wniósł wybitny wkład w budowanie nowych gałęzi rodzinnego biznesu i ma na koncie wiele doświadczeń branżowych, w tym także za granicą.

Tworzyć legendę za życia

Cała ta historia pewnie nie doszłaby do skutku, gdyby nie charyzmatyczna postawa prezes Laury Hołowacz. To człowiek-instytucja; osoba niezwykła, która nie tylko stworzyła profesjonalną, nowoczesną firmę logistyczną, ale również poświęca swój czas ukochanemu miastu. Prezes, żona, matka, pasjonatka żeglarstwa i fotografii. Za jej sprawą nowy blask – tyleż biznesowo, co i lifestyle’owo – zyskał budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej wyspie Łasztownia. Budynek jest nie tylko siedzibą spółek grupy kapitałowej CSL, ale też mieści wnętrza wystawowe, w których nie brakuje imprez kulturalnych. Tam też mają merytoryczne rozmowy czy negocjacje z klientami, którzy widzą, że mają do czynienia nie tylko z profesjonalistami w dziedzinie logistyki, ale również mecenasami sztuki.

A przy tym wszystkim prezes CSL jest osobą niezwykle skromną, uśmiechniętą i serdeczną. Zawsze gotową do rozmowy, pomocy, wsparcia. Pewnie nie myśli o sobie w ten sposób; ale właśnie tak powstają legendy. Legendy tworzone za życia.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Europejskie Spotkanie Młodzieży, czyli młodzi o przyszłości Europy

czw. paź 7 , 2021
W dniach 8 i 9 października od 3 do 4 tys. młodych ludzi zbierze się w Strasburgu, aby rozmawiać na temat przyszłości Europy. Wydarzenia Europejskiego Spotkania Młodzieży można także śledzić online. Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event, EYE) to wydarzenie organizowane przez Parlament Europejski od 2014 roku. Ma być dla młodych ludzi okazją do spotkania i dyskusji z europejskimi decydentami oraz przedstawienia innowacyjnych pomysłów. W tym roku impreza odbywa się […]
Europejskie Spotkanie Młodzieży, czyli młodzi o przyszłości Europy – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie